Cichanouská je pučistka. Lukašenko, je zvoleným prezidentem

Cichanouská je pučistka. Lukašenko, je zvoleným prezidentem

Od euromajdanu, který s podporou Západu přerostl v občanskou válku na Ukrajině, se barevné revoluce staly pokusy na oslabování Ruska. Prezident Lukašenko nemusí být naším šálkem kávy, ale jeho násilné odstranění by dalo sílu Západu k dalším výpadům.
Podle některých informací byl Raman Protasevič opozičními silami úmyslně obětován, aby jeho zadržení vyvolalo nový výbuch zájmu o běloruské protilukašenkovské protesty, které již zkomírají. Velice podrobně popisují tento děj První zprávy a stojí za to si je přečíst. Mohlo jít také o snahu prohloubit beztak již velké napětí před setkáním Putina a Bidena.

 

Ale vraťme se k dnešnímu přijetí Cichanouské v Praze. Je to chyba prezidenta a premiéra. A horší, že opakovaná. Už jednou pánové Zeman a Babiš udělali blamáž, když uznali ve Venezuele vůdce opozice Guaidóa prezidentem. Guaidó se dnes pohybuje v kanálech a Maduro přes problémy spokojeně prezidentuje.

Když Senát chce odvolávat Zemana, Ovčáček křičí o puči. Ale to je totéž, jako když dnes prezident i premiér přijímají tuto pučistku, předsedou Senátu Vystrčilem prohlášenou za prezidentku Běloruska. Je samozřejmé, že oživlé pokračování barevné revoluce nemá šanci na úspěch, pokud se Vladimir Putin nerozhodne jinak. A tomu nic nenasvědčuje.

Když Miloš Zeman přál Cichanouské úspěch v boji proti poslednímu diktátorovi v Evropě, dával jí podporu v pokračování puče jaký zažila Ukrajina. Ale musím pana prezidenta ujistit, že Cichanouská nemá šanci a na rozdíl od něho stále převažuje většina lidí, kteří si jistě násilný převrat spojený s občanskou válkou, jak tomu bylo a je na Ukrajině, nepřeje.

Tak to bychom měli.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

2 Komentáře “Cichanouská je pučistka. Lukašenko, je zvoleným prezidentem

  • Jestli je Cichanouská, co potom byli Masaryk, Beneš, Rašín, Kramář…? No, však si taky říkali „Maffia“.

  • Zeman by mel byt odvolan. Na funkci prezidenta naprosto nestaci a nikdy zadnou osobnost v ceske politice neznamenal. co je mu platne, ze precetl spousty knih! Nejenze nikdy nerozumel vedeni statu, ekonomice a diplomatickym vztahum. O reprezentaci Ceske republiky nemluve. Proste kozla udelali zahradnikem. Moshe Zeman je schopny akorat palit verejne rude trencle. Na vic nema.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*