Bývalý generální ředitel společnosti Scania varuje před nadcházející občanskou válkou ve Švédsku

Bývalý generální ředitel společnosti Scania varuje před nadcházející občanskou válkou ve Švédsku

Podle Leifa Östlinga, bývalého generálního ředitele jednoho z předních světových výrobců nákladních automobilů, se imigrace vymkla kontrole a postavila Švédsko na pokraj „vnitřních válek“, kde může být zapotřebí vojenské síly, aby bylo možné potlačit nepokoje v oblastech obydlených migranty.V dlouhém rozhovoru s kanálem SwebbTV, bývalý generální ředitel společnosti Scania uvedl, že příchod nových migrantů představuje vážné problémy s integrací a může mít drastické důsledky pro švédskou ekonomiku a společnost jako celek.

„Teď je to jednoduchá otázka, a to proto, že jsme vzali příliš mnoho lidí zvenčí. A udělali jsme to. Ti, kteří pocházejí ze Středního východu a Afriky, žijí ve společnosti, kterou jsme opustili téměř před sto lety, “řekl Östling.

 

Leif Östling označil Švédsko za „neuvěřitelně komplikovanou společnost a naznačil, že je nutný „přenos znalostí“, což ale bude trvat alespoň celou generaci. Östling citoval svou vlastní zkušenost s jednáním s nešvédskými přistěhovalci během svého působení ve společnosti Scania, kdy byly výrobní procesy mnohem jednodušší, na rozdíl od dnešních.

„Dnes máme mnohem sofistikovanější procesy. A pro tyto lidi je velmi obtížné je absorbovat a porozumět jim. V Oskarshamnu jsme měli několik Somálců. Bylo to téměř sto. Ne každý to zvládl. Částečně proto, že jste museli přijít včas, a nebyli na to zvyklí. Částečně kvůli týmové práci, na to nebyli zvyklí. Ze stovky jich bylo schopno zůstat jen deset. Zbytek šel znovu do nezaměstnaneckého poměru, “řekl Östling.

Östling také zdůraznil sklony migrantů ke kriminalitě, které připisuje pramenům z úplně odlišných životních podmínek a norem.

Podle Östlinga sdílí jeho názory více obchodních manažerů, ale jsou opatrnější, když se veřejně vyjadřují, aby nepoškodili jejich společnost. Zdůraznil, že uspořádanost je zásadní jak pro firmy, tak pro společnost obecně.

„Ti, kteří nepřijmou řád a zastaví se v čase, se rozpadnou a zhroutí se,“ řekl Östling.

Podle Östlinga je však možné vyřešit problémy ve Švédsku během deseti let.

„Musíme to napravit. Pokud to tak bude pokračovat, můžeme skončit v neovladatelné situaci, kdy dojde k vypuknutí vnitřních válek, a můžeme být nuceni nasadit naši armádu v těchto takzvaných zranitelných oblastech, “řekl Östling a zmínil se o desítkách silně segregovaných no-go zónách, kde řádí zločin a nezákonnost. Zdůraznil také, že na vyřešení problémů není čas.

74letý Leif Albert Östling vedl řadu let společnost Scania AB. Na jaře 2016 byl jmenován předsedou Konfederace švédských podniků, což byl post, který později v listopadu 2017 opustil poté, co se ukázalo, že vložil peníze do zahraničí, aby se vyhnul zdanění ve Švédsku. Jeho komentář „Tady zaplatíte 20-30 miliónů ročně, co sakra dostanu za tyto peníze?“ Se rychle šířil po internetu. Östling později uvedl, že jediné, čeho skutečně litoval, bylo jeho zaklení.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*