Čí je to ostuda, že český prezident Miloš Zeman jako jediná hlava státu z Evropy vzdá čest milionům Číňanů, padlých také ve dvou válkách s Japonskem…?

Čí je to ostuda, že český prezident Miloš Zeman jako jediná hlava státu z Evropy vzdá čest milionům Číňanů, padlých také ve dvou válkách s Japonskem…?

Čínská lidová republika pořádá oslavy k 70. výročí konce 2. světové války. Slavnostních akcí se na základě pozvání zúčastní též prezident Miloš Zeman; jenž se rozhodl shlédnout i vojenskou přehlídku na náměstí Nebeského klidu…

Prezident Miloš Zeman dnes odlétá do Pekingu, kde ho čeká přijetí u čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a slavnostní večeře pořádaná pro všechny hlavy států, jež na oslavy dorazí. Poté se 3. září zúčastní vojenské přehlídky, které bude přítomen také ruský prezident Vladimir Putin i někteří bývalý významní politici, jako britský expremiér Tony Blair nebo bývalý německý kancléř Gerhard Schröder. Dorazí i generální tajemník OSN. V pátek 4. září dopoledne čeká Miloše Zemana setkání s čínským prezidentem a vzájemné jednání; během své návštěvy Pekingu poobědvá též s představiteli státních agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism působících v Čínské lidové republice, kde zaznamenávají značné obchodní úspěchy.  (Uvítání Zemana v Číně… https://www.youtube.com/watch?v=dZCm8dR-vBU)

cinska zed olser

Prezident Zeman byl na oficiální návštěvě Číny už koncem října loňského roku, kde se mu dostalo přijetí s nejvyššími poctami. Od té doby mnohokrát na Hradě přijal řadu čínských státních představitelů i významných byznysmenů. Číňané také výrazněji začali v České republice investovat. Vojenskou přehlídku Číňané plánují na 3. září, tedy den po bezpodmínečné kapitulace Japonska. Na oslavy dostali pozvání i další vysocí představitelé států Evropské unie, ale podle velvyslance EU v Číně Hanse Dietmara Schweisguta do Pekingu nikdo z nich nedorazí. Jediný, kdo zachrání čest EU je tedy jen prezident Zeman. Do Normandie dorazili všichni z EU… Státníci oslaví bitvu o Normandii; kdy se sejdou ve Stalingradě?

China Tense Tibet

Dalajláma s Mao Ce-tungem…

EU chce říci jednotné ne čínským oslavám kvůli napětí mezi Čínou a Japonskem. Jde o spory, jež se týkají ostrovů v Pacifiku. A podobně jako při oslavách konce války v Moskvě má být součástí čínských oslav velká vojenská přehlídka. Unie v tom vidí provokaci vůči Japoncům. O jaké provokaci je řeč? Ví ti, kdož takto dehonestují Zemanovu návštěvu s cílem uctít 17 milionů padlých Číňanů v 2. sv. válce, že se Japonsko v těchto letech dopustilo největších zvěrstev na obyvatelích Číny? V červenci 1937 totiž napadlo Japonsko Čínu; začala tak druhá válka Číny s Japonskem, ta první se odehrála v Koreji od 1. srpna 1894, avšak sporadické pobřežní střety probíhaly již od 25. července.

B-52_dropping_bombs

Ukázka „humanitárního bombardování“… Václav Havel – humanitární bombardování…

Po bitvě o Pchjongjang musela čínská vojska opustit Koreu a po námořní bitvě u řeky Jalu postoupila japonská armáda až do Mandžuska. Mezi tím Japonci obsadili Tchajwan. Porážka ze strany Japonska dále podkopala čínské národní sebevědomí, už tak dost pošramocené snadnými porážkami ze strany západních mocností, především Velké Británie. V druhé čínsko-japonské válce došlo k nebývale krutým masakrům. Japonští vojáci zabíjeli Číňany na potkání. Příkaz byl jasný – zavraždit kohokoliv, koho uvidí.  Znásilňování (20 tisíc případů), žhářství (třetina města lehla popelem), loupeže, rabování a hromadné popravy. Prezident Zeman boduje – míří k nám 100 miliard z Číny; co na to Obamův prominentní špeh?

