Čeljabinský meteorit 2? Masivní záblesk na ruským Uralem šokoval místní obyvatele a vědce

Čeljabinský meteorit 2? Masivní záblesk na ruským Uralem šokoval místní obyvatele a vědce

Mimořádně oranžový záblesk ozářil oblohu v ruské Sverdlovské oblasti na Uralu. Zatímco místní zachytili masivní „výbuch“ na mnoho kamerách, vědci a záchranné služby se stále snaží vysvětlit tuto neobvyklou událost.

Tmavá večerní obloha ve městě Rezh ve Sverdlovské oblasti poblíž ruského Jekatěrinburgu se změnila na několik sekund na jasně oranžovou s tím, že jí zachytilo několik kamer místních obyvatel.

celjabinsky meteorit 2

Řidič natočil masivní záblesk za pomocí jeho autokamery, a později zveřejnil video na Youtube, kde se okamžitě objevily komentáře od lidí, kteří se stali svědky této události. Teenageři v městě Rezh také natočili tuto událost na mobilní telefon.

Teorie o tom, co mohlo způsobit „výbuch“ se objevily na sociálních sítích a některých médiích s nejpravděpodobnějšími odhady, že se jednalo o nový meteorit, nebo vojenské cvičení v oblasti. Regionální záchranné služby uvedly, že nezaznamenaly v souvislosti s touto událostí žádné nehody.

Vojenská tisková služba nicméně uvedla pro E1.ru, že „v ten den neprobíhala žádná vojenská cvičení v regionu, tudíž s tím nemáme nic do činění.“

Další domněnkou co způsobilo ohnivou kouli na obloze, je srážka asteroidu se zemskou atmosférou.

zdroj : http://rt.com


Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články