Cimrman Drahoš: za mé fiasko mohou diváci, křeslo a otázky! A co Putin?

Cimrman Drahoš: za mé fiasko mohou diváci, křeslo a otázky! A co Putin?

Spasitel české slušnosti pohořel v debatě a, co je horší, postrádá navíc jakoukoli sebereflexi. Za vlastní neschopnost evidentně nemůže on sám a jeho tým, ale diváci, křeslo a otázky. Nezapomněl na Putina? Přijede i strýček Brady?

Člověk by se nedivil, kdyby za něj již psal jeho oblíbený textař, jehož FB příspěvky si tak rád přivlastňuje, spoluprotikandidát Horáček. Ale on je to zatím asi Svêrákův Cimrman, kterého má prý profesor také rád (ač začínám pochybovat, že tento typ humoru je vůbec schopen pochopit).Drahoš v debatě se Zemanem dokázal neschopnost sebe sama. Bezobsažné napapouškované fráze, zřejmě z pera jeho „poradců“, většinou jako stvořené pro manuál komunikace podle EUsocu. Neschopnost cokoliv sdělit, vyjádřil názor. Agresivita srovnatelná, možná větší než Zemanova, zapadlá v prázdno díky absenci charisma, smyslu pro humor a nadhledu (byt se o ně v křeči snaží).

To vše by se dalo chápat… Nepochopitelný je však nedostatek sebereflexe a výmluvy na vše možné, které Drahoš ve smyslu svého oblíbeného Cimrmana uvedl (zdroj iDnes):

Zejména to, co tam předváděli příznivci prezidenta Zemana, to bylo nad únosnou míru. Bylo to nedůstojné,“ řekl Drahoš. Televize podle něj vybrala takéneuvěřitelně nepohodlnákřesla, kterábyla použitelná“ jen pro někoho, kdo se donich svalí a tam zůstane„.

Výběr témat, nad kterými oba uchazeči o post hlavy státu diskutovali, považuje Drahoš zaspíše bulvární“. „Byla to témata, jak jsem se snažil v některých případech ukázat, která lidi vůbec nezajímají...

Několik mých připomínek:

  1. Podporovatelé obou stran ve studiu se chovali nepřijatelně, ale prakticky 1:1. Nebo i potlesk a výkřiky „Drahoš“, které vás občas po pár slovech přerušovaly, měli na svědomí podporovatelé Zemana a proruské servery?
  2. Vskutku převratná výmluva a inspirace pro žáky všech škol, jak odpálit dotazy rodičů na kouli z diktátu! Nicméně relevantní vysvětlení nabízí diskutér na iDnes: „Pan Drahoš má pravdu. Osobně jsem viděl Putina, jak nese do studia nějaký záhadný předmět velmi připomínající křeslo.“

Výrok „Neuvěřitelně nepohodlná“ křesla, která „byla použitelná“ jen pro někoho, kdo se do „nich svalí a už tam zůstane“ pro mě ilustruje Drahošovu mytologickou „slušnost“ (podobně, jako „vtip“, že by debaty mely být komplet ve stoje). Kde ja ta slušnost, která převyšuje Zemana?

  1. Pokud víme, seznam témat měli kandidáti dopředu, zajímavé, že tato bulvárnost Drahošovi a jeho PRistùm nevadila dříve. Podobně nahàněl body, když o den později na FB vzpomněl na Horáčka, že nedostal prostor na sluníčkovém festivalu 17. listopadu (ač na rozdíl od Hilšera ho v danou chvíli slušnost příliš netrkla).

Ale nevěšte hlavu, spasiteli slušnosti, dnes jdete do ČT, ta vám přeci, dle slov vaší ženy, fandi, ač to nesmí dávat příliš najevo (psal jsem ZDE). To by bylo, aby vám Putin po druhé podsunul nepohodlné křeslo, aby vás 60 diváků rozhodilo nebo, aby vám z ČT neposlali dotazy (možná raději s odpověďmi).

A propos: kdy přijede strýček Brady? Já jen aabych stihl nachytat transparent a požádat nějakou neZiskovku o červenou kartu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Cimrman Drahoš: za mé fiasko mohou diváci, křeslo a otázky! A co Putin?

  • I po druhé debatě na ČT je pro mne Drahoš nepřijatelný. Jeho názory, pokud jsou jeho, vychází jen z toho, co otisknou média. Drahoše si vybrali, aby seděl na Pražském hradě a kýval hlavou. Na nic jiného. Ten člověk je bez zábran a bez morálky. Republice a národu nepřinese nic. Může jen škodit. Voliči jsou dost dobří na to, aby zvolili prezidenta, ale ne dost dobří na to, aby měli názor na EU. To je zvrhlé pohrdání voliči.

  • Cha cha. A netlačily Drahoše boty a fungovalo mu naslouchátko pro pokyny ?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*