Bělorusko bez lockdownů: Nízná úmrtnost podobná sousedním zemím, které zavedly drakonická opatření

Bělorusko bez lockdownů: Nízná úmrtnost podobná sousedním zemím, které zavedly drakonická opatření

Běloruská země, která po celou dobu pandemie nezavedla vůbec žádnou právní uzavírku, zveřejnila údaje o úmrtnosti na COVID, které jsou v podstatě v souladu s dalšími blízkými zeměmi, které zavedly drakonické lockdowny.

Poté, co úřady v Bělorusku odmítly dát své občany pod zámek, dostala globální média kolektivní záchvat vzteku a jeden titulek hlásal: „Jeden vůdce se zatvrzele snaží proměnit COVID-19 v katastrofu pro svou zemi.“Přestože se však podařilo předejít všem negativním dopadům z lockdownů, výsledek běloruské politiky neuzavírání ani zdaleka není „katastrofou“.

Nově zveřejněné celkové statistiky úmrtí od začátku pandemie do března 2021 ukazují, že úmrtnost je podobná jako v sousedních zemích, jako je Lotyšsko, Rusko a Ukrajina, které zavedly úplné uzavření.

Ve srovnání s Polskem, které zavedlo obzvlášť tvrdé lockdowny, byla míra úmrtnosti v Bělorusku v březnu 2021 skutečně výrazně nižší.

Bělorusko je na tom podobně jako Švédsko, které utrpělo méně než 15 000 úmrtí na COVID, přestože odmítlo uvalit karanténu. Čísla ukazují, že případy a úmrtí mají tendenci klesat ve vlnách bez ohledu na to, zda je nařízena uzavírka nebo ne, což dokazuje, že uzavírky jsou naprosto zbytečné.

„Vedle míst, jako je Jižní Dakota, Florida, Švédsko a Tanzanie, je Bělorusko důležitým dokladem toho, co lze očekávat od COVID-19, když nebudou zavedena omezení. Stejně jako v těchto místech vidíme, že výsledek je v podstatě stejný jako v podobných místech, kde jsou zavedena omezení,“ píše Will Jones.

„Prostě to není tak, že by se nakazila celá země, kdyby se viru dostalo do značné míry volnosti, jak ukazuje Bělorusko, stejně jako další neomezené jurisdikce. I bez záchytů a očkování se epidemie sama omezuje a končí přibližně ve stejném bodě, kdy nakazila podobný počet lidí. Dokud naši vůdci a jejich poradci nepochopí tuto zásadní skutečnost o COVID-19, budou pokračovat v nesmyslné a neúčinné, ale hluboce škodlivé politice.“

Nečekejte, že něco z toho bude zdůrazňováno mainstreamovými médii, která papouškují prokazatelnou nepravdu, jíž bylo třeba děkovat za ukončení každé „vlny“ COVIDu.

Nebyly, protože země, které se neuzavíraly, zažívaly zhruba stejný průběh vln jako ty, které se uzavíraly.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Bělorusko bez lockdownů: Nízná úmrtnost podobná sousedním zemím, které zavedly drakonická opatření

  • Na šíření viru nemá vliv žádné opatření, které politici z vlastního osudí vylosují. Politici si dali do osudí jen taková opatření, která podpoří obchod s respirátory, obchod s vakcínami a testy. To je jejich kšeft a bez opatření by nevynášel.
    O zdraví lidí jim zdaleka nejde. Virus si bude dělat co chce.
    Kdyby šlo politikům o zdraví lidí, nechali by to na odbornících.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*