Bakala: Koupil jsem vás za dvě miliardy, tak makejte, jinak čau mňau…S bandou hornických barabů jsem si též věděl rady,

Bakala: Koupil jsem vás za dvě miliardy, tak makejte, jinak čau mňau…S bandou hornických barabů jsem si též věděl rady,

 na dlažbě je místa habaděj…

A tak partička análních grafomanů, co si eufemisticky říkají komentátoři, píše, co mu na očích uvidí… Zvláště když jde o jeho konkurenta Andreje Babiše, co je jako starý poctivec v politice jen slon v porcelánu, kterého ale iritují poslanecké obstrukce, vulgarity a lži. Proto se divím, že poskytl rozhovor právě Bakalovým Hospodářským novinám.

Jejich obskurnost a mediální zvůle se ukázala v pravém světe. Pár účelově sugestivních otázek z inkriminovaného interview na téma: „Bylo to jen Pyrrhovo vítězství. Chovanec ještě uvidí před volbami“, aby se poté mohl pan „komentátor“ Fischer bryskně vytasit se svým již na míru sepsaným elaborátem o Babišové brečení nad rozlitým mlékem, nad jeho zbabělostí a bolestínstvím…

bakala zlodej stoleti

HN: Připadáte si k.o.? Myslíte si, že jste prohrál?

Pokud to budeme poměřovat tím, jak to vypadá navenek, tak ano, pan Chovanec vyhrál. Je to ale podle mě Pyrrhovo vítězství, uvidí v předvolební kampani.

HN: Udělal byste dnes s odstupem určitého času něco jinak?

Já ty politické hry neumím. Jsem špatný politik, to říká opozice správně. Neumím to tak jako oni.

HN: To říkáte často. Nebojíte se, že voliči už nebudou mít náladu to od vás stále poslouchat?

Nebojím, uvidí se ve volbách. Třeba ale na mě budou plivat nebo pískat. Potom bych odešel.

HN: Odešel? Takže když byste parlamentní volby za rok nevyhrál a skončil jste třeba druhý, třetí, čtvrtý, tak byste raději odešel z politiky?

No, určitě bych odešel.

HN: Když nevyhrajete volby?

Já nebudu v opozici. To je vyloučeno. Naprosto vyloučeno. Nebudu sedět v té žvanírně, kde si lidé jako Kalousek hrají na demokracii. To se raději vrátím do firmy a budu žít normální život.

HN: A co bude bez vás s hnutím ANO?

ANO bude fungovat dál. Třeba mě zvolí za čestného předsedu a jako předsedu si vyberou někoho jiného. Já jim budu pomáhat, ale odmítám poslouchat blbosti v parlamentu.

HN: Je to fér vůči voličům? Chtějí někoho, kdo dopředu říká, že mu opozice není dost dobrá?

Když bych prohrál, bylo by mi 63, proč bych měl čtyři roky sedět v opozici v parlamentní lavici? To přece po mně nikdo nemůže chtít.

HN: Dobrý politik, kterému záleží na jeho zemi, přece bojuje za nějaké ideje, ať už je ve vládě nebo v opozici…

Ale já nejsem politik, vždyť to řekl šéf ODS Fiala v neděli v televizi, že jsem blbý politik, který to neumí dělat.

Babišova mysl očima Šídla: Ani novináři v Německu nepíší pravdu. Někdo by je měl kúpiť- čtěte ZDE

HN: Právě proto se ptáme, jestli na tom, co se stalo, nenesete i svůj díl viny. Kdybyste vystupoval více diplomaticky, možná byla šance se s ministrem vnitra dohodnout na změnách v policii a dosáhnout svého.

Ale to, co Chovanec udělal, je pro mě naprosto skandální, neuvěřitelné, nepředstavitelné. Za naší vlády byl rozpuštěn tento elitní útvar. Je to kmotr kmotrů.

HN: O to víc je překvapující, že jste nakonec nežádali jeho rezignaci. Proč chcete být ve vládě s „kmotrem kmotrů“?

