Budou USA dále financovat občanskou válku na Ukrajině?

Budou USA dále financovat občanskou válku na Ukrajině?

Ukrajinský preimér Arsenij Jaceňuk odstoupil. Při svém emotivním projevu před poslanci uvedl, že Ukrajina na srpen nemá již žádné peníze pro vojáky zabíjející svoje spoluobčany na východě Ukrajiny a též nejsou peníze ani na pohonné hmoty pro armádu.  

V podstatě zřejmě hospodářský bankrot.

Sice ještě nevyhlášený, ale v brzké době očekávaný.

Nepomohlo ani přesvědčování ze strany amerického senátora Mc Caina, aby Arsenij Jaceňuk neodstupoval. A jak víme, tak Mc Cain umí přesvědovat.

Když chtěli Bulhaři pokračovat ve výstavbě plynovodu South Stream bez amerického dovolení, přiletěl Mc Cain, seřval bulharské politiky a stavbu plynovodu zakázal. V Bruselu seřval evropské politiky, nařídil jim, že EU musí být závislá na dodávkách plynu z plynovodů vedoucích pouze přes Ukrajinu a plynovod South Stream se nesmí vybudovat.

Evropská Unie Mc Caina rovněž poslechla.

Proč však Mc Caina neposlechl ukrajinský premiér Jaceňuk?

Nabízí se jednoduchá a logická odpověď.

Ukrajina je hospodářsky natolik vyčerpaná, že jí na občanskou válku na východě Ukrajiny již nezbývají žádné peníze. A navíc musí Jaceňuk čelit útokům ze všech stran, ukrajinským parlamentem počínaje a oligarchy konče.

Petro Porošenko a Barack Obama FOTO : Reuters
Petro Porošenko a Barack Obama FOTO : Reuters

Poslanec Nejvyšší rady za Stranu regionů Mykola Levčenko je přesvědčen, že po převratu a nepokojích na Majdanu k moci přišli lidé, kteří nebyli na to absolutně připraveni. „Jsou to zásadní opozičníci. Ničitelé. Dobyli moc, ale zůstali opozičníky, perou se v parlamentě, víc kritizují, než dělají. Nejsou schopni kompromisu, jednání a ústupků, což musí dělat ti, kdo jsou u moci. A to vše mělo za následek tyhle válečné akce. Dosud se nenaučili pracovat, nést odpovědnost za celou zemi.“
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/2014_07_25/Jacenukova-rezignace-utek-z-tonouci-lodi-2096/

Jaceňuk cítí, že se nad jeho hlavou vznáší oprátka.

Cítí, že jde o krk pokračovat ve funkci ukrajinského premiéra, kdy za 5 měsíců jeho vlády dostal Ukrajinu do občanské války a státního bankrotu. Toto je zřejmě hlavní důvod, proč nezabraly jakékoliv sliby včetně výhrůžek ze strany Mc Caina.

Ale co s tím?

USA potřebují občanskou válku na Ukrajině za jakoukoliv cenu.

Nemohou dopustit, aby kyjevská vojska pro nedostatek pohonných hmot a platy vojákům přestala zabíjet svoje spoluobčany.

USA nemohou dopustit, aby se východ Ukrajiny osamostatnil a Američané nad ním ztratili kontrolu. Bidenové už mají založené firmy, které budou brakovat ukrajinské nerostné bohatství a břidlicový plyn.

Další záležitostí je, že nemohou dopustit ruský vliv na východní Ukrajině.

Zatím na cokoliv USA ve světě sáhly, to zničily: Srbsko, Afghánistán, Irák, Lybie, Sýrie.

V Srbsku viníka války odměnily samostatným státem, na jehož území si Američané okamžitě vybudovali vojenskou základnu, v Afghánistánu vyprodukovali terorismus v zemi, kde předtím nebyl, Irák a Libyi totálně destabilizovali a uvrhli do občanských válek, v Sýrii podporovali teroristy a co největší rozšíření občanské války.

Nyní Ukrajina.

Každý trochu soudný člověk ví, že Kyjevský režim, který se pučem dostal na Ukrajině k moci by nerozpoutal občanskou válku proti vlastním občanům bez nátlaku USA.

Nyní však finanční prostředky na občanskou válku Kyjevu došly a vzhledem k tomu, že z hlediska amerických zájmů nesmí na Ukrajině dojít k míru, tak skupina amerických kongresmanů předložila návrh zákona o poskytnutí Ukrajině statutu spojence NATO bez zapojení do této organizace.


Ukrajina tak bude moci dostat od USA financování nákupu a pronájmu vojenské techniky a obranných komplexů, a získat právo na dodávky vojenské techniky a zbraní ve válečné době.
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_28/Kongresu-bylo-navrzeno-uznat-Ukrajinu-za-hlavniho-spojence-USA-0799/

Takže, ať se žádný Ukrajinec netěší, že by snad občanská válka v jeho zemi mohla v brzké době skončit.

Občanská válka na Ukrajině musí pokračovat za jakoukoliv cenu.

Je to totiž v americkém zájmu.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*