„Čekají vás černé dny!“ vydírá Islámský stát; hrozba není zpřed mnoha let, ale z právě minulého dne

„Čekají vás černé dny!“ vydírá Islámský stát; hrozba není zpřed mnoha let, ale z právě minulého dne

Přečetl jsem si, že úvahy o islamizaci světa, resp. Evropy, jsou pouhý mýtus. Nikdy se prý nestane, aby evropské křesťanství bylo vytlačeno islámem. Toto mámení není z roku 2009, kdy jsem ho slyšel poprvé, ale ze včerejšího dne…

Napřed v červenci 2009 Kamel Bechik, jenž vedl v jihozápadní Francii Organizaci muslimských skautů, hrdě hlásil, že mladíci z tohoto hnutí každé ráno a večer hrdě zdravili národní vlajku Francie a během dne se, pokud však jen chtějí, v posvátném měsíci ramadánu postí. Podle Bechika mluví nedávná historie sama za sebe. „Je tu šest milionů muslimů. Pokud by se tato komunita opravdu radikalizovala, bylo by to jasně zřejmé.“ Muslimové se také velmi liší v dodržování náboženských předpisů. Vládní průzkum mezi muslimy ukázal, že každý den se modlí jen asi desetina přistěhovalců z jihovýchodní Evropy, oproti více než polovině imigrantů ze Severní Afriky…

A to měl být důkaz toho, že označení pro Evropu jako pro inkubátor napětí a terorismu již neexistuje. Ani jako součást vlny „islamizace“, která se údajně žene na kontinent. Katastrofické předpovědi náboženských a kulturních nepokojů dosáhly svého vrcholu mezi léty 2004 a 2006, když v Madridu a Londýně vybuchly nálože, v Amsterodamu byl ubodán kontroverzní filmový režisér a rozzuření demonstranti pochodovali na protest proti otištění satirických karikatur proroka Mohameda.

islam 6

Z toho mělo plynout, že se mýlil i Bruce Bawer, autor knihy „Zatímco Evropa spala“ (While Europe Slept), který tvrdil, že budoucnost starého kontinentu spočívá „v krotkém podrobení se postupnému přechodu na právo šarí’a.“ Mýlil se prý na konci tohoto století též Bernard Lewis, proslulý americký dějepisec islámu, když varoval: „Evropa bude islámská,“ A k tomu list Daily Mail popisoval nepokoje, které v roce 2005 otřásaly Francií jako „muslimskou intifádu“. Po několika letech se tyto obavy zdají zbytečné. Nový průzkum veřejného mínění provedený Gallupovým ústavem ukazuje, že se obavy z radikalizace dvacetimilionové muslimské komunity v EU zkrátka nenaplnily. Opravdu nenaplnily…?

schwarzenberg islam

Zaznamenejme si tedy krvavé události z období únor až květen 2015 – Sýrie: Při útocích radikálů z Islámského státu zahynulo více než sedm desítek vládních vojáků při bombovém atentátu v kurdské lokalitě v provincii Hasaká na severovýchodě Sýrie. Útoky se během posledních 24 hodin odehrály rovněž v provinciích Hamá a Homs v centrální části země. Krvavý incident se odehrál během kurdského shromáždění v Hasaká, kde sebevražedný útočník odpálil výbušninu v davu oslavujícím kurdský Nový rok. Zemřelo přes 20 lidí, desítky dalších byly zraněny. Nad citadelou v syrské Palmýře, kterou ovládli radikálové z Islámského státu, zavlála jejich černá vlajka. Snímky umístili na internet sami islamisté. Syrská státní televize informovala, že včera ve městě již IS zavraždil na čtyři sta civilistů.

