Brazílie bojuje o suverenitu: Zdaří se CIA puč v Riu?

Brazílie bojuje o suverenitu: Zdaří se CIA puč v Riu?

Z Jižní Ameriky v posledních letech přicházely dobré zprávy, jelikož jednotlivé státy se postupně osvobozovaly z područí bankéřů z Wall Streatu a místní „pátá kolona“ placená zpravodajskou službou CIA ztrácela rychle vliv a místo nich se do funkcí dostávali vlastenečtí politici hájící národní zájmy.

Tento proces začal již koncem 90 let ve Venezuele, později se přidal i největší jihoamerický stát Brazílie, kde se také dostala k moci vlastenecká vláda, která se na rozdíl od předchozích vlád neřídila příkazy velvyslanectví USA a země s 200 miliony obyvatel začala provádět nezávislou hospodářskou i zahraniční politiku, začala spolupracovat s Čínou a s Ruskou federací v rámci ekonomického sdružení BRIC, které vytvořilo protiváhu koloniálnímu diktátu USA v hospodářské politice.
Bankéři z Wall Streatu však pochopitelně nechtějí ztratit Latinskou Ameriku, neboť pokud by USA nemohly ekonomicky drancovat většinu latinskoamerických zemí, dávno by se jejich ekonomika zhroutila, ostatně již nyní je závislá na Číně, od které si Spojené státy musely půjčit bilióny amerických dolarů, aby se alespoň na nějaký čas zachránily. Proto přešli do protiofenzívy za účelem znovu ovládnout latinskou Ameriku. Venezuelský prezident Hugo Chávez za podivných okolností zemřel a dříve nejbohatší stát kontinentu se propadá do chaosu a nyní přišla řada na Brazílie.

Vše začalo tím, že mezinárodní banky a korporace způsobily uměle hospodářskou krizi v Brazílii spojenou s růstem nezaměstnanosti, čímž poklesla podpora vlády, poté CIA společně s místními dobře placenými opozičními stranami, které prakticky nemají žádnou podporu obyvatelstva, vytvořily aféru, že vláda prezidentky Rousefové manipulovala se státním rozpočtem aby zakryla skutečný schodek (možná je to i pravda, ale to je bohužel zcela běžná praxe, V ČR se to dělá také). Všimněte si že tedy žádná korupce nebo defraudace státního majetku, ale jen to že státní výdaje nebyly účetně v pořádku. Pak už to šlo rychle, placení provokatéři rozpoutali nepokoje v ulicích a poté parlament ovládaný placenými americkými špióny a místními zednáři a jinými vlastizrádci, odvolal demokraticky zvolenou prezidentku Dilmu Rousefovou a novým, byť jen dočasným, prezidentem se stal americký špion, který podle informací z wikileaks.org spolupracuje nejméně deset let s tajnými službami USA.

Je až neuvěřitelné, že parlamentu který rozhodoval o odvolání ptrezidentky Rousefové, nevadilo, že její snad jen dočasný nástupce Temer se dopustil špionáže a vlastizrady, kromě toho je podezřelý mimo jiné i ze zmíněného manipulování se státním rozpočtem, ale zatímco u řádně zvolené prezidentky lidem to vadí a u něj ne. Navíc je ještě Temer podezřelý z přijetí úplatku 1,5 miliónu USD i přesto se stal prezidentem. Co to dokazuje? Snad jedině, že špioni CIA a vlastizrádci ovládli celý brazilský parlament.

Těžko říci co bude dále, buďto se Brazílie stane opět protektorátem USA, jako byla již v minulosti, bankéři z Wall Streatu totálně vydrancují brazilskou ekonomiku a desetimiliöny Brazilců upadnou pod hranici chudoby nebo se brazilský lid postaví na odpor a svrhne vládu vlastizrádců a kolaborantů. Jiné řešení neexistuje. A navíc, jak budou na zvláštní chování a zasahování do vnitřních záležitostí Brazílie její hospodářští spojenci, tedy Ruská federace, Čína a Indie? Nerozpoutávají snad Spojené státy na brazilské půdě třetí světovou válku?

(Protesty v Brazílii Foto: Reuters)


Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Brazílie bojuje o suverenitu: Zdaří se CIA puč v Riu?

  • Je to pořád stejný scénář CIA, akorád technika se přizpůsobila podnmínká té zemi! Vemte si Ukrajina, tam nastolila CIA přímo vojenské puč. U nás zase dosadila do funkce premiéra vydírajícího všehoschopného Sobotku a tak je to i v dalších státech EU i světa!!!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*