Biden  příznivcům Trumpa vyhlašuje válku

Biden příznivcům Trumpa vyhlašuje válku

Americká média a Demokraté rozjíždějí novou válku proti teroru – tentokrát proti Američanům

Někteří z přesně těch lidí, kteří stáli za původní „válkou proti teroru“, pomáhají nastartovat její pokračování – a to proti Američanům samým, varuje v současné vlně represí proti svobodě projevu, jež se v USA zvedla po chaosu u Kapitolu, známý americký žurnalista Glenn Greenwald.Greenwald je původem právník, který do médií začal psát v roce 2005 a posléze se stal žurnalistou – a to v reakci na Bushovu a Cheneyovu „ válku proti teroru“, vyhlášenou v r. 2001. Greenwald se stal klíčovou postavou při zveřejnění Snowdenových odhalení, týkajících se nezákonného špehování amerických občanů.

Nu a před pár dny zazvonil na poplach čehosi, co vidí jako opakování historie: „Máme zde rozněcování nové války proti teroru, tentokrát obrácené dovnitř naší země, čili proti naší vlastní domácí scéně“, píše Greenwald na twitteru. „Biden už vyhlásil plán vydat v co nejbližší době zákon proti tzv. domácímu terorizmu, a v té souvislosti vyjádřil též úmysl vyvořit v Bílém domě novou funkci úředníka, který bude dohlížet na potírání tzv. ideologicky inspirovaných extrémistů i na zvýšení finančních zdrojů pro boj proti nim.

A stejná taktika, jíž bylo použito v první válce proti teroru, bude použita i v této válce druhé. To znamená, že každý, kdo poukáže na její excesy, bude označen za „sympatizanta teroristů“. Se všemi důsledky, které to označení s sebou ponese“, uzavírá svůj článek Glenn Greenwald.

 

Z redakčního článku na webu USA Today vybral a přeložil Lubomír Man
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Biden příznivcům Trumpa vyhlašuje válku

  • Když dáte více dětem společnou hračku s tím, že se o ní budou střídat, dříve nebo později se najde dítě, které odmítne hračku půjčit dál. Je z toho zpravidla pláč a rvačka. Jsme svědky toho, jak se staříci s mentalitou dětí o „hračku“ perou.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*