Británie: Zahraniční lékaři stojí za 60 procenty všech sexuálních útoků na pacienty

Británie: Zahraniční lékaři stojí za 60 procenty všech sexuálních útoků na pacienty

Šokující údaje o sexuálním zneužívání ze strany lékařů odhalily, že lékaři vyškolení v zahraničí se podílejí na 60 procentech případů sexuálního zneužívání u pacientů, přestože tvoří pouze 30 procent lékařů Národní zdravotní služby (NHS).

V zahraničí školení lékaři připadali v posledních třech letech na 23 z 38 případů. Obvinění ze sexuálního zneužívání sahají od neslušného chování, sexuálního napadení až dokonce po znásilnění, píše deník Daily Mail.Tyto naprosto znepokojující údaje byly získány na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, po veřejně známém případě lékaře Anushe Babua, který během intimních vyšetření roky tajně nahrával záběry pacientek.

Tyto šokující statistiky se vynořily právě v době, kdy Národní zdravotnická služba (NHS ) stanovila cíle ke snížení počtu zaměstnanců černých a etnických menšin – téměř dvě třetiny z nich byli vyškoleni v zahraničí – kteří byli povoláni k disciplinárnímu slyšení.

U 95 000 britských lékařů z černého a menšinového etnického prostředí (BME) je více než dvakrát pravděpodobné, že budou odkázáni ke Všeobecné lékařské radě (GMC), než u jejich britských kolegů. Podobný vzor lze pozorovat i u ostatních zdravotnických pracovníků, jako jsou ošetřovatelé.

V loňském roce došlo k dalšímu šokujícímu případu, kdy byl v Iráku vyškolený doktor Thair Altaii přistižen, že šest let také tajně natáčel pacienty. Tehdy se uvádělo, že Altaii za těchto šest let pořídil 19 000 záběrů svých pacientů.

Tento lékař – irácký migrant – byl přistižen poté, co jedna z jeho pacientek upozornila autority poté, co si všimla dvou jeho nastražených mobilních telefonů, když byla vyšetřována.

Altaii byl za voyeurismus uvězněn na 14 měsíců.

V reakci na tato šokující čísla, hlavní referent NHS, který se nedávno připojil z OSN, napsal: „Je nepřijatelné, že pokud přijdete z nějakého prostředí, je pravděpodobnější, že vstoupíte do formálního disciplinárního řízení, zůstanete v něm déle a máte více výsledků omezujících kariéru.  Musíme to změnit a rychle“.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*