CDC: Afghánci přijíždějí nakaženi spalničkami, malárií a tuberkulózou

CDC: Afghánci přijíždějí nakaženi spalničkami, malárií a tuberkulózou

Administrativa prezidenta Joea Bidena přiváží podle Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) Afghánce do Spojených států, kteří přenášejí viry jako spalničky, malárii, tuberkulózu a také čínský koronavirus.

CDC oznámilo, že tisíce Afghánců, které Bidenova administrativa nadále přiváží do USA k trvalému přesídlení, budou muset být očkováni proti spalničkám, i když nic nenasvědčuje tomu, že by byli podobně pověřeni k očkování proti koronaviru.

Úředníci CDC ve zprávě napsali:

K 20. září 2021 bylo CDC ministerstvy veřejného zdraví informováno o 16 případech spalniček mezi evakuovanými. Všichni pacienti s potvrzenými spalničkami byli izolováni a byla jim poskytnuta péče a jejich kontakty byly umístěny do karantény. Kontaktům, které nebyly imunní, byla podána vakcína MMR nebo imunoglobulin, pokud nejsou vhodné pro vakcínu.Evakuovaní, kteří se nacházejí ve Spojených státech, musí být očkováni MMR a absolvovat 21denní karanténu od doby očkování v USA. „Safe Haven“ určené lokality, například vojenské základny.

Tento krok přichází v době, kdy propukly epidemie spalniček na řadě amerických vojenských základen, kde Bidenova administrativa dočasně ubytovává desetitisíce Afghánců. Mezi vojenské základny, kde Afghánci pobývají, patří:

Základna námořní pěchoty v Quantiku ve Virginii
Fort Pickett ve Virginii
Fort Lee ve Virginii
Letecká základna Holloman v Novém Mexiku
Fort McCoy ve Wisconsinu
Fort Bliss v Texasu
Fort Dix v New Jersey
Tábor Atterbury v Indianě

Kromě spalniček úředníci CDC odhalili, že někteří Afghánci, které přivezli do USA, podnítili šíření virů, jako jsou plané neštovice, příušnice, tuberkulóza, malárie, leishmanióza, hepatitida A a koronavirus.

Tisíce Afghánců, kteří zůstanou na zámořských vojenských základnách, si budou muset vzít vakcínu proti spalničkám a čekat 21 dní, než je Bidenova administrativa přiveze do USA.

Bidenova administrativa plánuje trvalé přesídlení Afghánců ve 46 státech po celé zemi – včetně Arizony, Floridy, Georgie, Ohia, Michiganu, Wisconsinu, Pensylvánie a Texasu.

Biden řekl, že doufá v přesídlení asi 95 000 Afghánců po celých Spojených státech během příštích 12 měsíců. V období 21 dnů od srpna do září přivedl Biden do USA více než 48 000 Afghánců za účelem přesídlení – což je více než čtyřnásobek počtu obyvatel Jacksonu ve Wyomingu.

Operaci přesídlování financují nejen peníze amerických daňových poplatníků, které proudí skrze řadu dodavatelů uprchlíků, ale také nadnárodní korporace a nevládní organizace podporované bývalými prezidenty Billem Clintonem, Georgem W. Bushem a Barackem Obamou.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*