Bohuslav Sobotka bojuje za zájmy TOP09 a ne ČSSD

Bohuslav Sobotka bojuje za zájmy TOP09 a ne ČSSD

Církevní restituce, rusofobie, zrušení Benešových dekretů jsou hlavními atributy TOP09. Církevní restituce Bohuslav Sobotka posvětil, Lubomír Zaorálek se činí v otázce rusofobie a Daniel Herman zastupuje zájmy Sudetských Němců.

ČSSD má ve vínku heslo: „Svoboda, spravedlnost, solidarita“, tedy, že je stranou sociální spravedlnosti a hájí zájmy našich občanů. Občany je ČSSD vnímána jako strana ateistická, nekonfrontační v zahraniční politice a Benešovy dekrety uznává jako základ poválečného uspořádání.

TOP09 je zase stranou hájící zájmy církví, silně rusofobní a odmítající Benešovy dekrety.

To, že se TOP09 rozhodujícím způsobem podílela na prosazení mimořádně nadhodnocených církevních restitucí je bez diskusí: http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/To-co-ma-Schwarzenberg-na-webu-o-restitucich-je-desive-ukazuje-Mladek-260717, rusofobii předvádí Karel Schwarzenberg neustále : http://www.top09.cz/co-delame/napsali-o-nas/schwarzenberg-putin-je-agresor-rusko-vyhlasilo-valku-cele-eu-16575.html

Ohledně Benešových dekretů se Karel Schwarzenberg vyjádřil takto: „“Já bych je upozornil na to, že Benešovy dekrety už neplatí 20 let, poněvadž přijetím Listiny základních práv a svobod Ústavy přestala platnost Benešových dekretů. Ovšem nebyla zrušena od roku 1945, nýbrž od okamžiku, kdy byla přijata tato právní předloha,“ uvedl v diskuzi na ČT Schwarzenberg a dodal, že co je zrušené, tak už přeci nelze rušit.“ Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vyroky-schwarzenberga-a-zemana-v-duelu-dyy-/domaci.aspx?c=A130118_154200_domaci_ert . Na základě kritiky potom K. Schwarzenberg opravoval svůj výrok, že nejsou neplatné, ale právně vyhaslé.

Jak víme, tak církevní restituce byly ve Sněmovně prosazené těsnou většinou za pomoci politické korupce, kdy hlasoval poslanec Pekárek odsouzený za korupci a nikým nevolené strana LIDEM Karolíny Peake. Ústavní soud tyto vysoce nadhodnocené církevní restituce posvětil, kdy v ÚS měli převahu soudci, kteří stranili církvím.

Bohuslav Sobotka při sestavování vlády slíbil, že s církevmi bude jednat o ústupcích. Místo toho si vzal do vlády KDU-ČSL, jejichž jediným cílem bylo vysoce nadhodnocené restituce prosadit. Bohuslav Sobotka se tímto osobně zasadil za zájmy církví a ve shodě s KDU-ČSL a TOP09 výši restitucí uznal v plném rozsahu a svůj slib porušil.

Co se týká rusofobie, tak ČSSD v minulosti zastávala vyváženou politiku směrem na Západ i na Východ. Tedy k zemím NATO i k Rusku. Poté, co kyjevští nelegitimní pučisté s podporou Západu svrhli legitimně zvoleného prezidenta Janukovyče a poslali ukrajinská vojska vyvraždit obyvatele Luhanska a Donbasu, kteří odmítli uznat nelegitimní pučisty za svoje nové vládce, jsem očekával ze strany ČSSD odsouzení těchto zločinů včetně kyjevských pučistů. Místo toho v podobě Lubomíra Zaorálka ČSSD zaujala tvrdě protiruský tón, postavila se na stranu kyjevských pučistů a porušení mezinárodního práva. Poté podpořila nesmyslné protiruské sankce. A Zaorálek se činil stejně jako Karel Schwarzenberg: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1515606-zaoralek-rusko-chce-rozdelit-evropu-cesko-tomu-nesmi-prispet . Jako bonus Lubomír Zaorálek obvinil Rusko, že dováží migranty do Evropy: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/mam-dolozene-ze-rusko-vozi-uprchliky-do-evropy-tvrdi-ministr/r~424174b6ea0711e5a8d7002590604f2e/

Bohuslav Sobotka ohledně Ruska zaujal postoj Lubomíra Zaorálka, který je stejný jako u TOP09.

