Britský politik: Rusko „odvedlo lepší práci než kdokoli jiný“ pro stabilitu na Středním východě

Britský politik: Rusko „odvedlo lepší práci než kdokoli jiný“ pro stabilitu na Středním východě

„Rusko odvedlo lepší práci pro stabilitu na Středním východě než kdokoli jiný,“ řekl Daniel Kawczynski, politik britské Konzervativní strany a člen parlamentu tiskové agentuře TASS.

„Protiruská hysterie byla živena po celá léta. V poslední době dosáhla nového stupně intenzity. Den za dnem, Rusko je obviňováno z ještě sofistikovanějších činů zla,“ uvedl politik.

„Pravidelně jsou nám ukazovány emotivní záběry zraněných syrských dětí, doprovázející hypnotizující mantru, že je na vině Rusko. Stali jsme se Ruskem posedlí,“ uvedl Daniel Kawczynski.

Domnělé obavy   

Podle britského politika, země NATO vytvořily „říši zla“ ve svých myslích a jsou „ohroženy tím, že se řídí ke katastrofickým rozhodnutím prostřednictvím strachu a pohrdání, které v nás podněcují.“

„Naše obavy a rozpaky z ruské asertivní zahraniční politiky mohou zčásti pocházet z našeho historického monopolu na globální vliv. Dnešní realita je, že nejen Rusko, ale také Čína, Indie a další rozvíjející se mocnosti budou muset  být stále více brány v úvahu na mezinárodní scéně,“ uvedl politik.

„Náš blahosklonný přístup v našich jednáních se zdánlivě slabšími zeměmi nefunguje a nebude fungovat s Ruskem,“ varoval poslanec.

„V zájmu míru, musíme udělat něco navíc a aktivně se zapojit do konstruktivního dialogu s Ruskem. A to také znamená připravenost setkat se na půli cesty v jednáních. Rázné odmítání nebo přednášení Rusku o tom, jak se má chovat je snadné a nefunguje, funguje dobře jen v našich domácích médiích. Ale je to špatná alternativa ke skutečné diplomacii,“ dodal politik.

Ukazování prstem           

Hovoříc o ruském vojenském tažení proti teroristickým skupinám působícím v Sýrii, Daniel Kawczynski vyzval Západ, aby zastavil nálepkování Ruska a obviňování jej z mrtvých civilistů.

„Jsme rychlí v označování ruských chyb, ale pohodlně přehlížíme naše vlastní. V roce 1999 jsme bombardovali Srbsko, kde jsme za tři měsíce způsobili ztráty stovek mrtvých civilistů a tisíce raněných“ uvedl politik.

„Dnes odsuzujeme Rusko za provádění vojenských operací v Sýrii, ale zdá se, že používáme velmi odlišný hodnotový systém pro nás samotné a naše spojence, když zahajujeme vojenské invaze a svrháváme cizí vůdce,“ uvedl poslanec.

„Odsuzujeme Rusko ze ztrát na lidských životech v Sýrii, a dokonce jej obviňujeme z úmyslného zabíjení civilistů. Ale co stovky tisíc nevinných lidí, kteří přišli o život v důsledku probíhajících válek, které jsme iniciovaly v Afghánistánu, Iráku a Libyi?“ Zeptal se Daniel Kawczynski.

„Samozřejmě, že jsme neměli v úmyslu způsobit tyto ztráty, a nezaměřovali jsme se při našich vojenských operacích záměrně na civilisty. Proč nás vůbec napadá, že Rusko činilo opak?“ Dodal poslanec.

Přínos Ruska v boji proti terorismu    

Daniel Kawczynski upozornil na propagandistickou práci teroristů v Sýrii, zaměřenou na veřejné mínění v západních médiích.

„Je to Islámský stát a další teroristické organizace, kdo zabíjí civilisty, cynicky je používají jako lidské štíty a krmí západní média se záběry dětí, které byly vykopány z trosek za účelem podkopání syrské vlády a jejích spojenců,“ uvedl politik.

„Mělo by to být již teď jasné, že civilisté umírají v Sýrii v důsledku barbarské taktiky Islámského státu a jiných teroristických skupin, které tam operují, a ne kvůli těm, kteří se je snaží porazit a ukončit tuto válku,“ zdůraznil politik.

„My se pleteme do vnitřních záležitostí suverénních národů znovu a znovu. My jsme je destabilizovali a vytvořili mocenské vakuum pro extremistické skupiny, jako je Islámský stát, který převzal kontrolu,“ pokračoval politik.

„Podporou četných povstaleckých skupin v Sýrii , účinně posilujeme mašinérii války, která způsobuje stále více a více destrukce a lidského utrpení,“ uvedl Kawczynski.

„Rusko na druhé straně, doposud odvedlo lepší práci v dobývání stability na Středním východě než kdokoli jiný,“ uvedl poslanec.

Odstranění Asada nezaručuje mír       

Britský poslanec se vyjádřil k extrémně nepopulárnímu tématu mezi západními politiky o úloze syrského prezidenta Bašára Asada v urovnání syrského konfliktu a uvedl, že jeho odvolání, na kterém trvá západním kolice, nebude znamenat mír.

„Teď už bychom měli být poučeni z naších předchozích zkušeností v zahraniční politice, že sesazení Asada nezaručí mír,“ uvedl britský poslanec.

Místo našeho tvrdohlavého naléhání na vyloučení Asada z jakéhokoliv politického uspořádání pro poválečnou Sýrii, měli bychom zaměřit své diplomatické úsilí na pozitivní ovlivnění jeho možného budoucího prezidentství a struktur nového státu a vlády,“ zdůraznil poslanec.

 

(TASS/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*