Češi stále míň důvěřují Evropské unii a Severoatlantické alianci

Češi stále míň důvěřují Evropské unii a Severoatlantické alianci

Důvěra Čechů v Evropskou unii čím dál tím více klesá. EU nyní věří zhruba třetina lidí. Vyplývá to alespoň z dubnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR.

Taktéž u většiny Čechů klesá důvěra v NATO. Důvěra v Severoatlantickou alianci klesla jen za poslední rok z 62 na 50 procent.

Není se čemu divit. Mnoho Čechů už má dost neustálého nařizování z Bruselu. Většině došlo, že Česká republika po vstupu do Unie ztrácí svoji suverenitu. Bruselu takzvaně dochází dech. A vysocí činitelé jsou si toho vědomi. Příčina toho, že Evropská unie se pomalu rozpadá, je nápor migrantů, proti kterým je de facto Unie bezmocná. Nebo abych byl konkretnější, Unie snad ani nemá zájem o zmírnění náporů migrantů. O to je tento fakt horší pro obyvatelé členských států.

Ale nejen Češi nejsou spokojeni s tím, jak funguje EU. Stačí se podívat na situaci například ve Švédsku či Německu. Obyvatelé těchto dvou zmíněných států jsou frustrovaní ze současné situace, týkající se migrantů. I obyvatelé Nizozemska žádají změnu politické situace. To jsme viděli, když v referendu odmítli dohodu o přidružení Ukrajiny k Evropské unii.

EU se bude muset rapidně změnit. Pokud se nezmění, čeká jí rozpad, který pro Česko nebude mít fatální následky.

A co se týče poklesu důvěry v NATO. Lidé si s největší pravděpodobností uvědomují, že Aliance už není jednoznačně obraným paktem. Tím pádem Severoatlantická aliance neslouží ke svému původnímu účelu.

Myslím, že Evropa v následujících měsících zažije velké politické otřesy. Samozřejmě za předpokladu, že se fungování Unie výrazně nezmění.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Češi stále míň důvěřují Evropské unii a Severoatlantické alianci

  • Kdyby EU byla svobodná unie a nepodléhala vlivu USA, možná by mělo smysl. Ale EU a NATO slouží jako nástroj USA k ovlánutí Evropy a boje proti nezávilsému Rusku, či jiných států světa. NATO možná by mělo smysl, kdyby nás bránilo proti teroristům, kteří přicházejí z ISlámského státu přes Turecko. Ale jelikož NATO nemá zájem o bezpečnost Evropy a jejich občanů, je třeba z něho odejít! Taky nás nejen nechrání, ale naopak nás vede do zničující války s Ruskem, nebo s Čínou!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*