Jemen: Při sebevražedných atentátech namířených v době poledních modliteb na šíitské mešity v jemenské metropoli Saná zahynuly desítky lidí a několik stovek dalších utrpělo zranění. K činu se přihlásilo radikální hnutí Islámský stát. Svatostánky, které byly terčem útoku, navštěvují hlavně příznivci šíitského kmene Húsíů. Místní povstalecká šíitská televize ohlásila 137 zabitých a 345 zraněných. Metropolí otřásly nejméně tři exploze. První atentátník se odpálil v mešitě Badr v jižní části města. V okamžiku, kdy se z ní věřící snažili uprchnout, odpálil se další útočník u jejího vchodu. Třetí sebevrah zaútočil na mešitu Hašúš na severu Saná.

islam 7

Irák: Islámský stát zveřejnil v úterý videozáznam zachycující vraždu Palestince obviněného ze špionáže pro Izrael – na vraždě se podílelo dítě. Videozáznam, který se objevil na internetu, zachycuje ozbrojence a chlapce v maskáčích, kteří stojí za mužem v oranžové kombinéze, klečícím na kolenou. Bojovník se na videu vyjadřuje ve francouzštině. Tvrdí, že zajatce poslala izraelská tajná služba Mosad, aby donášel na IS. Rukojmí identifikoval jako Muhammada Saída Ismáíla Musallama. Varoval také, že bojovníci IS již brzy „osvobodí Jeruzalém“.

Rijád – Extremistická organizace Islámský stát (IS) se přihlásila k odpovědnosti za sebevražedný atentát na ši’ítskou mešitu v Saúdské Arábii, při němž zahynulo nejméně 21 lidí a dalších osm desítek bylo zraněno. Džihádisté rovněž islámské království varovali, že ho čekají „černé dny“. Vraždil saúdsko-arabský občan Abú Amír Nadždi, pocházející z nově vytvořené buňky IS operující na saúdském území nazvaném „Provincie Nadžd“. V rádiem odvysílané zprávě džihádisté z IS, kteří se hlásí k sunnitskému islámu, vyhrožují dalšími útoky vůči ši’ítské menšině v Saúdské Arábii. „Nadcházející černé dny vás budou bolet,“ vzkázali extremisté. Jejich cílem je vyhnat ši’íty z Arabského poloostrova.

islam 8

Islámský stát v nahánění hrůzy světu zásadně přitvrzuje. Po surových vraždách spoutaných zajatců a barbarském ničení památek, přichází v novém čísle islamistického magazínu Dabiq s hrozbou jadernou zbraní. Pod článkem “Dokonalá bouře” je podepsaný zajatý britský reportér John Cantlie, který se zřejmě v rámci záchrany života plně zapojil do propagandy Islámského státu. „Islámský stát má v bankách miliardy dolarů z “výpalného”, ropy a prodeje vzácných archeologických památek, proto se obrátí na své přívržence v Pákistánu, aby mu za tyto peníze obchodníci se zbraněmi napojení na zkorumpované představitele pořídili jaderné zařízení,“ píše Cantlie. V článku je i popsaný způsob, jak přes Afriku, Jižní Ameriku a tajné tunely na mexicko-americké hranici bombu dostat na území USA.

Libye: Islamistická propaganda nezahálí na žádné frontě; na internetu se objevila nová videa z dobytých míst, která mají podle znalců hlavně naverbovat nové bojovníky. „Islámský stát je chytrý. V rámci své strategie klade důraz na udržování chalífátu, dál ukazuje, že boj pokračuje. Zároveň tím oslovují džihádisty odjinud,“ uvedl Ben Barry z International Institute for Strategic Studies. Že přece nejde o Evropu, ale země Blízkého a Středního východu či severní Afriky: Že se to Evropy, potažmo Česka netýkalo…?