Při válečném tribunálu v Tokiu se mluvilo o 155 tisících obětech, Čína tvrdí, že celkový počet obětí byl 300 tisíc a tento údaj je také vryt do kamenné zdi Památníku obětí masakru v Nankingu, který stojí na jednom z masových hrobů. Odhady jsou i vyšší, mluví se i o půl milionu obyvatel. A i těmto obětem poletí do Číny vzdát úctu prezident Miloš Zeman. To byl konec Japonců, který však byl umocněn nesmyslnými atomovými bombami, které USA shodilo na Hirošimu a Nagasaki. Muselo k tomu dojít, když byla připravena právě v Číně sovětská armáda definitivně porazit Japonsko i bez statisíců zabitých a spálených lidí? Co tomu předcházelo?

hirosima 5

hirosima 4

Hirošima… pro ruiny Průmyslového paláce v Hirošimě se vžil název “atomový dóm” a dnes je toto památné místo také na seznamu památek UNESCO….

Japonské vedení se v roce 1945 obávalo, že by se k válce mohl přidat i Sovětský svaz. Ten zbytku Spojenců slíbil, že asijskou frontu otevře do tří měsíců po skončení války v Evropě. Termín se blížil a 17. července 1945 a v dalších dnech byly proto Američany zcela zničeny na dva tucty japonských měst. A pak přišel 6. srpen, kdy byla napadena Hirošima za tři dny poté Nagasaki. Přes 200 tisíc spálených obyvatel… Kam se vytratil hlavní argument USA, že koho by jako armáda vyděsily, pokud by nic a nikoho nezničily? Copak přes dva tucty zcela zničených měst byl malý děs? A v této situaci 6. srpna ještě americké letectvo z obav, že Sověti vyhrají a bude to jejich vítězství v celé válce, svrhlo atomovou bombu na Hirošimu a 9. srpna na Nagasaki. Japonsko se pak v noci z 9. na 10. srpna vzdalo.

zeman a velvyslanec cr v pekingu

Prezident Zeman s velvyslancem ČR v Pekingu ing. Sečkou…

Třeba mi pan vševědoucí komentátor Fendrych vysvětlí „zanedbatelný“ rozdíl; čínská vláda prý nedodržuje lidská práva tím, že zatýká své nepohodlné občany, zatímco v USA se „nikdo nikoho ani nedotkne“, ani ve Fergusonu či v Baltimore, New Yorku a jinde… A kolik má Čína momentálně světových bojišť jako Spojené státy, na kolika místech světa má své vojenské základny a utajené věznice, kde prokazatelně mučí vězně..? Děkuji za odpověď.  Čína tak ztratila v 2. sv. válce celkem přes 17 milionů obyvatel… https://www.google.cz/search?q=ferguson+riots&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&

tibet

Tibetské kláštery ve Lhase…

Také mě štve, že pořád opakuji stejná fakta o tom, jak se Dalajláma na tiskovce v New Yorku chlubil, jaký je zapřisáhlý marxista a že na náměstí Tchien-an-men nikdy žádné tanky nezmasakrovaly tisíce čínských studentů. Říkám si; tak jsi to napsal a ti blbouni si to přečtou a dají pokoj. Omyl. Ráno nám zase ČT  srdceryvně oznámí, že oslava v Číně se má konat na Náměstí nebeského klidu, kde se před lety uskutečnil veliký masakr studentů… Tak to napíši zas a znovu a budu to opakovat třeba donekonečna… Seděl jsem na lavičce náměstí Nebeského klidu v Pekingu a naslouchal průvodcům skupin turistů; ten český vášnivě mluvil o tom, jak zde tisíce studentů skončily v krvavém masakru pod pásy tanků; ten, co mluvil v angličtině, zase vysvětloval, že nepokoje byly sice násilné, ale diplomatické depeše, které exkluzivně získal list The Daily Telegraph, dávají za pravdu čínské vládě, která vždy tvrdila, že 4. června 1989 nad ránem na náměstí Tchien-an-men odpůrce režimu nezmasakrovala. A měla pravdu…Tibet – Čína

Byl jsem zmatený, největší náměstí světa vypadalo tak míru milovně, navíc jsem měl odlétat do Tibetu a potřeboval jsem mít jasno. Tak jsem se nechal informovat na velvyslanectví USA v Pekingu, stejně jako na tom českém. Ke všemu jsem dostal informace od Paula Frosta, který přes dvacet roků pracuje v Pekingu ve firmě Deputy Managing Director & CEO for European investment. Resumé bylo následující; depeše z ambasády Spojených států v Pekingu, které unikly na server WikiLeaks, tvrdí, že na náměstí Nebeského klidu v centru Pekingu krev tisíců lidí nikdy netekla. Boj s odpůrci režimu, jejichž vzdor si v ničem nezadal s násilím neonacistů na kyjevském Majdanu, se odehrál necelých pět kilometrů západně od náměstí Nebeského klidu.

