Bašár Asad: Západ nemá žádné právo rozhodovat o budoucnosti Sýrie

Bašár Asad: Západ nemá žádné právo rozhodovat o budoucnosti Sýrie

Západ nemá právo rozhodovat o budoucnosti Sýrie namísto samotných Syřanů, sdělil syrský prezident Bašár Asad ve francouzském vysílání Europa 1.              

„Západ nemůže vybírat, co je lepší pro Sýrii: Jestli já, nebo Islámský stát. To mohou rozhodnout pouze občané Sýrie,“ uvedl Asad.

„Západní země by měly být znepokojené kvůli problémům, jak chránit svůj lid před hrozbou terorismu.  Viděli jsme, že extremisté napadli Francii a Německo,“ řekl syrský vůdce.

Od samého počátku, Západ udělal chybu tím, že vyjadřoval svou podporu opozici v Sýrii, uvedl Asad. „Zpočátku oni tvrdili, že se jedná o pokojné demonstranty a poté pochopili, že tito lidé nejsou tak pokojní a později vyšlo najevo, že jsou to bojovníci teroristických skupin, jako je Islámský stát.“

Asad také uvedl, že by bylo mnohem obtížnější bojovat proti teroristům působícím v Sýrii bez ruské podpory.

„Ruská podpora je nutná k oslabení teroristů v Sýrii. Bez ruské podpory by bylo mnohem obtížnější, abychom proti nim bojovali,“ uvedl Asad. „Poté, co byla vytvořena koalice vedená USA, teroristé v Sýrii se začali sjednocovat, ale Rusko překazilo a zastavilo jejich pokroky.“

Asad dodal, že Moskva „vždy respektovala syrskou suverenitu, a koordinovala své kroky se syrskou vládou. „Rusko si také zajišťovalo své vlastní zájmy, které jsou boj proti terorismu,“ uvedl syrský prezident.

(Syrský prezident Bašár Asad Foto: AP)         
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*