„Bláznivá forma tolerance“: Belgický „Vánoční trh“ mění název na „Zimní trh“

„Bláznivá forma tolerance“: Belgický „Vánoční trh“ mění název na „Zimní trh“

Organizátoři vánočního trhu v belgickém městě Bruggy změnili své jméno na „Zimní trh“, přičemž někteří tvrdí, že tato změna byla provedena proto, aby název neurážel muslimy.  

Podle zprávy HLN , namísto osvětlení s vánočními motivy bude trh osvětlovat „zimní osvětlení“.Senátor Pol Van Den Driessche z belgické opoziční strany označil tuto změnu za „neuvěřitelnou a nesrozumitelnou“.

„Od teď už nemůžeme hovořit o vánočním trhu v Brugách, ale o zimním trhu,“ dodal. „Je to směšné rozhodnutí, ale je i proti naší individualitě. Bruggy mají velmi krásnou a starou tradici, pokud jde o Vánoce. Ať už jste náboženští nebo ne, je to součástí naší kultury. Nechci se toto vzdát pro tuto hloupou formu „tolerance“.

Někteří respondenti uvedli, že tato změna byla provedena proto, aby to nepohoršovalo muslimy.

„Žijeme stále v Belgii?“ Zeptal se jeden. „Naše normy a hodnoty erodují, naše kultura mizí a naše svátky musí mít jiná jména. A musíme respektovat jejich ramadán.“

Organizátor Pieter Vanderyse však uvedl, že tato změna byla provedena pouze proto, aby trh vypadal jako „neutrální“ a dodal, že další belgická města již své vánoční trhy na zimní trhy změnily.

Není to poprvé, kdy byl křesťanský základ Vánoc ukryt, aby nepohoršoval muslimy.

V prosinci roku 2016 rakouské velvyslanectví změnilo název „vánoční delikatesy“ na „zimní delikatesy“, aby to neuráželo muslimy.

Začátkem tohoto měsíce škola v okrese Chesterfield ve Virginii zakázala vánoční koledy, které obsahovaly slovo „Ježíš“, neboť se obávala, že by to mohlo být pohoršující pro „některé studenty“.

V loňském roce v Německu byla škola nucena přemístit každoroční vánoční večírek po jedné stížnosti muslimského studenta.

Vánoční strom v italském městě Bolzano byl také odstraněn z radnice po obavách, že by mohl „zranit pocity“ nebo „urazit“ muslimy.

V loňském roce byl zakázán vánoční film, který měl být promítán ve francouzském městě Langon, kde se mohou muslimové modlit v ulicích, protože byl „příliš křesťanský“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*