namesti nebezkeho klidu

Náměstí Nebeského klidu v Pekingu…

Jak to tedy bylo mediální pohádko? Zopakuji: Lídři protestů, včetně pozdějšího držitele Nobelovy ceny míru Liou Siao-poa, podle diplomata vyzvali studenty k pokojnému odchodu z náměstí. “Když bylo dosaženo dohody o odchodu studentů, spojili ruce, aby vytvořili zástup a společně opustili náměstí jihovýchodním koncem,” píše se v depeších americké diplomacii. Výpověď z diplomatické pošty sice ostře kontrastuje s příběhy reportérů, kteří v té době byli v centru dění na náměstí Nebeského klidu, ale není zdaleka osamocená. Před dvěma lety například tehdejší zpravodaj BBC v Pekingu James Miles připustil, že před 26 lety zprostředkoval divákům své mylné dojmy. Depeše pekingské ambasády USA: Na Tchien-an-men žádný masakr nebyl

cina pametnici

Pamětníci na Tchien – an – men… Snímek Břetislav Olšer

Opět zabodoval pan Petráček z Lidových novin, ne z Literárních novin, jak mě už osmkrát žádal zástupce šéfredaktora tohoto média o opravu mého jediného překlepu. LN a LN se snadno spletou zvláště, když si oba sdělováky nemají co vyčítat. Pokud mají ty Literární čisté svědomí, nemůže je poškodit nějaký bezvýznamný Olšer a o něco míň bezvýznamnější Petráček, spolutvůrce bulvárního folkloru, jenž jasně signalizuje anální politiků českých žurnalistů. Našel si prostě novou mámu (NATO a USA), za jejíž sukně se dál zbaběle schovává; síla zvyku.

Proč by měl hájit jednoho Putina a jeho jednu armádu, co navíc nemá nikde ve světě žádnou vojenskou základnu. Slabocha, jenž má proti sobě suverénní převahu, k níž se přiklání i Petráček – přes třicet armád NATO, USA a EU. To je síla, co submisivního našince ohlídá a vytáhne z kdejaké bryndy. A tento tvor chce prezidentu Zemanovi klást otázky: Jste pro trvání zbrojního embarga vůči Číně za masakr na náměstí Nebeského klidu? Jste i pro to, že status tržní ekonomiky Číně ještě nepřísluší? MMF: Čína převezme po USA titul největší ekonomiky světa…

Tak si něco vysvětleme; údajný masakr na Tchien-an-men jsme si vyjasnili, nyní k druhému dotazu. Jaký je rozdíl mezi Spojenými státy Čínou? Rozdíly jsou to nepatrné; zatímco USA dluží Číně kolem pěti bilionů dolarů, když mají od ní půjčku skoro dva biliony a jíž prodaly státní dluhopisy za tři biliony. Navíc se čínská ekonomika se stala největší na světě, oznámil Mezinárodní měnový fond. Čína tak na piedestalu vystřídala Spojené státy, které z něj před 142 lety sesadily Velkou Británii.

Přesto česká média melou neustále svou, že USA pořád kralují, aniž by se zmínila, že Spojené státy mají největší státní dluh široko daleko. Skoro 18 bilionů není žádný zanedbatelný bakšiš. Přitom objem ekonomiky nejlidnatější země světa Číny již činí 17,6 biliónu dolarů, zatímco té americké „pouhých“ 17,4 biliónu dolarů, ovšem mínus mnoha bilionový rest. Ještě v roce 2000 přitom Američané produkovali třikrát více než Číňané a na počátku 80. let byl rozdíl desetinásobný, upozornil list Financial Times. Dnes Čína tvoří 16,5 veškeré světové ekonomiky. Bush ml., Cheney i Riceová věděli o brutálním mučení a libovali si

peking

Pekingští studenti se modlí k Buddhovi…

Všechna česká média však dál tvrdošíjně lžou, jen MF Dnes uvedla pravdu. V nejčtenějším českém deníku dostal naštěstí nyní prostor i mnohonásobný český velvyslanec v několika zemích světa včetně OSN Hynek Kmoníček, ředitel zahraničního odboru kanceláře prezidenta Zemana, aby před jeho návštěvou Číny řekl pár signifikantních faktů v době, kdy všichni hrůzostrašně popisují současnou čínskou krizi. Číňané však skromně říkají; nejsme bohatí, ani chudí, jsme na cestě k bohatství. Česká vize Číny jako jednoho velkého holešovické tržiště s levnými a nekvalitními výrobky je ale dávno minulostí.

