Australský veřejnoprávní rozhlas řeší, zda jsou šachy rasistické

Australský veřejnoprávní rozhlas řeší, zda jsou šachy rasistické

Protože bílé figurky vždy táhnou první.

Australský kanál ABC placený daňovými poplatníky se potýká s výsměchem poté, co oznámil, že je potřeba uspořádat debatu kvůli otázce, zda jsou šachy rasistické, protože podle pravidel hry bílé figurky vždy táhnou první.Připravovanou debatu odhalil člen Australské šachové federace, když byl požádán producentem rádia, aby se jí účastnil.

„ABC zastává názor, že šachy jsou RASISTICKÉ, protože bílá je vždy na prvním místě!“ napsal na Tweeteru John Adams a dodal: „Věřte daňovými poplatníky financovanému národnímu vysílači, aby aplikoval ideologické marxistické konstrukce na cokoli v Austrálii!“

Rozzuření Australané se vrhli na Twitter, aby vyjádřil pobouření, že ABC plýtvá penězi a časem na tak irelevantní otázku.

„Lidé chtějí, aby se národní vysílač zaměřil na větší problémy,“ napsal jeden. „Lidé bojují s ekonomikou, se svým zdravím a s karanténou. Nechtějí, aby jejich peníze byly mrhány na nesmysl.“

Australský šachový expert Kevin Bonham však uvedl, že se debaty zúčastní.

Ukazuje se, že bílý tým, který táhne první, nemá absolutně nic společného s „rasismem“ a 5 minut zběžného výzkumu by tuto skutečnost potvrdilo.

Figurky jsou obarveny buď bílou nebo černou, protože to byly nejvíce dostupné barvy v době, kdy byla hra v severozápadní Indii vynalezena.

Pravidlo, že bílé táhnou jako první, bylo součástí snahy o standardizaci šachové hry pro účely mezinárodní soutěže v 19. století a nemá s rasou doslova nic společného.

Žijeme však v roce 2020 a všechno je potenciálně rasistické, pokud je třeba získat moc nebo vliv na sociálních sítích.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*