Bílé přilby plánují nový chemický útok pod falešnou vlajkou v syrském Idlibu

Bílé přilby plánují nový chemický útok pod falešnou vlajkou v syrském Idlibu

Kontroverzní organizace „civilní obrany“ Bílé přilby podporovaná Západem připravuje novou provokaci za použití toxických látek proti civilistům, z níž bude obviněn Damašek, informoval ruský zástupce velvyslance OSN.   

Ruský zástupce velvyslance Vladimir Safronkov řekl na zasedání Rady bezpečnosti OSN, že nový útok pod falešnou vlajkou se připravuje v provincii Idlib, jež řídí povstalci.„Tento pseudohumanitní personál Bílých přileb stále připravuje dokonce nové provokace, aby obvinil zákonné představitele z používání toxických látek,“ uvedl Safronkov. „My vidíme, co se děje“.

Safronkov uvedl, že navzdory pokroku syrské armády, Idlib nadále zůstává ohniskem terorismu. Odnož Al-Kájdy v Sýrii, Hay’at Tahrir al-Šam – přejmenovaná teroristická skupina Al-Nusrá – pokračuje v nevybíravých útocích na oblasti kontrolované vládou, dodal.

„Oni útočí bez rozdílu a to zahrnuje útoky na občanské infrastruktury, kde umírají civilisté.“

Generálmajor Viktor Kupčišin, šéf ruského Centra pro usmíření v Sýrii, dříve uvedl, že se zdá, že zahraniční média natáčela inscenované zabití syrské rodiny při „chemickém útoku“, z něhož bude obviněn Damašek. Uvedl, že k natáčení došlo v provincii Hama, ale neposkytl žádné další podrobnosti.

Moskva opakovaně varovala, že militanti za pomoci zahraniční rozvědky plánují v Sýrii zahájit chemický útok pod falešnou vlajkou. Ruské Centrum pro usmíření minulý měsíc oznámilo, že se agenti tajných služeb Belgie a Francie údajně podíleli na přípravách na takový útok spolu s Bílými přilbami.

Zatímco Bílé přilby získaly ocenění a širokou finanční podporu na Západě, včetně nedávného příslibu USA poskytnout organizaci 5 miliónů dolarů, o jejich důvěryhodnosti existuje mnoho pochybností.

Skupina působí výhradě v džihádisty kontrolovaných oblastech a byla obviněna z vazby na teroristické skupiny a falšování důkazů o údajných chemických útocích.

Zatímco mainstreamová média obvykle považují informace dané skupinou za nominální hodnotu, v únoru čelila obvinění poté, co producent BBC uvedl, že věří, že scény z nemocnice v Dúmě, kde byly ošetřeny údajné oběti po „chemickém útoku“ v dubnu 2018, byly zinscenovány.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*