Belgie: EU musí uzavřít hranice a vracet zpět lodě „nebo už nebude žádná Evropská unie“

Belgie: EU musí uzavřít hranice a vracet zpět lodě „nebo už nebude žádná Evropská unie“

„Nebude už existovat žádná Evropská unie,“ pokud kontinent neuzavře hranice a neučiní ilegální migraci „nemožnou“, uvedla Belgie, když se ministři vnitra EU28 sešli, aby diskutovali o plánech společné azylové politiky.    

„Reforma Dublinského nařízení je mrtvá,“ prohlásil Theo Francken, státní tajemník pro migraci a zdůraznil, že neochvějná opozice ze střední Evropy a mezi voliči obrátila napravo národy jako je Itálie a Slovinsko a zničila odpovědnost za migranty ze třetích zemí v celém bloku.

„Nejprve musíme opravit přední dveře, opravit zadní dveře, a pak najdeme kompromis ohledně toho, kdo co udělá,“ řekl novinářům v Lucembursku a zdůraznil, že Evropa musí zastavit nelegální imigraci předtím, než může blok diskutovat o záležitostech jako „kdo bude přidělen do kterého (národa EU)“.„Požádal jsem o to, abychom přijali australský model, který řekne migrantům: „Nedělejte si z Evropy svůj domov,“ řekl belgický ministr a obhajoval, že státy EU dodržují cizí vládní politiky v tlačení lodí zpět, které nesou migranty z třetích zemí.

Od roku 2013 Austrálie zavedla operaci tzv. „Operation Sovereign Borders“, na základě které jsou lodě buď posílány zpátky na místo, odkud odjely, nebo jsou doprovázeny do tichomořských ostrovních středisek, což pomohlo téměř zastavit nelegální migraci po moři a úmrtí utonutím.

„Potřebujeme také dohodu s Tuniskem, stejně jako s Tureckem, takže lidé, kteří odcházejí z Libye, mohou být zachráněni na moři a převezeni zpět do Tuniska,“ uvedl Francken a dodal, že země mohou využít ušetřené peníze z ukončení nelegálního přistěhovalectví, z dovozu uprchlíků z táborů nebo poskytování pomoci na pomoc vysídleným osobám v tomto regionu.

„Podporuji takový přístup po celé měsíce, a budu v tom pokračovat. Protože jsem přesvědčen, že pokud budou všechny dveře do Evropy uzavřeny, všechny země budou ochotny projevit více solidarity,“ argumentoval.

Pokud nebude Brusel jednat, aby umožnil zemím zavřít své hranice, „za pět let už nebude existovat žádná Evropská unie ani schengenský prostor. Je to tak jednoduché,“ uvedl ministr Nové flámské aliance (NVA).

Zatímco poznamenal, že Belgie je „jedna z nejlepších“ zemí EU, pokud jde o přesídlení žadatelů o azyl, kteří vstoupili do Řecka a Itálie, Francken uvedl: „Jsme hostitelskou zemí, ale nechceme další nelegální imigraci.“

„Populace už to více nechce, ani lidé v Německu a Rakousku. Stejně jako Italové, říkáme „Dost!“ Řekl novinářům.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Facebook)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Belgie: EU musí uzavřít hranice a vracet zpět lodě „nebo už nebude žádná Evropská unie“

  • Začala bych zákazem sluníčkářských lodí na moře směrem Afrika – jsou asi 4-5 lodí. Pokud někoho chtějí přivézt, tak nepustit do přístavu. Proboha kde je problém? Okamžitě klesne dovoz černochů a kriminálních arabáčů. To ovšem ještě v Bruseli nevědí, na rozdíl od nás. Všechny ty papaláše bych ihned pozavírala.

  • Postoj politiku k migraci se meni. Proc?
    Neni to tim, ze by najednou prohledli. Je to tim, ze se jejich koryta kymaci diky novym stranam, ktere prosazuji vuli obyvatelstva v Evrope. A tak se je snazi prevzetim jejich politiky oslabit. Nalepkovanim jako populisticke, fasisticke, extremisticke z politicke sceny vyloucit. Pomahaji si i zalobami, dehonestaci, ocernovaniim a diskreditaci techto stran. Jako v Cesku to delaji media i tzv. proflaknute systemove strany, coz jsou slunickari a kamosi korupcniku s vazbami na mafii.
    Belgie je ostudna tim, v Syrii aktivne bombarduje civilni obyvatelstvo a ze je neschopna prival migrantu omezit, ci se jich zbavovat.
    Australie ukazala EU mozne reseni, nechce migranty na svem uzemi, ackoliv byla pristehovalectvi z Evropy stale otevrena. Potrebuje ovsem lidi, kteri jsou schopni se sami o sebe postarat, tj. neviset leta na socialnich davkach a proto zavedla bodovaci system. Dezdomovci a vselijaci lemplove a ekonomicti paraziti tak nemaji sanci se tam vubec dostat, natoz usadit se tam.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*