Čaputová podpořila duhový Pride: „Máte tu svůj domov…Jste přirozenou součástí našich rodin“ vzkazuje

Čaputová podpořila duhový Pride: „Máte tu svůj domov…Jste přirozenou součástí našich rodin“ vzkazuje

Na Slovensku se v sobotu koná Duhový PRIDE, který je známý svým pochodem v ulicích města, kde se setkávají homosexuálové, bisexuálové, transsexuálové a různí lidé, kteří neumí zařadit své pohlaví nebo se teprve hledají a chtějí, aby je společnost akceptovala.

Duhový PRIDE se však tento rok bude konat jen ONLINE, kvůli pandemii koronaviru. Prezidentka Zuzana Čaputová však LGBTI komunitu podpořila a zaslala jí podpůrný list.„Milé účastnice a milí účastníci,
dovolte mi promluvit k Vám dnes nejen jako prezidentka, ale i jako máma dvou dospívajících dcer.

Stejně jako Vy si přeji, aby Slovensko bylo tolerantní krajinou, v níž se každý může cítit bezpečně, kde nehledáme to, co nás rozděluje, ale žijeme tím, co nás spojuje. Neposlouchají se mi snadno v této souvislosti příběhy mladých lidí, kteří jsou nuceni skrývat nebo potlačovat svou identitu, protože se bojí nejen odsuzování svým okolím, někdy i ztráty zaměstnání. Kteří odcházejí od svých rodin a přátel. Profesionální uplatnění raději nacházejí v jiných zemích, kde více cítí, že si je váží takové, jací jsou. A kteří na Slovensku o sobě od některých veřejných autorit poslouchají, že jejich sexuální orientace, ne jejich skutky, čestnost, úspěchy či pomoc potřebným, je to, co je definuje z hlediska morálnosti.

Pro mě jste rovnocennou součástí Slovenska. Máte zde svůj domov, právo žít svobodně a důstojně. Jste přirozenou součástí našich rodin, sousedství, pracovních a školních kolektivů a společně vytváříme hodnoty, z nichž prospívá celé Slovensko.

Rozumím poselství Duhového PRIDE, za kterým je touha lidí, aby žili ve společnosti, která se k nim bude chovat férově a s respektem. Myslím si, že lidé, kteří očekávají od politických představitelů naplňování hodnot, v tomto případě respekt lidské důstojnosti, nesmějí mít pocit, že chtějí něco nesprávně, nepřijatelně nebo že by se za to měli stydět. Očekávání, že každý bude moci žít svůj život důstojně a respektovaně, je přece absolutně legitimní.

Srdcem jsme všichni spolu. „Zuzana Čaputová.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Čaputová podpořila duhový Pride: „Máte tu svůj domov…Jste přirozenou součástí našich rodin“ vzkazuje

  • · Edit

    Čaputová vítá šiřiče HIV a pedofily, jak má od Sorose nakázáno likvidovat zdraví a rodiny Slovanů 🙂

  • Čaputová splácí dluh těm, kteří jí financovali volební kampaň. Musí se chovat tak, jak jí nadnárodní neziskovky nařídí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*