Belgie: Čtrnáctiletá dívka spáchala sebevraždu poté, co ji na hřbitově hromadně znásilnilo pět „mladíků“,

Belgie: Čtrnáctiletá dívka spáchala sebevraždu poté, co ji na hřbitově hromadně znásilnilo pět „mladíků“,

Čtrnáctiletá belgická dívka si vzala život několik dní poté, co byla údajně hromadně znásilněna na hřbitově skupinou pěti „mladíků“, kteří sdíleli záběry brutálního útoku na internetu, přičemž případ vzbudil pozornost celého státu kvůli tragédii, která oběť postihla.

K sexuálnímu napadení došlo 15. května poté, co byla nezletilá dívka vylákána na hřbitov v Gentu, kde se měla sejít s přítelem. Jakmile však dorazila na místo, místo toho se setkala se skupinou pěti neznámých mladých mužů.

Podezřelí – tři nezletilí ve věku 14 a 15 let a dva dospělí ve věku 18 a 19 let – se poté natočili, jak mladou dívku napadají a znásilňují, a poté videozáznam nahráli na sociální sítě, píše vlámský deník Het Nieuwsblad.

O čtyři dny později se dívka zabila. Rodiče oběti, kteří dříve nevěděli o důvodu, který způsobil sebevraždu jejich dcery, byli o napadení informováni matkou přítele jejich dcery.Pět údajných pachatelů, z nichž všichni jsou pravděpodobně z Gentu, bylo zatčeno místními úřady.

„Tři nezletilé umístil soud pro mladistvé v Gentu do uzavřeného ústavu a dva dospělé (oba 18 let) zatkl vyšetřující soudce v Gentu za trestné činy, ke kterým by došlo krátce před smrtí oběti. Senát zastupitelstva v Gentu dnes rozhodl, že zadržení obou dospělých osob bude prodlouženo o jeden měsíc,“ sdělil úřad státního zástupce ve Východních Flandrech.

Dosud byli oba dospělí podezřelí podle zprávy RTL Info obviněni ze „znásilnění, neslušného napadení a pořizování a sdílení fotografií, které by mohly představovat útok na integritu osoby“.

„Ty záměry musely být pro ní poslední kapkou,“ řekl otec oběti. „Viděla, jak se jí zhroutil celý svět. Čtrnáctiletá dívka si něčím takovým nemůže projít.“

Při rozhovoru s místním tiskem matka oběti řekla: „Vždycky jsem svým dětem říkala, že pokud se něco pokazí, mohou přijít a promluvit si se mnou, že je budu poslouchat, i když nebudu souhlasit. Kdyby mi o tom něco řekla, možná bych byl schopna něco udělat.“

Starosta Gavere Denis Dierick, který čtrnáctiletou dívku znal „velmi dobře“, popsal její předčasnou smrt jako „čirou hrůzu“ a „nelidskou tragédii“.

„Strašné. Neexistují žádná slova,“ napsal v reakci na tragédii belgický ministr spravedlnosti Vincent van Quickenborne na sociálních sítích.

V celé Belgii je každý rok hlášeno přibližně 200 hromadných znásilnění.

V posledních letech došlo v různých evropských zemích k četným případům znásilnění nezletilých dívek a nahrávání tohoto zneužívání na sociální sítě.

Na podzim roku 2018 ve francouzském městě Toulouse čtyři muži nahráli brutální hromadné znásilnění devatenáctileté dívky a nahráli záznam na sociální síť Snapchat. Bohužel nezletilá oběť nikdy neviděla, jak jsou útočníci postaveni před soud.

O rok dříve bylo na Facebooku živě odvysíláno šokující video znásilnění ve Švédsku. Oba pachatelé, z nichž oba byli žadatelé o azyl, byli během útoku zatčeni poté, co uživatel Facebooku v Upsalle uvědomil policii, že jeden z mužů ji před 15 měsíci znásilnil.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*