charlie hebdo

Cizinecká policie ČR vydala alarmující zprávu; v uplynulém roce byl počet islámských Arabů, kteří uvízli v v jejích sítích, směšný v porovnání s ostatními zeměmi, kde se počítají muslimští imigranti na tisíce, zejména z Afriky; uprchlíci z Eritreje, Etiopie a Somálska směřují do Itálie, Řecka a Španělska. A přinášejí do Evropy fundamentalistický islám… U nás byly z celkem 4 153 „nelegálů“ jen necelé tři stovky Libyjců, 255 Kuvajťanů a 111 občanů Saudské Arábie. Tedy asi sedm set. Moucha? Ovšem pozor; předloni jich bylo jen něco přes sto, nárůst je skoro o šest set… Muslimů v Česku zkrátka razantně přibývá. Nejvíce zneužívali padělky západoevropských pasů a občanek obyvatelé Sýrie a Albánie. Cizinecká policie se rovněž podílela na akci s krycím názvem Čistka. Spolupracovala s Útvarem pro odhalování organizovaného zločinu.

Zdroje americké stanice CNN tvrdí, že v Evropě je až dvacet spících teroristických buněk radikálních islamistů. Ty mají mezi 120 a 180 členy, kteří jsou připraveni na útoky v Belgii, Francii, Německu a Nizozemsku. V souvislosti s dalšími útoky, které tento týden překazila Belgie, v sobotu zatýkala policie v Řecku. Za vším ovšem hledej Evropskou unii, která dala vale křesťanské tradici starého kontinentu a před několika lety v tichosti zahájila projekt EUROMED (Euro-Mediterranean Partnership) či spíše barcelonský proces, který v sobě kromě posilování kulturního, ekonomického a politického partnerství mezi členskými státy EU a středomořskými sousedy, ukrývá doplnění počtu obyvatel starého kontinentu metodou přesidlování. Program počítá s přistěhováním více než 56 miliónů muslimů do zemí sedmadvacítky mezi lety 2010 – 2050. K této číslici dospěl statistický úřad EU Eurostat.

islam 9

Dnes zaplavují Evropu statisíce migrantů z Afriky, Blízkého východu či Sýrie; poskytněte jim přístřeší, práci a ubytování: Hlásají ochránci lidských práv. Chtějí snad, aby se ti všichni, co si tvrdou prací vybudovali svoji slušnou budoucnost, dělili s těmito lidmi, které ústřední světová záškvara jménem Spojené státy připravily svými puči a arabskými či jinými revolucemi o bezstarostný život? Pozve si též Obama, Kerry, Hollande, Merkelová či Cameron a další “profesionální Barrosové” k sobě domů zbídačené utečence, aby o nich pár roků poté psala média jako o vykořeněných individuích, prchajících pro svoji deziluzi páchali atentáty na těch, kteří jim poskytli přístřeší…? Je zde reálná hrozba, že mezi statisíci běženci zejména z Libye si zaplatí infiltraci teroristé nejbrutálnější organizace Islámského státu, aby pronikla do Evropy a zabíjela nevinné civilisty. IS infiltruje mezi běžence; napřed Barroso, pak prelát Halík a teď, babo hidžábová (Šabatová), raď…

Sedmého ledna 2015, kolem 11:20 dopoledne, byla pracovnice časopisu Corinne Rey při návratu do redakce napadena dvěma ozbrojenými muži a donucena zadat bezpečnostní kód. Tak vnikli útočníci do budovy a začali střílet v redakci karikaturistického týdeníku Charlie Hebdo, kde zabili 12 a zranili 10 lidí. Mezi mrtvými jsou také dva policisté… Útočníci v kuklách vnikli do sídla týdeníku Charlie Hebdo kolem půl dvanácté a spustili palbu. Podle agentury AFP útočníci stříleli z kalašnikovů a měli i granátomet. Někteří svědci tvrdí, že provolávali: „Alláhu akbar“ a hlásili se k teroristické síti al-Káidě.

islam 10

V dánském hlavním městě Kodani se v polovině února 2015 střílelo. Terčem se stala kavárna, v níž se vedla diskuse na téma  s názvem „Umění, rouhačství a svoboda slova“. Organizoval ji švédský karikaturista Lars Vilks (55), jemuž v minulosti islámští radikálové hrozili zabitím za to, že nakreslil proroka Muhammada s psím tělem. Debaty v kavárně se účastnil kromě jiných i francouzský velvyslanec v Dánsku Francois Zimeray.

