Britský lékařský časopis: Karanténa zabila více seniorů než Covid-19

Britský lékařský časopis: Karanténa zabila více seniorů než Covid-19

Zpráva v Britském lékařském časopise (BMJ) naznačuje, že karanténa kvůli koronaviru mohla v dubnu a květnu zabít více britských seniorů než Covid-19.

Z 30 000 „nadměrných úmrtí“ v britských domovech pro seniory v dubnu a květnu bylo pouze 10 000 v důsledku onemocnění Covid-19, podle Britského lékařského časopisu (British Medical Journal), jedné z nejuznávanějších lékařských publikací na světě.Několik britských zdravotních úředníků připustilo, že mnoho ze zbývajících 20 000 nadměrných úmrtí souviselo s izolací a snížením přístupu ke zdravotní péči v důsledku závažných karanténních podmínek.

Podle zdravotnických úředníků mohlo dojít k nevysvětlitelným „nadměrným úmrtím“, protože karanténa bránila seniorům v přístupu ke zdravotní péči.

David Spiegelhalter, předseda Wintonova centra pro komunikaci rizik a důkazů na Cambridge University, uvedl, že Covid-19 nevysvětluje vysoký počet úmrtí, ke kterým v této komunitě dochází.

Na briefingu pořádaném Vědeckým mediálním centrem dne 12. května Spiegalhalter uvedl, že „obrovské množství nevysvětlitelných úmrtí navíc v domovech pro seniory je mimořádné. Když se ohlédneme. . . doufám, že tomuto nárůstu počtu dalších úmrtí mimo nemocnici bude věnována opravdu velká pozornost. “

Podle BMJ:

Profesor epidemiologie na Londýnské škole hygieny a tropického lékařství, souhlasil. „K některým z těchto úmrtí by možná nedošlo, kdyby se lidé dostali do nemocnice,“ řekl. „Kolik je toho nejasného. Tento problém vyžaduje urgentní pozornost a musí být přijata opatření k zajištění toho, aby ti, kteří budou potřebovat zdravotní péči, jí mohli dostat.“

Podle Roberta F. Kennedyho leží odpovědnost za tyto úmrtí přímo u nohou Anthonyho Fauciho a Billa Gatese a jejich katastrofální „jednostranná hodnocení rizik“, která uvrhla svět do chaosu.

„Tyto oběti jsou pouze první vlnou karanténních obětí a miliony dalších jsou na cestě kvůli nezaměstnanosti, izolaci, zoufalství, odložených léčebných postupů při cukrovce, tuberkulóze, hypertenze a rakovině, narušení dodavatelských řetězců pro potraviny a léky a omezování sociální bezpečnosti. Sítě a národy snižují náklady na splácení bilionů nashromážděného dluhu,“ vysvětlil Kennedy Jr. na svém Instagramu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*