Ohledně Sudetských Němců Bohuslav Sobotka vyslal na jejich sraz našeho ministra zahraničí Daniela Hermana: http://www.novinky.cz/stalo-se/403336-ministr-herman-se-zucastni-srazu-sudetonemeckeho-landsmansaftu-jako-prvni-clen-ceske-vlady.html

Proti napravení vztahů se Sudetskými Němci jistě nikdo nic nemá. Ovšem cílem tohoto činění je zrušení Benešových dekretů a jaké majetkové požadavky by asi následovaly, si můžeme domyslet. Církve se po roce 1989 též neoháněly tím, že hlavním smyslem jejich existence jsou peníze a majetek a poté jejich požadavky předčily všechna očekávání. Takže kromě stamiliardových výdajů na církve by naše daňové poplatníky čekaly možná ještě vyšší náhrady Sudetským Němcům.

A pod tím vším je podepsán Bohuslav Sobotka. Proto osobně nechápu, proč je členem ČSSD, když ve skutečnosti hájí zájmy TOP09.

(Bohuslav Sobotka Foto: img.radio.cz)


Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

  • Sobotka a celé úzké velení ČSSD je zralé na odchod z politické scény. Po tom, co utvořili tichý Triumvirát spolu s KDU ČSL a TOP 09 škodí čím dál, tím víc lidu tohoto státu. Vždyť jejich představitelé a to : veterinární lékař Bělobrádek, gumárenský inženýr Kalousek a částečně dostudovaný právník bez titulu JUDr. Sobotka jsou absolutní neználkové, kteří nevědi absolutně nic o řízení ekonomiky státu. Přesto, že jíž tento nedostudovaný JUDr. Sobotka i gumárenský inženýr Kalousek měli tu drzost a v jejich vládách se posadili do kanceláře ministra financí, tak tam působili jako slon v porcelánu. Lze jmenovat Sobotkovu kauzu s prodejem OKD, Kalouskův rozpočet, který oproti jeho prognoze narost do astronomických rozměrů. Bělobrádek, znalec teplot vaření uzenin a jejich slanosti se zatím o místo ministra financí raději nezajímá, ví, že na tento post nemá. Vždyť to ministerstvo které vede, je v takovém chaosu, že to dalšímu ministrovi není potřeba závidět. Jak vlastně chceme, aby republika vzkvétala, když máme ve vedení takové exoty. Kdyby tohle věděl tatíček Masarik, tak by se omluvil císaři pánu a podporoval zachování mocnářství, Rakousko – Uherska.

  • Já mám takové tušení, že za našimi zády ČSSD s Lidovci a TOP09 (nevím jestli s nimi v tom jede i ANO a ODS) kují pikle s odškodněním sudetských Němců. Vzpomeňme, jak s námi společně vydrbali u církevních restitucí a když zjistili, že se nic neděje a lid se nebouřil, tak zřejmě usoudili proč to nezkusit s vracením majetku Sudeťákům, potom třeba šlechtě. Oni si jsou jisti, že jim lidé při volbách stejně ty hlasy opakovaně hodí, akorát se musí zbavit nebezpečné konkurence aby nebylo koho jiného volit. Ostatně řízená likvidace Okamury a Národní demokracie už byla započata pod názvem „Operace čistý stůl“

  • Sobotka nikdy v životě nepracoval. Je od studií v politice a díky podrazům leze nahoru. Způsob, jakým se zmocnil ČSSD by stačil na to, aby lezl kanálama a nikdo už ho nikdy nevolil. Bohužel voliči jsou nepoučitelní.
    Tak připomínám: Sobotka spolu s Chovancem připravili po volbách fintu – tajnou schůzku se Zemanem. Tu prozradil do médií Chovanec a účastníci tajné schůzky byli odstaveni od vlivu v ČSSD. Nyní má Sobotka volné ruce k dalším podrazům na spolustranících i na občanech.
    Sobotka udělá cokoliv, aby se udržel u koryta. Zrada je podle něj normální politický nástroj. Sobotka je křivý jako turecká šavle a velmi škodí. To by měli voliči zohlednit. Pod vedením Sobotky je ČSSD pro slušné lidi nevolitelná.

  • Hezký članek je na Protiproudu z názvem“Triller „““ od pana Hájka, stojí zato si ho přečíst!!!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*