Dva lidé přišli o život a dalších pět bylo zraněno. Budovu během akce někdo diskutující ostřeloval zvenčí. Okna kavárny Krudttoenden zasáhly desítky střel. Po pařížském vraždění karikaturistů týdeníku Charlie Hebdo nebyl nyní cílem Vilks, možná však Francois Zimeray… Vzápětí dánská policie zastřelila v Kodani muže, jmenoval se Omar El-Hussein, který vedl tyto útoky na kavárnu a u synagogy; nedávno byl propuštěn z vězení, kde byl za násilné napadení. Střílel rovněž u synagogy v centru, kde zasáhl do hlavy mladého Žida a do končetin dva policisty. Židovský mladík svým zraněním později podlehl.

izrael-dsc_0162-e28093-kopie3

Pozůstatky z diskotéky v Tel Avivu po palestinském sebevražedném atentátníkovi jako věčné memento… Snímek Břetislav Olšer

Připomeňme si signifikantní a dnes už „klasik“ mezi výzkumy s názvem: “Kdo mluví za islám? Co si opravdu myslí miliarda muslimů”. Rozhovory s 50 tisíci lidmi z 35 muslimských zemí světa začaly v roce 2002 a trvaly šest let. Většina dotázaných údajně odpověděla, že více než svatá válka džihád je zajímá, zda získají lepší práci. Teroristické útoky proti New Yorku a Washingtonu, které jsou přisuzovány členům organizace al-Kajdá, prý odmítá 93 procent obyvatel islámského světa. Potrhal jsem se málem smíchy, když jsem si přečetl, že v Íránu je to dokonce téměř 95 procent dotázaných. A většina těchto vzorných věřících si myslí, že USA jsou sice zemí morálního úpadku, uznávají ale šarii a jejich technické vymoženosti a demokracii z doslechu.

mame plan

Ovšem pozor, deset procent z tenkrát jedné a čtvrt miliardy muslimů bylo pořád ještě přes sto milionů fanatiků, takže na nějaké přílišné jásání je zatím příliš brzy… Pokud to ale Gallupův ústav příliš pragmaticky neukalupoval. Stačí se jen podívat na jásající Palestince v Gaze či Íránčany a muslimy v Malajsii a Indonésii, když se na světě odehraje další islámský atentát. A co třeba irácký radikální šíitský duchovní Muktada Sadr, který vyzval své “mírumilovné” stoupence, aby vlastní krví podepsali závazek “klást odpor vůči okupantům”. Tento dokument mají budoucí protiokupační hrdinové podepsat vlastní krví získanou říznutím do palce, nebo mají svůj krvavý palec v případě své negramotnosti jen přitisknout na dokument.

Inu, kam by asi valašský hulvát poslal tohoto génia, jenž pronesl následující slova: „Nový průzkum veřejného mínění provedený Gallupovým ústavem ukazuje, že se obavy z radikalizace dvacetimilionové muslimské komunity v EU zkrátka nenaplnily…

Foto: Reuters…

 

Blog autora http://olser.blog.idnes.cz
Další komentáře, glosy a ukázky z mých knih na webech olser.cz, bretislav-olser.enface.cz a na mém facebooku

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “„Čekají vás černé dny!“ vydírá Islámský stát; hrozba není zpřed mnoha let, ale z právě minulého dne

  • A je to tady zas. Delat si legraci z Islamu a Krestanstvi, urazet a ponizovat, to je vporadku. Ovsem udelat si srandu z zida nebo Izraele, to by byla pekna vatra na strese! A to se nezastavam muslimu. Jen poukazuji na jednostrannost.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*