Bude-li nás víc, nebudem se bát vlka nic; slova exčlenů ÚV NF při ÚV KSČ a Paneuropa-Union Böhmen…

Bude-li nás víc, nebudem se bát vlka nic; slova exčlenů ÚV NF při ÚV KSČ a Paneuropa-Union Böhmen…

Smrtelně raněný kůň kolem sebe vždycky kope, znám to z Velké pardubické. Dnes však nejsme na steeplechase a dostihové pole čítá jen dva koně – TOP 09 a ODS, kdysi soupeří; nyní spojenci v boji proti další drtivé volební porážce.

Zoufalí lidé dělají zoufalé činy; TOP 09 a ODS chystají obstrukce a hlasování o vyslovení nedůvěry vládě; důvod je jasný – zabránit zrušení Kalouskova zákonu o hazardu a fakt, že česká ekonomika je po prvním čtvrtletí 2015 na prvním místě EU v růstu ekonomiky; zrychlila růst na 3,9 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu hrubého domácího produktu, který právě zveřejnil Český statistický úřad. Souboj koňů – arabský plnokrevník Babiš a valach do zápřahu Kalousek, je jasně na straně současného ministra financí. Jeho výsledek je nejlepší pro Česko od roku 2006.

Co s tím? Sněmovní obstrukce, aby se oddálilo projednání zákona o snížení závislosti na hracích automatech. Je třeba něco dělat; na podzim se obmění třetina senátorů a pravicové strany by v horní komoře parlamentu rády rozbily levicovou většinu, která tam teď vládne. ODS s TOP 09 by rády zaujaly většinu jejích pozic. Než však zazní startovní výstřel a dostih vyrazí ke svému senátnímu Taxisu, je třeba vsadit na vítěze, zkrátka na ty koně, které půjdou o peníze, jak se v dostihové hantýrce říká. (Na Velké jsem byl mnohokrát, dostihy pro mě nejsou „španělskou vesnicí“. Napsal jsem o Františku Holčákovi, několikanásobném nejlepším trenérovi koní u nás knížku „(Ne)čas mezi Taxisy“…)

jagr a babis

Na tiketu se tak uvádí kurzy – ODS a TOP 09 proti ANO, ČSSD, KDU-ČSL, KSČM a pár outsiderů. Je nutné vsadil na pořadí dvou koní v rozpisu s pevným vítězem. kdy kurz bude alespoň 1,5. Vzkaz pro mé milované nicky; nikdo nevsadí na koně, o kterém nic neví; proto je nutné zopakovat základní fakta též o TOP 09 a O0S. Tedy nepůjde o žádné „opakování odstavců či recyklaci“, nýbrž o potřebnou analýzu zúčastněných koní v dostihu, resp. dvou zmíněných politických stran v senátních volbách.

schwarzenberg kalousek spici

Tak si zavzpomínejme, jak žila, co činila a jak se k trapasům svým dopracovala TOP 09 a její členové. Když se do Parlamentu a Senátu dostala jako strana přeběhlíků, Tradice, Odpovědnost, Prosperita a číslo devět symbolizovalo rok jejího vzniku, byli všichni zaskočeni, zvláště, že se do jejího čela postavil první postsametový adoptovaný aristokrat Karel Schwarzenberg, celým jménem Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg, jehož předcházející politickou stranou byla Strana zelených. Dnes odepsaná TOP 09 se mohla blahé paměti pochlubit největší přeběhlickou armádou ze všech kandidujících partají.

Jen namátkou; Miroslav Kalousek tíhl ke KDU-ČSL, litvínovského starostu Milana Šťovíčka (dříve VV) přijala TOP 09, když ho vyloučily Věci veřejné, že hlasoval spolu s vládními poslanci. Ludmila Müllerová byla členkou KDU-ČSL, Bedřich Moldan přišel z ODS, Igor Petrov z SNK ED, Jaromír Štětina původně vystupoval za Stranu zelených… Až na čtyři desítky členů ODS v Plzeňském kraji přestoupily do TOP 09. Přeběhlíci a zrádci?  Petr Gandalovič (ODS), dnes velvyslanec ČR v USA, se nechal slyšet, že „se neříká „přeběhlíci“, ale konstruktivní lidé, kteří si přejí konečně vládu… Historie, tedy spíš hysterie, se opakuje, jen v opačném gardu, dnes budou zřejmě kolegiálně přebíhat zase „topkaři“ k občanským demokratům, jak si partička kolem Petra Fialy eufemisticky říká.

kalousek fuck

Žokejem skoro věčně pod párou je Miroslav Kalousek, politik s velmi zvláštním korupčním osudem. V roce 1984 získal titul inženýra, včetně zkoušek z marxismus a leninismu i politické ekonomie. Od stejného roku pracoval jako soudruh vedoucí investičního útvaru ve výrobním podniku Mitas Praha, n. p. a zároveň byl členem Československé strany lidové, aby společně s KSČ byli součástí Ústředního výboru Národní fronty ČSSR, pod diktandem přímo ÚV KSČ… Svoje selhání, když v roce 2006 nabídl koalici se socialisty a komunisty, zdůvodnil: „Udělal jsem něco, co omluvit nelze. Neměl jsem na vybranou. Mohl jsem tiše chcípnout v křoví. Byla to provokace, byla to hra. Kdybych neudělal nic, tak další vývoj byl neskonale dramatičtější” A měl na mysli svůj holport s komunisty…