Vím ze zákulisí, že čím víc kopete do ministrů ČSSD, tím víc je bude sociální demokracie bránit. Už v případě Mládka mi bylo řečeno, že kdybych do něj nekopal, už by byl po smrti, ve vládě by skončil. Jenže já jsem ho zachránil, když jsem začal mluvit o tom, že se ho sociální demokraté chystají vyměnit. A oni to naschvál neudělali. Takže můžu stokrát kritizovat ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka, že ve svém resortu nic neudělal, a ČSSD se ho zastane. Stejné to je u Chovance, který je pro pana Sobotku člověk na špinavou práci…

petr fischer

Na první pohled normální rozhovor, ovšem pokud by v těch samých novinách ihned nevyšel i komentář Petra Fischera, jednoho z nejlepších Bakalových koňů, co moc dřou, ale ve výsledku nikdy nevydrží. Napřed se domluvil s autory rozhovoru, jak mají svými otázkami psychicky tlačit Babiše do kouta, aby si po přečtení výsledku interview sedl a napsal k němu srdceryvný komentář  tom, jak.to musely být „strašlivě frustrující zážitky. Napsal vše dřív než byl rozhovor oficiálně zveřejněn. Génius. Prý „stavíte si na písku bábovky a hrady, a pak přijde rozjívený zlý kluk, který si chvíli stavěl s vámi a pak vedle vás, a celou tu nádheru rozdupe. Toho křiku, těch slz. A spílání a nadávání, slibování pomsty, obviňování…

Podobně „pískově“ prý znějí dnes stesky Andreje Babiše, který ve vládě prohrál souboj s ČSSD o reformu policie a ne a ne to překousnout. Místo slibu, že v politice postaví mnohem lepší stavby a všem násilníkům ukáže, pláče jak malé dítě. A už vůbec si nepřipouští, že k této trapné prohře přispěl sám, když nedokázal využít všech politických prostředků k tomu, aby v tomto pro Babiše zřejmě „zásadním souboji o podobu české demokracie“ alespoň remizoval, když ho už úplně nevyhrál. Ublížený a ponížený, jak popisuje Babiše Fischer. Je to údajně.“žalostně a směšně málo“… Navíc prý v interwiev „sledujeme ubrečenou symfonii poraženého, který nechce přiznat, že se mu něco nepovedlo, který dokonce vylučuje i své mocenské motivace, obviňuje všechny a kope kolem sebe… „

Nejlegračnější je to dle Bakalovy figurky Fischera, že „ve chvílích, kdy ministr financí na sociálních sítích tluče druhé za střet zájmů, přičemž si ten svůj, permanentně přítomný, vůbec nepřipouští. A pak když o centru demokracie − parlamentu − povýšeně hovoří jako o žvanírně, na kterou on, velký nepolitik, nemá čas, protože musí pracovat…“ http://www.rukojmi.cz/clanky/1363-babis-zamestnava-na-30-tisic-lidi-bakala-privedl-hrave-na-mizinu-tisice-horniku-a-svych-najemniku

jagr a babis

Ano, to je ten správný Bakalovský styl; dát někomu hlas ve svém médiu, aby vypadal jako Voltaire a vzápětí mohl na rafinovanou skladbu otázek ihned napsat grafoman Fischer pro jinou stránku těch samých Hospodářských novin patřičnou kritiku. Proto v rozhovoru nezaznělo nic od redaktorů o tom, kolik odvádí Babiš na daních jako soukromá osoba i podnikatel, a kolik dává státu jeho firma Agrofert…?

To by se měli redaktoři též ptát, kolik odevzdává státu daní Bakala a jak přispěl k faktu, že za Babiše jako ministra financí jsme vůbec poprvé ve špičce EU v ekonomickém růstu a ve snížení nezaměstnanosti  jsme dokonce první. Radaktoři by rovněž měli připomenout přes sto tisíc horníků OKD a jejich rodinných příslušníků, které dostal Bakala na dlažbu, potažmo jim vzal střechu nad hlavou…

Museli by též připomenout, že na OKD, kterou nyní nepřímo ovládá skupina Ad Hoc Group, nedávno vyhlásily soud úpadek. Firma dluží více než 650 věřitelům přes 17 miliard korun, nedokáže své závazky splácet a její majetek nedosahuje ani sedmi miliard korun. Babišovo ministerstvo financí odmítá dotovat soukromou firmu OKD, a aby odvrátilo sociální katastrofu a hornické nepokoje, jedná o půjčce na červnové výplaty horníkům. Ministerstvo také tvrdí, že stát v době ministra financí Bohuslava Sobotky prodělal na privatizaci svého podílu v OKD desítky miliard. Expremiér Jiří Paorubek, poukázal v této souvislosti na zásadní úlohu kterou v celém „megatunelu“ měl sehrát Sobotkův „Dalík“, přítel a mocný a vlivný poradce, právník Radek Pokorný…

