Bidenova administrativa žádá Američany, aby nahlašovali „potenciálně“ radikalizované přátele a rodinu

Bidenova administrativa žádá Američany, aby nahlašovali „potenciálně“ radikalizované přátele a rodinu

Administrativa prezidenta Joea Bidena oznámila své plány na vytvoření způsobů, jak mohou Američané ve snaze bojovat proti domácímu terorismu hlásit vládě zradikalizované přátele a rodinu.

V rozhovoru s novináři jeden vysoce postavený úředník státní správy vysvětlil význam zastavení politicky živeného násilí ještě před jeho začátkem.„Budeme pracovat na zlepšení informovanosti veřejnosti o federálních zdrojích, abychom se mohli zabývat znepokojujícím nebo ohrožujícím chováním, než dojde k násilí,“ řekl úředník.

Úředník citoval kampaň Oddělení pro vnitřní bezpečnost slovy: „Když něco vidíte, něco řekněte“.

„To zahrnuje vytváření kontextů, v nichž ti, kdo jsou rodinnými příslušníky, přáteli nebo spolupracovníky, vědí, že existují cesty, jak vzbudit obavy a vyhledat pomoc pro ty, u nichž se domnívali, že se radikalizují a potenciálně radikalizují k násilí,“ řekl úředník.

Biden zahájil své prezidentství ostrým varováním ve své inaugurační řeči o „vzestupu politického extremismu, nadřazenosti bílých, domácího terorismu, jemuž musíme čelit a který porazíme“. Prvního června označil Biden hrozbu „nadvlády bílých“ za „nejvražednější hrozbu pro dnešní vlast“.

Ministerstvo vnitřní bezpečnosti poprvé označilo domácí násilný extremismus za národní prioritní oblast v rámci grantového programu ministerstva vnitřní bezpečnosti. A to znamená, že více než 77 milionů dolarů bude přiděleno státním a místním a dalším partnerům na prevenci, ochranu před domácím násilným extremismem a reakci na něj.

Ministerstvo obrany navíc začleňuje výcvik pro vojáky, kteří se oddělují od armády nebo od ní odcházejí do důchodu a na něž se potenciálně mohou zaměřit ti, kdo se je snaží zradikalizovat.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*