Brzy na toto své faux pas ale zapomněl. Těsně před vánočními svátky dne 17. prosince 2008 totiž podepsal úřední rozhodnutí, kterým pětici českých společností povolil internetové kurzové sázení. Učinil tak navzdory své tehdejší straně i úředníkům a právníkům, kteří takový postup označili za nezákonný. Kalousek přitom dříve prohlašoval, že internetové sázení bude v republice povoleno jen přes jeho mrtvolu.  Hlavní postava kauzy a majitel Diag Human Josef Šťáva je Kalouskovým známým a sousedem. Kalousek tak čelil podezření, že mu ve sporu se státem pomáhal přes kolegu z Ministerstva obrany Zdeňka Ruska, jednoho ze tří rozhodců ve sporu se státem o miliardy…

sverak kalousek

Kalousek ve sněmovně doslova ční; vyplývá to z poznání bohnického primáře Karla Nešpora, jenž bojuje o záchranu těch, co se nedokáží ubránit skleničce (či panáku). Na serveru YouTube se objevilo video, na němž Kalousek často používá slova jako hov.o či kok.t. Nahrávku dala na web Česká pirátská strana, která místopředsedu konzervativní TOP 09 natáčela. “Jen jsem se přizpůsobil jejich mluvě,” brání se Kalousek; je prostě žvanil, rétor, pro něhož je řečnický pultík sněmovny masturbačním zařízením, zvláště když jsou zapnuty sněmovní kamery.https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xmc8dMI6Zpo

A další problém TOP 09, tentokrát jménem Karel Schwarzenberg, co v kratičkém okamžiku bdění zvolal po reformování „topky“. Zamysleme se: Kdo soudný by dal práci člověku, co usíná kdykoli a při jakékoli činnosti? Co by asi mohl vykonávat člověk, co v jednom kuse spí? Ponocní, hlásící, která hodina právě odbila, už neexistují. Umí vůbec něco, kromě spaní? Kdo by ale zaměstnal šípkovou Růženku s knírem, aby prospala většinu pracovní doby? Kdo by dal hlas jeho stráně ve volbě do Senátu ČR…? Kdo? Václav Havel, budiž mu země lehká, co měl volnou kolonku pro funkci kancléře; tak mu ji dal, aby si stihl ve stavu občasné bdělosti vymoci s přiznanou korupcí své rodové majetky, zabavené komunisty. „Kdo spí, ten ani chleba neptá“; kníže by lépe reprezentoval…?

Kromě Klause, měli všichni šéfové ODS hravý vztah k landsmanšaftové figurce Bernda Posselta. Stejně měl našlápnuto i další předseda ODS. Prof. Petr Fiala, dlouholetý předseda moravského zemského výboru české sekce Panevropské unie (Paneuropa-Union Böhmen und Mähren, jen náhodou podobný název Protektorátu Böhmen und Mähren?), rektor Masarykovy univerzity po dvě funkční období (2004 – 2011). ODS je zpět, nabitá Panevropskou unií a landsmanšaftem s Posseltem?

A Fialovo charisma? Získal ho zřejmě už v 90. letech; to byl drsným konzervativním katolíkem, skeptickým k naší státnosti a zanícený ideou “Panevropy” (navazující na meziválečný klerofašismus a vizi stavovského státu dle představ hraběte Coudenhove-Kalergiho). Zval do naší republiky Bernda Posselta, Otto Habsburka i jiné osobnosti a umožňoval jim agitaci v rámci tzv. Panevropského hnutí (Bernd Posselt byl v Československu v Brně tajně agitovat už v září 1989).

Britské listy přinesly zajímavou informaci čtenáře Jaroslava Horáka; “V katolicko-konzervativním časopise Proglas (Fiala byl zástupce šéfredaktora a sám do něj psal) se vedle jiného systematicky překládaly a otiskovaly články Bernda Posselta a Otty Habsburka. V Proglasu, ročník 1990, číslo 9/10, je text, napsaný Petrem Fialou, ve kterém mj. cituje z projevu Otty Habsburka, který přijel do Brna přesvědčovat, že Češi mají na Západě své největší přátele v sudetských Němcích.

Článek obsahuje i tři fotografie (Petr Fiala je sám vybral jako sebeprezentační doprovod svého článku), na kterých Fiala pózuje s Berndem Posseltem, Otto Habsburkem, politikem KDU-ČSL Tollnerem a praporem “Moravské zemské Panevropské unie”, jejímž byl předsedou. Oslabené ODS může nyní předsednictvím Petra Fialy hrozit postupné převzetí konzervativně-katolickými skupinami a následně sloučení s TOP 09…

Resumé: Slepenec TOP 09 měl dvaačtyřicet poslanců, jimž to někdy zrovna nadvakrát dobře “nešrotovalo”. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg třeba označil správně vyjednávání s trestně stíhanými exposlanci Tluchořem, Šnajdrem a Fuksou za vydírání. Za odstoupení z Poslanecké sněmovny jim podle šéfa TOP 09 musela vládní koalice slíbit trafiky ve státních firmách. Schwarzenberg poprvé otevřeně promluvil o zákulisí vyjednávání s rebely z řad ODS, kteří odmítali podpořit klíčový daňový balíček. “Bylo to prachsprosté vydírání, co si budeme povídat. Ale v politice člověk někdy podléhá vydírání,” doslova dodal.

Inu, tak jsme to u nás dopracovali; není se čemu divit; se stranou TOP 09 -Trampové, Odpadlíci, Přeběhlíci v deváté politické straně, stručně TO Pos.rem zítra v 09 hod…

 

Blog autora http://olser.blog.idnes.cz
Další komentáře, glosy a ukázky z mých knih na webech olser.cz, bretislav-olser.enface.cz a na mém facebooku

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*