Britové v drtivé většině podporují zákaz nošení burky

Britové v drtivé většině podporují zákaz nošení burky

Britská veřejnost chce zakázat muslimským ženám nosit islámský závoj nebo burku drtivou většinou, více než dva ku jedné, zjistila anketa.

Výzkum provedený agenturou YouGov zjistil, že obrovská část veřejnosti nemá žádné výčitky říkat ženám, co na sebe, přičemž 57 procent tázaných byl ve prospěch zákazu a jen 25 proti.

Zákazu oponovala jediná věková skupina ve věku 18-24 let, všichni ostatní byli pro zákaz, nejstarší skupina 65 let a výše byla pro zákaz drtivou většinou 78 procent ku 12. Všechny hlavní politické strany také měly větší počet voličů ve prospěch zákazu.

Kandidátka do čela strany UKIP Lisa Duffy vyzvala k zákazu islámského závoje; Nigel Farage zveřejnil podobnou výzvu v roce 2010, ale strana v posledních letech nemluvila mnoho o této problematice.

Anketa přichází uprostřed sporu o zákaz „burkin“, muslimských plavek na plážích v řadě francouzských obcí. Minulý týden se objevilo video, kdy ozbrojený francouzský policista přinutil ženu, aby se svlékla, poté, co byla spatřena oděná v tomto oblečení.

Samostatná otázka položená agenturou YouGov na toto téma zjistila, že 46 procent lidí chce zakázat burkini, zatímco jen 30 procent je proti takovému opatření. Francouzský zákaz byl v zemi prohlášen jako nezákonný.

Řada evropských zemí legislativně zakázaly nebo omezily věci spojené s islámskou vírou. V roce 2009, švýcarská veřejnost hlasovala v referendu o zákaz výstavby islámských mešit s minarety.

Francie rovněž zakázala z bezpečnostních důvodů celo-obličejové pokrývky v roce 2010, zákaz, který zahrnuje také burku. Francie i samostatně zakazuje nošení šátků, které zakrývají obličej osoby ve veřejných školách. Francouzský premiér Manuel Valls tvrdí, že chce zákaz rozšířit i na vysoké školy.

 

(Independent.co.uk/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Britové v drtivé většině podporují zákaz nošení burky

  • Nejde jen o zahalování, ale i o drzost s jakou se prezentují v cizích zemích kde jsou hosté. Oni se nechovají jako hosté, ale jako drzí jedinci , kteří přišli ze středověku, ale jsou rozkazovační a hned by se soudili,. když není po jejich. Bohužel hodně lidí jim leze v řitní otvor, neboť jsou na tom z nějakého důvodu většinou z finančního, kdy je živí neziskovky, zainteresováni.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*