Čechy Čechům, břehy břehům a piva pivům…

Čechy Čechům, břehy břehům a piva pivům…

A proč? Protože k břehu patří břeh, k pivu pivo a k Čechovi Čech, tak na hesle Čechy Čechům není vůbec nic nepatřičného. Já jsem takový kuchař amatér a soustřeďuji se na vzácné kulinářské pochoutky, jako je pečená krkovice nebo…

…nebo třeba sekaná. A vždy se držím osvědčených receptů, předávaných ústně například od tchána: Jirko, příště musíš tu krkovici před pečením pořádně prosolit a okmínovat. Ostatně, znáte přece heslo mého tchána Jarka: Nejlepší ryba je krkovice.

Sekaná, ta už je o něco složitější, na tu si beru k pomoci Internet, tam to všechno stojí. Budu se muset poptat, zda úplně všechno. Protože to bych tam zašel, vždyť divadlo bude stát i zítra.

Foto: Novinky.cz
Foto: Novinky.cz

Ale konec lascivností, kromě masa patří do sekané i nějaké ty ingredience, že?

Protože je nesmysl říci, že nejlepší sekanou upeču tehdy, pokud vezmu to nejčistší, prvotřídní a také patřičně drahé hovězí maso, nechám ho namlít, uhnětu z něj šišku a dám na 180°C péci. Nevím, co by vzniklo, ale k jídlu by to asi moc nebylo.

Takže, v mléce rozmočené rohlíky, vajíčka a také nějaké to koření, že? Nechci to všechno vyjmenovávat, ale je naprosto jasné, že chuť té sekané bez soli a kořen bude mdlá. Ale na druhou stranu to zase nesmíte přepatnáctit  tak, aby vám dcera následně volala.

Tak tati, právě jsme si s babičkou daly tu tvoji sekanou. Je dobrá, ale prosímtě příště tam dávej méně kmínu. A o tom veškeré problémy s imigrací jsou. O přiměřenosti. O přeměřenosti množství a samozřejmě také o přiměřenosti chování.

Naše milá kolegyně, paní Smetánková-Kolářová, která, pokud se nemýlím zde proslula názorným kurzem výpočtu průměru pomocí barevných kuliček. Kdybych to byl kdysi býval věděl, tak hraji s kamarády průměrné kuličky do důlku. Ale, to už je dlouho.

A pan kolegyně, ve svatém protizemanovském zápalu v perexu svého článku Na heslo Čechy Čechům už začínám být alergická píše:  aneb všichni krásně čeští, bílí, zdraví a usměvaví. Nejlépe modroocí blonďáci -historie ukázala mnohokrát, jaký to je nesmysl.

Tak, on je především nesmysl toto tvrdit, paní kolegyně. Už dávno, už dlouho a možná, že vůbec nikdy, zde nikdo žádnou rasovou čistotu nevyžaduje. Možná němečtí okupanti, v důsledku čehož se nyní Mutti Merkel chová, tak jak se chová.

Kdyby tomu tak bylo, tak „Výbor pro rasovou čistotu Česka“, pokud by tedy vůbec existoval, by již z Televize Nova byl dávno vyobcován Ray Koranteng a pokud by poměry konvergovaly k poměrům v nacistickém Německu, pak by oba byly popraveni

Rassenschande (auch Blutschande) war im nationalsozialistischen Deutschen Reich ein verbreiteter Propagandabegriff, mit dem sexuelle Beziehungen …

Ti, co umí německy nebo pojem hanobení rasy znají, tak vědí o co jde. A my všichni ostatní víme, že se paní kolegyně ve svém článku mýlí nebo, lépe řečeno, mýlí se úmyslně a poukazuje na něco, co zde vůbec neexistuje. Tedy strach o „rasovou čistotu“.

Jediné, co existuje, a z čeho mají všichni rozumní lidé v této zemi strach, je aby náhlý masivní příliv imigrantů, hlavně muslimů, nezkazil život v této zemi podobně, jako se zkazí sekaná, smíchaná z mnoha příměsí, když se do ní dá příliš kmínu.

Nebo soli nebo majoránky nebo čehokoliv. A bohužel, ty hordy táhnoucí se v šestistupech Evropou tu zkaženou sekanou až příliš připomínají.

 

 

Jiří Hermánek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Čechy Čechům, břehy břehům a piva pivům…

  • …a peníze, hádejte komu?
    Naše země má v nejbližší době přijmout 29 000 (ano, čtete dobře – DVACETDEVĚT TISÍC) uprchlíků a vláda dostane 6 000 Euro za každého! Proto to schválili!! Žádná mezinárodní pomoc! Žádná pos…ost z Bruselu! Prach sprostá nenažranost! Jen si ta dvě čísla spolu vynásobte – to zas bude co rozkrádat!! To se kontíčka nafouknou. A do občanů tohoto státu, do těch je jim h…o, co na tom, že je mají chránit – však oni si poradí! A média -mlčí…. je to 4,700 000 000 Kč. Jak dlouho ještě budeme …..

  • Nějak mi uniklo co chtěl článek říct. Možná by neškodilo ubrat omáčky 🙂

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*