Bezprecedentní facka a politické znemožnění Beppe Grilla z italského Hnutí 5 hvězd !

Bezprecedentní facka a politické znemožnění Beppe Grilla z italského Hnutí 5 hvězd !

Guy Verhofstadt zavřel dveře Grillovi před nosem a večer stáhl navrhovanou dohodu o vstupu M5S do ALDE . „Nikdy nevstoupíte do naší skupiny“ ! Dokonalý zmatek v celém Hnutí 5 hvězd „ nebo spíše pěti vyhasínajících hvězdiček“.

Beppe Grillo.Politická sebevražda. (Krancic)
Beppe Grillo.Politická sebevražda. (Krancic)

EU: 78,5% členů zapsaných do M5S volilo “ ano “ pro přechod do Alde.

Za “ zvratem “ Grilla je hon za příspěvky: bez skupiny se vypaří 700 tisíc eur.

ALDE ale nakonec přibouchlo dveře Grillovi přímo před nosem . “ Hnutí 5 hvězd (M5S) nebude přijato do skupiny „. Alde zůstává proevropskou skupinou.

Guy Verhofstadt e Beppe Grillo. (Foto ANSA)
Guy Verhofstadt e Beppe Grillo. (Foto ANSA)

Lídr „Aliance liberálů a demokratů pro Evropu“ (Alde) se ve skutečnosti rozhodla stáhnout navrhovanou dohodu o vstupu poslanců 5 hvězd do své skupiny, protože janovský komik nedal dostatečné záruky.

Beppe Grillo v neděli ráno oznámil na svém blogu hlasování za změnu aliance – spojenecké dohody Hnutí 5 hvězd v Evropském parlamentu . Opuštěním britského euroskeptika Nigela Farage (obhájce Brexitu … s čímž komik nesouhlasil) chtěl místo něho Grillo obejmout super-eurooptimisty, pro Euro a anti putinovce z Aide. Hlasování mělo skončit v pondělí ve 12 hodin a 78,5 procent členů by se mělo rozhodnout, že grillinovští poslanci by měli vzít zpět všechno co do tohoto okamžiku hlásali a stát se během chvilky zastánci jednotné měny a mezinárodních smluv, stejně jako lokaji Evropské trojky. Alespoň tak to podal Beppe Grillo, škoda ale, že mezi vnitřními zdroji Evropského parlamentu obíhalo znění návrhu dohody mezi komikem a prezidentem Alde Guyem Verhofstadtem datované již 4.ledna, což je, čtyři dny před předpokládaným zahájením on-line konzultace. To svádí k myšlence, že výsledek byl již zřejmě předem napsán …

Během několika dní se Beppemu Grillovi podařilo ztratit to málo, co zbývalo na důvěryhodnost Hnutí 5 hvězd. Opět se potvrzuje, že za „nadáváním“, křikem a kritikou ke všemu a všem, není nic jiného než hladová honba za penězi a křesly, přesně to, co strana, která je majetkem Casaleggio associati, vždy používala k obvinění proti takzvané „kastě“.

http://www.ilpopulista.it/gallery/9-Gennaio-2017/9230/giravolta-europeista-dei-grillini-rivolta-sulla-rete-e-intanto-alde.html

Tento Grillův obrat vyvolal vzpouru voličů hnutí, kteří na síti spustili kritiku a urážky, jako například: „Neuvěřitelné, spolu s Montim a Rutellim … tak dost.“ Na blogu Beppeho Grilla doslova padal déšť kritických připomínek k výsledku, který certifikuje ze 78,5% souhlas s přechodem M5S do Alde. To ovšem neodradilo vůli Beppeho, aby se M5S připojili k nejvíce proevropské skupině, kterou podporuje mj Mario Monti a Romano Prodi. K rozhodnutí komika opustit alianci s britskou nezávislou stranou Nigela Farage ho vedli „příspěvky“. Grillo byl zlákán 700tisíci eur příspěvků, které by se rozplynuly bez členství v některé skupině, zkusil to s obratem na eurooptimistu.

 Beppe Grillo ... neustálé lhaní a hon za mamonem ho politicky znemožnilo. (ilpopulista)
Beppe Grillo … neustálé lhaní a hon za mamonem ho politicky znemožnilo. (ilpopulista)

http://www.ilpopulista.it/news/9-Gennaio-2017/9223/m5s-pro-euro-aveva-gia-deciso-grillo-in-nome-delle-poltrone-e-dei-finanziamenti.html

Skupina ALDE, která se v současné době skládá z 68 poslanců v čele s Verhofstadtem pocházejících z umírněného a liberálního středu evropských zemí, by každopádně „zůstala proevropská“ a to i po eventuální dohodě s Grillem a případným vstupem jeho 17 europoslanců do skupiny.

Mnoho členů ALDE, a to zejména Sylvie Goulard a Marielle de Sarnez z Francie, veřejně vyjádřili svůj nesouhlas vůči alianci s Grillovým hnutím již v pondělí dopoledne.

Ve večerních hodinách pak přišla Verhofstadtova ledová sprcha. Lídr ALDE se na Europarlamentu ve skutečnosti rozhodl stáhnout navrhovanou dohodu pro vstup 5 hvězd do své skupiny. „Nexistují dostatečné záruky,“ prohlásil tvrdě.

„Vedení se rozhodlo zastavit vstup hnutí do třetí největší skupinou v Evropském parlamentu – reagoval Grillo na svém blogu – tato pozice by nám umožnila provést mnohem účinněji realizaci našeho programu. Všechny možné síly se spojili proti nám. Otřásli jsme systémem jako nikdy předtím.“

Nyní se nicméně Grillo ocitl s rozpolcenou stranou a s x-tou náhlou změnou názoru, která se obrátila proti 5 hvězdám a Grillo dopadl jako hlupák a opět se ztrapnil zatímco oznamoval „nezávislou politickou skupinu pro příští evropskou legislativu: DDM (Direct Democracy Movement)“.

Takto hluboce padlo Hnutí 5 hvězd … Zůstal rozpor uvnitř strany a vzpoura členské základny.

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/m5s-svolta-europeista-grillo-accordo-quattro-punti-1349439.html
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*