Britové v hospodách se musí registrovat pro vládní sledovací aplikaci a předat své telefony

Britové v hospodách se musí registrovat pro vládní sledovací aplikaci a předat své telefony

Podle zprávy v London Telegraph, je každý, kdo chce pít v britské hospodě (otevřené jsou jen venkovní prostory), nucen předat svůj telefon personálu místa konání, který musí dotyčného zkontrolovat, zda je zaregistrován ve vládní sledovací aplikaci.

Podnikům bude hrozit pokuta ve výši 1000 liber, pokud se zjistí, že přijímají lidi, kteří se nezaregistrovali v aplikaci NHS Test and Trace se všemi svými osobními údaji a při vstupu do venkovní části areálu nenaskenovali QR kód.

Oficiální vládní pokyny uvádějí, že „pokud se někdo rozhodne přihlásit pomocí oficiálního kódu NHS QR, měl by podnik zkontrolovat obrazovku telefonu, aby se ujistil, že se úspěšně přihlásil“.Slovo „vybrat“ je liché, protože z pokynů jasně vyplývá, že je povinné, aby se každý jednotlivě zaregistroval do aplikace nebo vyplnil papírový formulář.

V této věci neexistuje žádná „volba“.

Hospodským bylo také řečeno, aby odmítli vstup komukoliv, o kom si myslí, že uvedl nepravdivé údaje.

Jak jsme již dříve zdůraznili, tolik očerňovaná aplikace „test and trace“ je zcela dobrovolná a orgány nemají důvod její přijetí právně vymáhat. To je další příklad toho, jak si zrůdy pod byrokratickou kontrolou jednoduše vymýšlejí zákony a ospravedlňují zastrašování pomocí hysterie koronaviru.

Premiér Boris Johnson nedávno Brity „odměnil“ oznámením, že pro vstup do hospod se nebudou vyžadovat vakcinační pasy, nicméně tato politika to přímo podkopává a je v podstatě jen krůček od toho, aby se jednalo o totéž.

Jak jsme již uvedli, vakcinační pasy mají být integrovány s testovací a sledovací aplikací prostřednictvím systému QR kódu. Takový byl celou dobu plán. Rovněž jsou uváděny další dystopické systémy, včetně biometrického snímání obličeje.

V reakci na nejnovější vývoj situace, Madeleine Stoneová ze skupiny hájící soukromí Big Brother Watch uvedla pro The Telegraph: „Požadavek, aby každý, kdo vstoupí do kavárny nebo hospody, ukázal obrazovku svého telefonu a předal své osobní údaje, představuje vážné riziko pro práva na soukromí a údaje a je založen na vyloučení, trestních sankcích a policejním vymáhání.“

„Podniky nebudou schopny vyhovět tomuto drakonickému novému diktátu i zákonu o ochraně údajů, a proto jsme poslali kanceláři ministra zdravotnictví a komisaře pro informace právní dopisy, zda jsou tyto dotěrné požadavky bezpečné a zákonné,“ dodala Stoneová.

Majitelé obchodů nad tímto pokynem také vyjádřili zděšení a obavu, že je nevymahatelný a zanechá už tak přetažený personál zranitelný vůči zneužívání rozzlobených puntičkářů, kteří nechtějí být sledováni vládou jen proto, aby si dali půllitr piva.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Britové v hospodách se musí registrovat pro vládní sledovací aplikaci a předat své telefony

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*