Červené karty pro užitečné idioty

Červené karty pro užitečné idioty

Postřeh účastníka akce k výročí 17. listopadu
Rád bych se podělil o pár zážitků z dnešní „protizemanovské akce“ v Praze na Národní třídě a Albertově. Nebudu zdržovat podrobnostmi o tom, kdo a jakým způsobem demonstraci oficiálně svolal a jak ji propagovala Česká televize a další masmédia (to se dá dohledat). Jen doplním pohled člověka, co byl přímo na místě.

Signifikantním momentem celé akce mělo být „udělení“ červené karty prezidentu Zemanovi za jeho údajně pro-ruský postoj (resp. nedostatečnou kritiku Moskvy a Putina) vzhledem k Ukrajině a za jeho nedávnou návštěvu Číny. Oficiálně to bylo kvůli jeho rozhlasovému interview Hovory z Lán v němž kritizoval Pussy Riot a „pražskou kavárnu,“ tedy pravdoláskaře a Havloidy.

Od pohledu bylo zajímavé, že si všichni (až na pár výjimek, co vzali do rukou a na sebe cokoli červeného) přinesli stejné karty, ve stejném odstínu červené, o stejné velikosti a ze stejného materiálu. Bylo jich několik tisíc.

cervena karta pro zemana

Pak jsem si všiml několika žen, které je na křižovatce se Spálenou u stánku z přepravek rozdávaly. Jedna z nich hovořila s ostatními anglicky a tak jsem se jich zeptal, zda jsou organizátoři. Nikdo neodpovídal, tak jsem se zeptal, pro kterou důvěryhodnou neziskovou organizaci pracují. Opět bez odpovědi. Následně jsem se zeptal té anglicky hovořící, zda nepracuje pro US Embassy Prague. Otázku jsem zopakoval a chtěl jsem si dotyčné ženy vyfotit telefonem. To už se ke mě přihnali dva muži, kteří do mě začali strkat a sunout mě na chodník s tím, že jsem „provokatér“ a „zasranej komunista“. Takhle mě zatlačili několik metrů od místa výdeje karet a pak ještě „hlídali“, abych náhodou nezlobil.

Kolem sebe jsem viděl zfanatizované pravdoláskaře a Karljugend, množství ukrajinských vlajek, tibetských vlajek, plakátů s Pussy Riot, mnoho nenávistných transparentů na téma Rusko a Zeman a k vidění byla i jedna černo-červená Banderovská vlajka.

zdroj : facebook.com


Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články