CDC varuje pohřební ústavy v USA, aby se připravily na oběti Eboly

CDC varuje pohřební ústavy v USA, aby se připravily na oběti Eboly

Centrum pro kontrolu nemocí a léčiv (CDC) radí pohřebním ústavům ve Spojených státech, jak zacházet s pozůstatky obětí Eboly, přesto, že úředníci zdůrazňují, že není důvod k obavám.

Tří stránkový seznam pokynů doporučuje pracovníkům pohřební služby nosit ochranné pomůcky při manipulaci s oběťmi Eboly, stejně jako varuje, že pracovníci nemohou provádět pitvy, nebo balzamovat těla.

Virus Ebola Foto : macleans.ca
Virus Ebola Foto : macleans.ca

Jestliže se epidemie potencionálně smrtícího viru šíří v západní Africe, proč pohřební ústavy v Americe dostávají uvedené pokyny?“ Ptá se WFSB.com.

Včera v noci bylo zveřejněno, že nemocnice v americkém Dallasu drží potenciální oběť Eboly „v přísné izolaci“, poté, co byl pacient přijat na základě příznaků a kvůli jeho nedávnému cestování v ohrožených místech.

Alysia English, výkonná ředitelka Georgia Funeral Directors Association, odmítla náznaky, že by měli být Američané znepokojeni.
Jak jsme informovali na začátku tohoto měsíce, americké ministerstvo zahraničí objednalo 160.000 ochranných obleků, což vzbuzuje obavy, že se úředníci připravují na ohnisko ve Spojených státech. Zatímco byla Ebola omezená pouze na africkém kontinentu, dochází ke spekulacím, že by se virus mohl dostat do vzduch, alespoň v omezeném měřítku. Michael T. Osterhom, ředitel Centra pro výzkum infekčních nemocí a politiky na minnesotské univerzitě, přiznal v nedávném výtisku New York Times, že virologové „se zdráhají jednat otevřeně, ale rozhodně zvažují v utajení“ možnosti síření pandemie Eboly vzduchem.

Špičkový německý virolog Jonas Schmidt-Chanasit nedávno vyvolal zděšení, když prohlásil, že se boj proti viru Ebola v Sierra Leone a Libérii vymkl z rukou a že virus nakonec zabije 5 miliónu lidí.

Jak jsme již informovali v roce 2009, pohřební divize státu New York rozeslala „formuláře masových úmrtí“ všem hřbitovům v New Yorku, které shromažďují údaje o jejich schopnosti vypořádat se s velkým objemem obětí, ke čemuž by mohlo dojít při vypuknutí pandemie chřipky, nebo jiné katastrofy.

zdroj : http://www.infowars.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*