Donuťme Sobotku, aby se vzpamatoval nebo svrhněme jeho koalici! Hned! Teď se rozhoduje.

A když se nic nestane, tak se to bude opakovat. A bude to delší. Na dny. A pokud se zase nic nezmění, tak se to může vyvinout ve stálý Majdan, dle ukrajinského vzoru.

Je to potřeba. Česko se dostává do částečně podobné situace jako Ukrajina za Janukoviče.

Foto :  Hans Štembera/ Parlamentnilisty.cz
Foto : Hans Štembera/ Parlamentnilisty.cz

Je potřeba tlačit na KDU-ČSL ať vyvine nátlak na premiéra. A to i za cenu ohrožení koalice. Je potřeba začít chtít rozpad koalice, protože je málo prozápadní! (zdroj blogy ultraradikálního a nacionalistického majdanisty Peszynského)

Tak ČSSD tedy také zrovna nemusím. Ale že bych při svém „putinistickém“ smýšlení došel až k veřejnému podněcování státního převratu, tak k takovému nacionalismu jsem se ještě nedostal.

Proč mi ale tyto slogany tolik připomínají henleinovce v druhé polovině 20. století?

A jak majdanisté ze Staroměstského náměstí pokračují ?

Premiér a vláda musí začít podporovat proaktivní kroky na obranu Ukrajiny a Evropy proti putinismu a válce. Je to základní povinnost vlády, obrana země a svobody, Příklad by si měla vzít z Polska. Pobaltí nebo například Kanady. Kdykoliv putinismus musel reagovat na aktivní kroky, začal dělat chyby. Musíme být aktivní, protože putinismus proti nám vede nevyhlášenou informační válku. Tisíce trollů zaplavují internetové diskuse a vyhrožují českým občanům. Proti Ukrajině však putinismus zahájil skutečnou válku, ve které umírají zbytečně další a další ukrajinští a ruští občané. Současný ruský režim vyhlásil válku západním hodnotám slušnosti a demokracie a proto by měli západní politici začít mluvit o putinově konci v ruské politice. Informační ofenziva ze strany Evropy je zatím zcela nedostatečná“ (zdroj blogy ultraradikálního a nacionalistického majdanisty Peszynského)

Dokonce už vydali i své „požadavky“.

Je někomu divné, že mezi nimi schází požadavky na zastavení vraždění civilistů na Donbase ukrajinskou juntou a dále požadavky na oboustranné okamžité zastavení bojů a zahájení diplomatických jednání za účelem splnění oprávněných požadavků východoukrajinského obyvatelstva na své sebeurčení?

Na zajištění jejich klidné a mírové budoucnosti?

Ne, místo toho můžete číst tyto body :

1) podpora tvrdé sankční politiky proti ruskému režimu doprovázená – informační ofenzivou
2) zahájení informační kampaně proti putinismu
3) výcvik ukrajinských vojáků na našem území
4) vyslání polní nemocnice na Ukrajinu
5) zřízení hlídkových letů našeho stíhacího letectva v rámci cvičení nad západní Ukrajinou
6) okamžitá peněžní pomoc pro modernizaci ukrajinské obrany
7) ulehčení vízové povinnosti pro ukrajinské studenty(zdroj blogy ultraradikálního a nacionalistického majdanisty Peszynského)

Ani slovo o diplomacii. Ani slůvko o referendech, kterými dalo pár milionů lidí najevo své názory a své touhy.

Na pražském Majdanu ještě nikdy neslyšeli o sebereflexi a o „poznávání“ soupeře…..

Na závěr tedy mohu říci jediné.

Že pokud budu muset někdy v budoucnu válčit, tak samozřejmě svoji vlasteneckou povinnost splním.

Nicméně mými prvními protivníky budou právě ti, co tu válku úmyslně vyprovokovávají.

A ty jsem právě zde popsal.

Nicméně si stále myslím, že máme v Česku dostatek práva a jeho zajištění dodržování. Tedy snad.

Jo, a pro „pány rychlodiskutéry“ Radka, Matušku, Ševčíka a další jen dodatek, že trapné a ubohé je si vůbec nevšímat vůle těch lidí, kteří umírají jen proto, že nechtějí žít s těmi, kteří porušují základní lidská práva a ještě je masakrují občansou genocidou. Ale to je někdy těžké k chápání….

Panu Vlkovi bych chtěl vysvětlit, že existuje rozdíl mezi nenávistí a rozčarováním. Co se týká žluči, koukám se pod sebe, žádnou kaluž nevidím, pane Matuško. No a znovu pozdravuji pana Bártu. Slibuji, že jeho fotografii si pro zvýraznění blogu proti němu nikdy „nevypůjčím“.

Pane Daňku, můžete do diskuze dopsat, k čemu podněcuji? K jednání a k zastavení zabíjení lidí, kteří se v referendu rozhodli k osamostatnění na Kyjevu? Co je na tom špatného? Oni to nedělali ze začátku silou. Na rozdíl od těch, co je nyní zasypávají raketami z gradů. Ano, ještě nenápadně podněcuji naše pořádkové síly, aby k staroměstskému majdanu zaujali normální přístup.

Pane Béreši, co se týká mazání článků do 30 minut. Existuje tu pár jedinců, kteří minutu po vydání blogu mne ihned zesměšňují. Dělají to cíleně. Když to do dvaceti minut nesmaže admin, smažu já článek. Já nemohu ani regulovat útoky v diskuzi. Ale to Vy moc dobře víte. Já zatím jen tuším. Ale Vy víte, že jste tak trochu ve výhodě. proto Váš cynismus a arogance. Ale Vy si myslíte, že manipulujete lidmi a že to nikdo nevidí. Váš problém. jak víte, že mi admin napsal, že nesmím vracet článek z Hyde parku zpět na hlavní stranu? Neprořekl jste se trochu?

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://fojtik.blog.idnes.cz