Čína se ke všemu zaměřila na produkty pro luxusní klientelu. Má nejvyšší počet pěti a více hvězdičkových hotelů na světě, třetinu domácích investic vkládá do staveb budov. Jejich roční počet je asi takový, jako by USA postavily každý rok jedno Chicago. V USA mají 553 mrakodrapů, v Čína jich bude mít přes 1300. V letech levných vývozů si totiž Čína našetřila šest trilionů dolarů finančních rezerv, z nichž chtějí nyní polovinu investovat, navíc 14 procent čínského zahraničního obchodu končí v Evropě, což je víc, než jich končí v USA. http://olser.blog.idnes.cz/c/223542/Nezavisly-Tibet-zrusi-letiste-a-zeleznici-aby-jedl-jen-campu.html

Lidskými právy zdecimované Tibeťanky

Lidskými právy zdecimované Tibeťanky se vracejí z modlitby v restaurovaném klášteře….

Letos v září Česko otevře konzulát v Chenghu, hlavní městě Sečuanu, tedy pro někoho na vesnici, avšak ta „vesnice“ je větší než Německo nebo Francie, a v „provinčním městě“ Chenghu s 10 miliony obyvatel se za posledních pět let postavilo 60 stanic metra, letos a příští rok to bude dalších 87 stanic. Kolik stanic se staví třeba v Praze? Nakonec malé dokreslení situace uvedu fakta, které mi poskytli na velvyslanectví ČR v Číně;  Peking a Šanghaj jsou dvě čínská města, každé z nich je lidnatějších než dvě celá Česka, Wuhan, Šen-čen, Hongkong a Tianjin mají každé počet obyvatel téměř jako ČR a dalších 50 měst má více než dva miliony občanů, tedy padesát metropolí větších než Praha.  Čínští turisté loni nakoupili ve světě zboží za třilion dolarů Čína má nyní  přes130 miliardářů a milion milionářů… Tibet – Čína

cina otrok

… a závidí svým předkům život na čerstvém vzduchu svých otrokářů…

A jaký je obrázek průměrného čínského boháče tzv. střední třídy? Je mu 42 let a vlastní majetek za 60 milionů jüanů (173,5 milionu korun). V Číně žije zhruba přes milion lidí, kteří mají více než milion eur, aby mohli nakupovat firmy v evropských zemích, jejichž architektonické památky si pak staví v ČLR. Unijní exporty do Číny nyní odpovídají 78 miliardám eur a zvýšily se tedy od začátku milénia o více než 50 miliard. Importy z Číny ve stejném období vzrostly ze 75 na 248 miliard eur. Trochu jsem Čínu poznal, takže vím, že investice Říše středu neznají mezí; ke všemu Číňané jsou hračičky.

Třeba ve městě Tchien-tu-čcheng poblíž Šanghaje již vyrostla 108 metrů vysoká kopie Eiffelovy věže, ve městě Čcheng-tu vznikl rezidenční komplex pro 200 tisíc obyvatel, který je přesnou replikou britského Rochesteru (včetně královnin stráží nebo sochy Winstona Churchilla). Hned v několika čínských městech se nachází kopie Bílého domu. Loni byla v jihočínském městě Po-luo zprovozněna funkční kopie rakouského městečka Hallstatt, a to včetně historické věže s hodinami a evropských dřevěných domečků. Ve městě Tchien-ťin vzniká přesná kopie Manhattanu, jež bude stát na místě někdejší rybářské vesnice z patnáctého století. Její součástí bude vlastní i kopie řeky Hudson a a přesné repliky Rockefellerova či Lincolnova centra.

Inu, co ještě víc je třeba napsat, aby se zdůvodnila cesta prezidenta ČR Miloše Zemana do Číny, aby zde uctil památku více než 17 milionů padlých Číňanů,? A k tomu velmi relevantní fakt; pokrytecká EU se nevymezila jedinou sankcí či jinými opatřeními vůči Číně, tak proč ta směšná slova výše jmenovaného  publicisty Martina Fendrycha…?

Snímky z Číny a Tibetu (6) Břetislav Olšer

 

Blog autora http://olser.blog.idnes.cz/

Další komentáře, glosy a ukázky z mých knih na webech olser.cz, bretislav-olser.enface.cz a na mém facebooku

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Čí je to ostuda, že český prezident Miloš Zeman jako jediná hlava státu z Evropy vzdá čest milionům Číňanů, padlých také ve dvou válkách s Japonskem…?

  • Pro Ne válce: Co je to zcéna? Vždyť neumíš ani psát, chudáčku:-)

  • · Edit

    Janéz opět na zcéně. Havloide kolaborantskej, zalez do nory, jevrejskej pejsku a lizej si víš co, přeji ti pásovej opar.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*