Breivikem to začalo, El Pasem to nekončí

Breivikem to začalo, El Pasem to nekončí

V texaském El Pasu došlo v sobotu dopoledne k hrůznému teroristickému činu, ke střelbě do návštěvníků obchodního centra. Dvacet jich na místě zahynulo, mnoho bylo zraněno. Masovou střelbu má na svědomí bílý americký občan.

Okamžitě při této zprávě se mi vybavila událost z roku 2011, kdy Nor Anders Breivik vystřílel účastníky letního pobytu mládežnické organizace Norské strany práce na ostrově Utoya. Sedmdesát sedm jich tehdy přišlo o život.

Anders Breivik před svým činem sepsal manifest kde kritizoval hlavně politiky členských zemí EU. Muslimy charakterizoval jako nástroj, s nímž chtějí kulturně marxističtí politici dosáhnout zničení evropských tradic a kultur. Proto také zaútočil na tábor politické strany, která se o rozšíření multikulturalismu v jeho očích zasloužila nejvíce. U soudu prohlásil, že „Muslimové nemohou za to, že je sem politická elita pozvala“ (viz Wikipedie zde).I vrah z El Pasa sepsal manifest. v němž hovoří o nutnosti reagovat na „hispánskou invazi do Texasu”. Celý text ještě není znám a vše je v šetření, nicméně se ukazuje, že vyjádřil zároveň podporu masakru ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch, kde australský starousedlík zabil v březnu 51 lidí (info zde).

Pohnutky vraha Brentona Tarranta z Christchurch byly shodné. Ve svém manifestu uvedl, že chce pomstít tisíce mrtvých, které mají na svědomí cizí vetřelci a také smrt jedenáctileté dívky, která byla zabita při teroristickém útoku ve Stockholmu v roce 2017. To ho prý zasáhlo, protože byl tou dobou zrovna v Evropě. „Masová imigrace ničí naše komunity, etnické svazky a kultury“, napsal m.j. Tarrant. Na Facebooku se rozepsal o své návštěvě Pákistánu, kde prý potkal nejpohostinnější a nejsrdečnější lidi, což prý svědčí o tom, že není rasista a jiná etnika ve svých domovinách mu nevadí. Jeho manifest měl 73 stránek textu a vzorem mu byl Anders Breivik (více zde).

Nesouhlasím s takovými činy a odplatami, nikdo normální s nimi nemůže souhlasit a schvalovat je. Je to nanejvýš odsouzeníhodné chování. Nicméně společným jmenovatelem těchto a několika dalších podobně motivovaných činů je fakt, že byly spáchány z nenávisti k přistěhovalcům, respektive k politice masového přistěhovalectví, importovaného fanatického multikulturalismu a nezvládnutých integračních procesů.

Co bývalo normální už není

Po celá historická staletí migrovaly národy a různá etnika po světě. Obsazovaly, dobývaly a bránily svá území, bojovaly, vedly bitvy a války. Území se postupně stabilizovala, rozdělila, kočovné národy se usadily, náboženské výboje eliminovaly, kolonializace skončila. I dříve tyranizovaní černoši si v vydobyli důstojné společenské postavení, světové války nastolily mír a územní celistvost.

Pokud někdo ve 20. a 21. století migroval z politických, z lokálních válečných konfliktů nebo z jiných příčin do cizí země, byl schopen se integrovat plně do místní společnosti, přijmout kulturu hostitelské země, tolerovat rozdílnosti, naučit se dobře jazyku, nezneužívat sociální dávky, pracovat a asimilovat se.

Selhání multikulturalismu, nezvládnutí migrace a integrace

To dnes už bohužel neplatí. Jsme svědky naprosto fatální politiky ekonomicky vyspělých států, které nezvládají to, co svým občanům slíbily a co mají ve svých ústavách. Svobodu, bezpečnost, právo na důstojný život pro své obyvatele!

Přehlížení sílícího nebezpečí islámského terorismu a prvotní embargo na pravdivé informování ohledně nárůstu islamismu, bagatelizace imigrace, zvýšená korektnost a tolerance k závadovým cizincům, k extrémním projevům přistěhovalců, jejich pozitivní sociální diskriminace, pohyb miliónů nelegálních migrantů podporovaný světovými organizacemi, vládami, neziskovkami i soukromými aktivitami, nestřežené vnější hranice, nezvládnutá migrace a integrace, fanatická multikulturní agenda jdoucí proti zájmům původního obyvatelstva, neochota přistěhovalců přizpůsobit se pravidlům v hostitelských zemích, nárůst kriminality těchto komunit, trestné činy páchané na místním obyvatelstvu…

Ani se nedá vypsat všechno to, co je příčinou takového katastrofálního stavu společnosti po celém světě. Mezi lidmi sílí samozřejmě pocit, že si budou muset pomoci sami, protože je jejich vlády hodily přes palubu a místo aby zakazovaly a omezily cizí invazi, omezují vlastní občany. V takové společnosti se prostě najde vždy nějaký vyšinutý jedinec nebo skupina, která vezme „spravedlnost“ tzv. do svých rukou ve snaze na to upozornit. V takové společnosti pak už opravdu narůstá nenávist a rasismus. Není to ale vinou lidí! Je to vinou systému a vlád!

Náprava politiky je nutná

Je to velké neštěstí a velká beznaděj, která nás na začátku 21. století postihla. Breivikem to začalo, to byla jedna z významnějších teroristických akcí „naruby“, kdy bylo zabito hodně nevinných lidí a troufám si odhadnout, že El Pasem to zdaleka nekončí, dokud představitelé velmocí a ekonomicky vyspělých zemí neudělají razantní změnu politiky a nedají do pořádku tento stav.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Breivikem to začalo, El Pasem to nekončí

  • Paní Holotová má samozřejmě naprostou pravdu. Jen si myslím, že celý proces řízení je úmyslný a vlády s tím nechtějí a ani nebudou nic dělat. Stále více začínám nabývat pocitu, že jejich hlavním cílem je vyvolání velké občanské války na území Evropy, za účelem co největší eliminace původního obyvatelstva.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*