Belgický poslanec: 95% kapsářů ve veřejné dopravě v Bruselu jsou cizinci

Belgický poslanec: 95% kapsářů ve veřejné dopravě v Bruselu jsou cizinci

Přibližně 95 procent kapsářů, kteří operují ve veřejné dopravě v Bruselu, jsou cizinci, podle údajů získaných členem Parlamentu.

Belgický poslanec Brecht Vermeulen údajně požádal o informace k národnosti kapesních zlodějů od ministerstva vnitra a sdílel své odhalení s místním zpravodajským portálem Sceptr.  Mezi lety 2008 a prvním čtvrtletím roku 2018, pouze 5 procent kapsářů zachycených orgány mělo belgickou státní příslušnost.

Údaje o zbývajících 95 procentech jsou rozděleny do tří podkategorií.

„Největší skupinou jsou cizinci, kteří pocházejí ze zemí mimo EU,“ uvádí Sceptr. „Ti reprezentují téměř 46 procent kapsářů ve veřejné dopravě v Bruselu. Asi 43 procent případů se týká občanů Evropské unie a zbylých 5,9 procent kapsářů pochází z evropských zemí, které nejsou členy EU, jako je Albánie“.

Poslanec Vermeulen uvedl, že není známo, kolik z těchto zahraničních pachatelů bylo v Belgii nelegálně – tento nedostatek informací, jak tvrdí, je něco „nepřijatelného“.

„Nemůžeme strkat hlavy do písku,“ řekl Vermeulen. „Počty jsou známy. Pouze s podrobnými informacemi mohou příslušné politické orgány a bezpečnostní služby vypracovat adekvátní bezpečností politiku.“

„Jsou dobře známy problémy s migranty na stanici Brusel-Sever, na jednom z hlavních dopravních uzlů hromadné dopravy v Bruselu.“

Migranti skutečně přeměnili části bruselské stanice Brusel-Sever na squatterové tábory poté, co je chladné počasí přimělo, aby se přestěhovali z nedalekého Maximilianova parku, kde se jich v teplejším počasí shromažďují stovky.

Sam van Rooy, zástupce vlámské nacionalistické strany Vlaams Belang, nedávno zveřejnil na Twitteru záznam, jak prochází stanicí Brusel-Sever.

„Celé přízemí (zastávky) Brusel-Sever je špinavé, je to špinavý a nebezpečný otevřený nelegální tábor,“ napsal Rooy. „Hrají tam fotbal. A nikdo s tím nic nedělá“.

„Tisíce nelegálních přistěhovalců zůstávají v srdci Bruselu, hlavním městě Belgie a Evropy, a vláda s tím nic nedělá,“ řekl belgický novinář Tom Lallemand deníku Infowars Europe. „Na stanici obtěžují ženy a způsobují neuvěřitelně nechutný zápach, protože po sobě všude zanechávají odpadky a dokonce i výkaly.“

„Autobusové dopravní společnosti se stanici vyhýbají, protože je to příliš nebezpečné a vláda radí svým úředníkům, aby udělali totéž.“

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*