Čeho Washington dosáhl ve své šestileté válce v Sýrii?

Čeho Washington dosáhl ve své šestileté válce v Sýrii?

Teď, když se zdá, že je porážka ISIS v Sýrii na dosah a syrská armáda čistí některé z nejdůležitějších pevností ISIS na východě, intervencionisti z Washingtonu hledají nové ospravedlnění pro zachování nezákonné americké vojenské přítomnosti v zemi. Jejich původní záměr byl již před dlouhou dobou odhalen, jako další lež.

Vzpomeňte si, že bývalý prezident Obama nejprve nasadil americkou armádu do Iráku a Sýrie k „zabránění genocidy“ Yazidisů a slíbil, že operace neeskaluje k nasazení pozemních sil. To bylo před třemi lety a americká armáda se čím dál více zapojuje, zatímco Kongres se nadále vyhýbá svým ústavním závazkům. Spojené státy dokonce v Sýrii vybudovaly nějaké vojenské základny, přestože k tomu nemají povolení od legitimní syrské vlády! Představte si, že by Sýrie začala budovat vojenské základny v USA proti jejich přání.

Po šesti letech války syrská vláda téměř porazila ISIS a Al-Kájdu a Američany podporovaní „umírnění“ rebelové se ukázali buď jako islámští extremisté, nebo kurdští vojáci. Podle nedávné zprávy, USA poslaly do Sýrie zbraně v hodnotě dvou miliard dolarů prostřednictvím východní Evropy. Většina těchto zbraní skončila v rukou ISIS přímo nebo nepřímo prostřednictvím „umírněných“, kteří si s sebou vzali tyto zbraně při vstupu do řad ISIS nebo Al-Kájdy.„Assad musí jít,“ prohlásil prezident Obama v roce 2011, když tvrdil, že syrský vůdce páchá genocidu na vlastním lidu a že změna režimu je jediným možným způsobem, jak zachránit Syřany. Poté v loňském roce, kdy východní Aleppo bylo téměř osvobozeno syrskou vládou, neokonzervativci varovali, že se zde Asad přesune a zabije všechny obyvatele. Varovali, že obyvatelé východního Aleppa uprchnou ze syrské armády. Ale stalo se úplně něco jiného. Podle Mezinárodní organizace OSN pro migraci se v srpnu vrátilo do Sýrie 600 000 uprchlíků. Polovina navrátilců se vrátila právě do Aleppa, o němž nám bylo řečeno, že zde na ně čeká Asad, aby je zabil.

Co se stalo? Neokonzervativci a „humanitární intervencionisté“ nám lhali. Stejně jako nám lhali o Libyi, Iráku a tak dále.

Zatímco to média hlavního proudu většinou ignorovala, právě minulý týden byl řečníkem syrského parlamentu zvolen křesťan. Novým řečníkem je 58letý ortodoxní křesťanský právník a člen strany prezidenta Asada.

Kolik křesťanů má náš „spojenec“ Saúdská Arábie ve svém parlamentu? Ach, zapomněl jsem, že Saúdská Arábie nemá volitelný parlament.

Proč se zdá, že americká politika na Středním východě vždy nejvíce ubližuje křesťanům? V Iráku křesťané trpěli neúměrně od americké invaze v roce 2003. Ve skutečnosti tam již téměř žádní křesťané nezbývají. Proč většina amerických křesťanských skupin nepožaduje, aby USA vypadly ze Středního východu?

USA se samy odejít nechystají. S tím jak je ISIS v Sýrii téměř poražen, mnoho lidí ve Washingtonu požaduje, aby americká armáda pokračovala v nezákonné okupaci některých částí země, aby ji ochránili před údajným íránským vlivem! Samozřejmě, před americkými vojenskými akcemi v Iráku a Sýrii bylo v regionu mnohem méně íránského vlivu! Takže americký zahraniční intervencionismus vytváří nové problémy, které lze vyřešit pouze americkým intervencionismem? Vojenský průmyslový komplex si nemohl představit lepší scénář, jak okrádat americký lid a obohatit se!

Čeho tedy USA dosáhly v Sýrii po šesti letech války? Ničeho dobrého.

 

(Geopoliticsalert/ svobodnenoviny.eu Ilustračníobrázek Foto: Wikipedia)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Čeho Washington dosáhl ve své šestileté válce v Sýrii?

  • Ceho dosahli? Vyzbrojenim a podporou teroristu v Syrii proti vlade Asada znicili zemi a to byl jejich cil. Pote co Asad odmitnul pipeline na zemni plyn z Kataru ke Stredozemnimu mori jako konkurenci k ruskemu plynu se USA rozhodly Syrii znicit. Kobercove bombardovani mest jako v Drazdanech zanechalo mesta v sutinach, pod kterymi tleji mrtve deti a cele rodiny. Snimky pripominaji nemecka mesta po bobardovani spojenci na konci 2. svet. valky. Snimky a videa jako svedectvi ze Syrie a Iraku se nesmeji v cenzurovanem tisku nikde publikovat, aby se nezvedl odpor proti temto zlocinum. Toho nejvic se tito zlocinci obavaji, aby se nezdvihla vlna odporu proti valecnym zlocinum a valkam, ktere by vedlo ke konci zbrojeni. Proto NWO, proto cenzura vsude, zamlcovani a lhani!!!! Budeme-li dal mlcet, bude Evropa brzy akhle vypadat taky. Momentalne se snazi rozpoutat valku mezi Ruske a Ukrajinou dodavkami tezkych zbrani Ukrajine, ktera napadne Doneckou a Luhanskou republiku.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*