Bojovník Islámského státu přiznal, že získával finanční prostředky prostřednictvím USA.

Bojovník Islámského státu přiznal, že získával finanční prostředky prostřednictvím USA.

Pákistánský bojovník Islámského státu přiznal, že získával finanční prostředky prostřednictvím Spojených států, uvedly přední pákistánské noviny.

Bojovník Islámského státu, identifikován jako Júsuf al-Salafi, řekl pákistánským bezpečnostním složkám, že byl financován prostřednictvím USA, uvedl ve středu Express Tribune.

Ozbrojenci ze skupiny Islámský stát  Foto : AP/ Karim Kadim
Ozbrojenci ze skupiny Islámský stát Foto : AP/ Karim Kadim

Salafi byl vzat do vazby v prosinci roku 2014, podle novin, i když jiné zprávy uvádějí, že byl zatčen 22. ledna.

„V průběhu vyšetřování, Júsuf al-Slafi přiznal, že byl financován prostřednictvím Spojených států, aby vedl organizaci v Pákistánu k získávání mladých lidí k boji v Sýrii,“ uvedl zdroj, který měl blízko k vyšetřování.

Operativec také přiznal, že obdržel 600 dolarů za každou osobu, kterou se mu podařilo získat a odeslat do válkou zničené Sýrie.

„USA odsuzují aktivity Islámského státu, ale bohužel nebyly schopny zastavit financování těchto organizací,které proudí přes USA,“ uvedl zdroj.

Zdroj také uvedl, že problém o financování těchto organizací byl odhalen americkému ministrovi zahraničí Johnu Kerrymu, stejně jako americkém armádnímu generálovi Lloidovi Austinovi během jeho návštěvy hlavního města Islámabád počátkem tohoto měsíce.

Teroristé Islámského státu jsou zapojeni do trestných činů proti lidskosti v oblastech pod jejich kontrolou v Iráku a Sýrii. Terorizují a zabíjí lidi všech komunit, včetně šíitů, sunnitů, Kurdů a křesťanů.

 

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*