Biden chce jako prezident přísnější kontrolu zbraní

Biden chce jako prezident přísnější kontrolu zbraní

Demokratický kandidát Joe Biden slíbil, že přijme přísnější opatření ke kontrole zbraní a odkázal se na politiku, která již selhala.

Biden napsal: „Před rokem, jen několik hodin po masakru v El Paso, bylo v Daytonu ztraceno devět cenných životů. Po těchto tragédiích Donald Trump slíbil nejskromnější bezpečnostní zbraňovou politiku, poté se uchýlil k NRA a nedokázal jí splnit.“Biden pokračoval: „Jako prezident, se opřu do silné zbraňové lobby, aby se mohlo projít univerzálními kontrolami původu, zakázat útočné zbraně a velkokapacitní zásobníky a uzavřít mezery, aby se zbraně nedostaly do nebezpečných rukou. Můžeme a ukončíme naši epidemii násilí zbraněmi.“

Biden opomněl zmínit skutečnost, že střelec v případě, který citoval, prošel kontrolou původu.

Zpráva deníku Texas Tribune uvedla, že zbraň střelce byla „legálně zakoupena“.

Bidenův závazek zakázat „útočné zbraně“ a „velkokapacitní zásobníky“ je také neopodstatněné klišé, u kterého bylo prokázáno, že na násilný zločin se zbraněmi nemá žádný účinek, protože například v Chicagu jsou zakázány, přesto ve městě za poslední rok došlo k nárůstu počtu vražd o 139 procent.

Chicago také vyžaduje univerzální ověření původu prostřednictvím pověřovací karty FOID (Illinois ‚Ownerear Identification Identification, FOID).

Dokonce i deník Washington Post připouští, že návrhy Bidena na kontrolu zbraní neučiní nic pro potlačení násilí se zbraněmi, ale „nepřiměřeně ovlivní chudé a dělnické komunity“ přidáním vysokých poplatků a daní z nákupu střelných zbraní.

 

(Foto : Foto: REUTERS/Larry Downing)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*