Británie: Vedoucí představitelé Církve varují před vakcinačními pasy: „Nejnebezpečnější návrh politiky, jaký byl kdy předložen“

Británie: Vedoucí představitelé Církve varují před vakcinačními pasy: „Nejnebezpečnější návrh politiky, jaký byl kdy předložen“

Více než 1200 církevních představitelů vyzvalo britského premiéra Borise Johnsona, aby nezaváděl „nebezpečné“ vakcinační kovidové pasy, protože jde o „neetickou formu nátlaku“.

V otevřeném dopise stovky křesťanských duchovních, včetně anglikánských a katolických ministrů, varují, že by pasy mohly vytvořit „sledovací stát“ a přivodit konec liberální demokracie“.

Britská vláda tvrdí, že přezkoumává, zda použít očkovací průkazy a že zatím nebylo přijato žádné rozhodnutí.

BBC uvádí: Britský Úřad pro dohled nad rovností tvrdí, že pasy by mohly vytvořit „dvoustupňovou společnost“.Ministři vlády uvedli, že osvědčení by lidem umožnila prokázat, zda byli očkováni, zda měli negativní test nebo zda byli v předchozích šesti měsících přirozeně imunní vůči potvrzené infekci.

Mluvčí vlády uvedl: „Zvažujeme řadu důkazů kolem certifikace Covid-statusu a zda může hrát roli při bezpečném otevírání prostředí s vyšším rizikem. Přezkum probíhá a nebyla přijata žádná rozhodnutí.“

Vzhledem k tomu, že omezení se zmírňují, mohly by certifikáty hrát roli při znovuotevírání divadel, nočních klubů a masových akcí, jako jsou festivaly, a navíc by v pohostinských prostorách mohly umožnit uvolnění společenského odstupu.

V otevřeném dopise premiérovi však církevní představitelé varovali, že zavedením pasů vznikne „lékařský apartheid“.

„Tento plán má potenciál přivodit konec liberální demokracie, jak ji známe, a vytvořit stav dohledu, v němž vláda použije technologie ke kontrole určitých aspektů života občanů,“ stálo v dopise.

„Jako takový to představuje jeden z nejnebezpečnějších politických návrhů, jaké kdy byly v historii britské politiky učiněny.“

Církevní představitelé prohlásili, že bez ohledu na konečné rozhodnutí vlády neodmítnou vstup do svých kostelů nikomu bez očkovacího pasu – ani jiného potvrzení, které označili jako „důkaz o zdravotním stavu“.

V otevřeném dopise byli vyzváni „představitelé církví křesťanských organizací“ z Velké Británie, aby dopis podepsali, přičemž kopie dopisu byly zaslány premiérovi, představitelům decentralizovaných vlád a všem poslancům.

Návrh vlády na očkovací průkazy sjednotil poslance ze všech stran poslanecké sněmovny.

Více než 70 poslanců tento měsíc proti tomuto plánu brojilo a tvrdilo, že požadovat lékařský důkaz za účelem účasti na životě místních komunit, například chození do hospody, je diskriminační a rozdělující.

Předseda labouristů sir Keir Starmer řekl, že se „velmi obává“, že by vakcinační pasy mohly vést k diskriminaci lidí, kteří nebyli očkováni.

Poslanec Steve Baker označil takové certifikáty za „příšernou past“, která nespravedlivě trestá ty, jimž bylo doporučeno nenechat se očkovat.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*