schapiro sobotka rozdily

A jistě by nebylo od věci, kdyby se redaktoři HN zeptali rovněž zda Babiš dává nějaké peníze na charitu, to by pak bylo zřetelné a zcela průkazné, že jen za poslední čtyři roky přispěla Nadace Agrofert na dobročinné účely 86 miliony Kč, v tomto roce to bude o dalších skoro 60 milionů víc… Navíc v zemích daňových rájů nemá Agrofert žádnou společnost, když v České republice vlastní nebo má v nájmu na 57 tisíc hektarů zemědělské půdy. Kolik firem má Bakala dnes, kolik z nich odvedl Česku na daních…? Jak pozvedl českou ekonomiku a o kolik snížil nezaměstnanost…?

Nic podobného nezaznělo a tak mohl Fischer odvést v k klidu svoji práci Bakalova nádeníka. A to není vše. V HN též nenajdete žádný článek o aktivitách Bakaly, o jeho kšeftech. Pardon, jméno Bakala se občas v HN přece jen objeví, ovšem pouze v rámci tzv. přechylování, když si bývalá misska neříká Maláčová-Bakalová, ale Michaela Bakala. Je třeba jít s vyspělých Západem a ne s necivilizovaným Českem, co je pouze dobré pro zbohatnutí jejího manžela..

bakala okd

Článek o Michaele Bakala v Hospodářských novinách vzbudil značný zájem na sociálních sítích. Do vydavatelství Economia, které patří Zdeňku Bakalovi a kde jeho žena působí v představenstvu, se strefuje celá řada lidí, zejména novinářů. Jde podle nich o křiklavý PR článek ve vlastních novinách. Michaela Bakala je v textu představena jako „filantropka, podnikatelka, ale především matka“. Rozhovor vyšel v rubrice Byznys Lunch, kde Hospodářské noviny zveřejňují každý pátek obdobné nekonfliktní texty.

„Když je Michaela Bakala v Česku, ráda si dá českou klasiku, třeba u Miroslava Kaliny,“ zní podtitulek článku, věnujícího se ženě majitele média, kde text vyšel v papírové podobě i na internetu. S reportérkou na obědě v luxusní restauraci nedaleko Staroměstského náměstí si madam Bakala dala vývar a koprovku (výše útraty činila celkem 2300 korun).

 Inu, není náhodou tento text pouhou snahou o reklamu a zvýšení povědomí o akcích místopředsedkyně představenstva vydavatelství Economia…? A pro doplnění výše vzpomínaných bezpáteřních grafomanů je záhodno jmenovat i submisivní naplňovače hesla: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej a intonuj v duchu svého zlodějského chlebodárce – Fischer, Honzejk, Marjanovič, Šídlo a další potencionální hoši, co spolu budou mluvit v jednotném pruhovaném triku… http://www.rukojmi.cz/clanky/1936-rozdil-mezi-firmami-economia-a-mafra-miliardaru-bakaly-a-babise-dvou-tiskovych-magnatu-kdo-z-nich-statu-svym-lhanim-skodi-kdo-z-nich-vynesl-ceskou-ekonomiku-do-cela-eu

Jsou OKD především srdeční záležitostí rodinného klanu Otavů…?

Tři mušketýři českého národa – Masný, Krejčíř, Bakala a Kožený…

Další Sobotkův kostlivec vypadl ze skříně; on nic, on jen muzikant

V platinovém dole se kouří i fotí aneb Kolik krav stojí nevěsta…?

Co předcházelo Bakalově zlodějně s hornickými byty, aneb Pamatuje si Sobotka „svého kostlivce“ ve skříni z roku 2004?

http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/1955-bakala-koupil-jsem-vas-za-dve-miliardy-tak-makejte-jinak-cau-mnau-s-bandou-hornickych-barabu-jsem-si-tez-vedel-rady-na-dlazbe-je-mista-habadej
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Bakala: Koupil jsem vás za dvě miliardy, tak makejte, jinak čau mňau…S bandou hornických barabů jsem si též věděl rady,

  • · Edit

    Bakala je bezpochyby morální zmetek. Nicméně ani Babiš není žádný dobromil. Je to z deště pod okap.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*