Byli jsme před EU a budeme i po ní, aneb drzost Západní Evropy je neskutečná

Byli jsme před EU a budeme i po ní, aneb drzost Západní Evropy je neskutečná

To co předvedl ministr zahraničních věcí Francie Fabius, když arogantně kritizoval Východní Evropu z nevstřícného jednání ohledně řešení migrační krize je neskutečnou drzostí. Kritizoval zejména Maďarsko kvůli výstavbě plotu se Srbskem, ale bral si do úst i neochotu přijímat kvóty uprchlíků.

U toho Maďarska chci začít. Ten, kdo vymyslel kdysi vnější hranice EU to jistě myslel dobře. Konečně po určitou dobu se jevilo jako vcelku chytré opatření. Nikdo ovšem nepočítal s tímto exodem, který nejenom že nekončí, ale nepochybně bude pokračovat i příští roky. Je např. objektivně vyloučeno, aby Maďarsko, dnes, kdy se ukazuje, že balkánská cesta je tou hlavní pro příliv uprchlíků ze Sýrie či Afganistánu, ty desetitisíce mohlo zadržet. Nemůže a musí volit žiletkové ploty, případně nasadit armádu. Mimochodem : A copak to Francie v Calais nedělá???

Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil

Ale to je jen jeden důvod. Ten horší je jiný

Kdyby Francie naprosto idiotsky nezahájila invazi do Libye s cílem svrhnout sice excentrického, ale jinak velmi silně sekulárního vůdce Kadáfího, nemuseli bychom stát před faktem, že se Libye rozpadla a je otevřenou cestou pro masy uprchlíků směřující do Itálie…Zatímco Kadáfí s Berlusconim měl dohodu o navracení uprchlíků, ta přirozeně jeh odstraněním padla a bárky plují.

Druhý příklad, stejné povahy je Velká Británie…Válka v Iráku byla vylhaná a měla jeden důsledek: zrodila i podle britských institucí dnešní islámský stát. Tony Blair je dodnes nejvíce nenáviděným premiérem v historii země.

Jestli si teď osobují právo kritizovat země východní Evropy, tak je třeba jim to zatrhnout.

Nastává čas si vyprat špinavé prádlo…

Pokud jsou vůdci východní Evropy co k čemu, musí se Paříži, Londýnu či Berlínu postavit a vyříkat si to.

Dnes se především ukazuje, že neexistuje jednotná Evropská unie a zejména v otázce přijímání uprchlíků mezi národy západu a východu Evropy existuje zásadní rozpor.

Zatímco města jako Paříž, Londýn, Mnichov, Brusel či Vídeň mají mnohasettisícové enklávy muslimského obyvatelstva a dlužno dodat, že kdysi dokonce často lákaného, nic takového naše země neznají a nechtějí znát.

Nemůžeme mluvit do toho, jak si chtějí tuto politiku vést země Západní Evropy, to je nesmysl, koneckonců často je to proces trvající už dlouhá desetiletí, ale nechť ony si laskavě odpustí svou kritiku na nás.

Toto novodobé stěhování národů nepochybně Evropskou unii změní a je dobré, že puká lživý obraz její jednoty.

My, Češi, Moravané a Slezané se tohoto vývoje být nemusíme.

Byli jsme i před EU a budeme i po ní.

 

Jiří Vyvadil

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Byli jsme před EU a budeme i po ní, aneb drzost Západní Evropy je neskutečná

  • Už není moc nad čím přemýšlet. Pryč s EU, pryč s parazity v Bruselu, kteří by se dali s klidem označit za vlastizrádce celé Evropy.

  • Z Rakouska zní: „Kdo odmítá migranty, ať přijde o dotace z EU“.Konečně signál k tomu, abychom do EU nic neposílali a o přerozdělování peněz si rozhodovali sami. Propaganda nám cpe, kolik odvádíme a kolik čerpáme. Ale kdybychom neodváděli do společného rozpočtu, čerpali bychom své peníze na smysluplné projekty, neplatili bychom zbytečný byrokratický aparát EU, což se do čerpání také započítává. Úředníci v EU berou nehorázné platy, nikdo je nevolil, nikdo je nechce, ale platit ten byrokratický kolos musíme. Ať nám vezmou dotace, vystoupíme z EU a konečně budeme fungovat bez diktátu nikým nechtěných byrokratů. EU je stejně ztracena a zachránit se nedá. Vystupme z toho nesmyslu včas, než nás to také semele.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*