Česká republika daruje státům postiženým migrační krizi 150 miliónů: Proč?

Česká republika daruje státům postiženým migrační krizi 150 miliónů: Proč?

Jsou dary solidární, dary danajské, dary ulehčující svědomí a dary, které se takto pouze nazývají, ale ve skutečnosti jsou závazkem nebo spíše darem zavazujícím se stát se vazalem.

Evropská unie přislíbila Turecku 3 miliardy euro a se samozřejmostí předpokládá, že tento závazek bude rozložen mezi členské státy eurozóny, které se pokorně podřídí diktátu Bruselu a Ankary:

Veřejné mínění v České republice je na rozdíl od většiny poslanců Parlamentu České republiky proti tomuto úplatku Turecku. Je to jen důvod tohoto krásného termínu dar? Toto kupování odpustků již pranýřoval mistr Jan Hus a byl za to upálen. Mnoho lidí dnes již ví, že

evropské vlády budou muset tyto odpustky kupovat ve velkém. Neokoloniální politika posledních dvaceti let, kterou předvádí Evropská unie, je totiž příčinou nynějšího stavu. Geopolitické hrátky

Nezodpovězenou otázkou však také zůstává osud těchto zaslaných prostředků. Na příkladech

ze Somálska a z Afghánistánu, že až padesát procent financí a materiální pomoci se rozkrade cestou k postiženým. Toto přece není řešení, pokud tedy není účelem podpořit určité takzvaně „spřátelené státy“ nebo organizace, které mimo humanitární úlohy plní i politicko-ideologické zadání. Je Člověk v tísni při české televizi jedním z obdarovaných? V České republice fungují desítky organizací zajišťujících přímou humanitární a vzdělávací pomoc v daných místech a bez velké medializace. Zabývají se od oblasti lékařské péče po zemědělství, očkováním chovných zvířat, zlepšují zásobování vodou a třeba i učí malé děti. Jenže česká vláda si vybrala dávat peníze Turecku a člověku v tísni při české televizi, která se českou jen jmenuje, ale ve skutečnosti slouží spíše k podpoře sudetských Němců, minorit žijících na našem území či spolkům kolem podivných knížat.

Máme tedy posílat milióny do zemí, které předtím NATO dokonale zničilo? Podle mě ne a jen hlupák se o jedny kamna spálí dvakrát!

(Ilustrační obrázel Foto: REUTERS/ Alkis Konstantinidis)


Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*