Bakala přišel rýžovat

Bakala přišel rýžovat

bakala

Kdy vznikl český Klondyke?Nikde jinde na světě než v Československu by nemohli přijít k majetku tak lacino jak pirát z Prahy Kožený či Z.Bakala. Jedině v době naoko skvělé privatizace v duchu senzačních privatizačních zákonů ODS a premiéra Klause. Když celkem neznámý týdeník Tvorba psal někdy v roce 1991-2 o tom, že v Klausově republice vzniká zlatý Klondyke, nikdo tomu nevěnoval pozornost jak byli všichni zfanatizováni nápady otce privatizace V.Klause. Všechen tisk i média pěly samou chválu jaké to bude skvělé po odstátnění majetku v kupónové a jiné privatizaci až vše budou vlastnit noví vlastníci místo státu. Výsledek se dostavil nejen po Koženého a jiných laciných kšeftech, ale i v podobě současné kauzy – zadlužené Bakalovy OKD.

Do chudoby nás dovedly Klausovy zákony!

Prodej celé OKD Bakalovi a ještě za pakatel, je ovšem jen pověstná špička ledovce budoucích problémů vzniklých právě na velmi slušně řečeno podvodné privatizaci majetku a´ la Klaus. Přesněji bez kvalitních zákonů, za netrží ceny tedy prokazatelně korupčně, bez skutečného kapitálového trhu a bez další důvěry občanů investovat své penzijní úspory. Výsledek? Zkrátka a dobře, kdo nevlastní akcie dobrých podniků, je a bude chudý.

Velebení Klause se vyplatilo

Nejprve „kapitálově“ v USA dobře vyštudovaný Bakala všude kde vystupoval, hlavně v ČT, chválil Klausovu privatizaci-prodej kapitálu za hubičku.To se mu báječně vyplatilo. Přes Credit First Boston (který doporučil založit sic společný podnik Škoda s VW) se postupně díky privatizaci za netržní ceny propracoval k obrovskému majetku. Přes hradního poskoka a knížete se dostal do blízkosti pres.Havla a měl vstup mezi vládní privatizační a bankovní elitu zajištěn. Na oplátku pak Bakala financoval nejen Havlovu knihovnu. Jen málokdo si uvědomuje, že spolu s knížetem se dále podílel na privatizaci či ukradnutí za pakatel majetku Becherovky. Ale to byl jen drobný kšeftík.

Prospěch z privatizace má především Kožený a Bakala

Bakala tak postupně získal hlavně díky zákonům z hlavy premiéra Klause , ODS a KDU-ČSL obrovský majetek, který dříve, přiznejme si to, spravoval stát pro daňové poplatníky, kteří z něho měli užitek jednoduše tak, že všechen zisk (dividendy atd) šel do státního rozpočtu. Dnes tomu tak není a Bakalovy podniky odvádí jen drobounkou část zisku ve formě daní. Proto není dost financí na důchody, zdravotnictví, školství, dopravu atd! (A nezmění-li se to, vyšším zdaněním či znárodněním ukradeného, ani nikdy nebude ).

Bakalova stáj

V předposledních volbách (2010) si už jasný miliardář a věhlasný byznysmen Z.Bakala koupil 3 tzv.pravicové strany, kterým věnoval nezištně 27 milionů korun! ODS,TOP a VV. Jen hlupák si dodnes myslí, že to bylo skutečně nezištné a že takto politiku těchto stran neovlivňuje. Možná měl dokonce prsty i v loňské amnestii zločince Klause.

Dnes, kdy jedni uvádí zisk Bakaly a spol 100 až 140 mld, On vlastní nejen v Evropě působící cyklistickou stáj, ale vydavatelství Economia, deník HN a další. Dost možná tak Bakala ovládá nejen politiky, ale i to, koho budeme volit!

Papouškující média

Jako jeho stálí slouhové popisují přitrouble média a tisk pouze vznik jeho zářných aktivit, a současný stav problémů s krachujícím dolem Paskov. Bez náležitých detailů o Bakalových skrytých stycích s politiky, laciných privatizačních nákupech a následných vlivech. Do roku 1989 měla moc KSČ, poté tzv. disidenti jenž vyprodali, co se dalo. Dnes ji má určitě i miliardář Bakala.

zdroj : czechfreepress.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*