Austalské úřady zakázaly malbu Clintonové v bikinách a nikábu

Austalské úřady zakázaly malbu Clintonové v bikinách a nikábu

Nástěnná malba spoře oděné Hillary Clintonové vytvořena australským umělcem byla proměněna na muslimskou ženu oblečenou v nikábu, na základě podnětu ze strany obecního úřadu. Nicméně, nová proměna úřady také vysloveně neuspokojila.

Poté, co viděla nástěnnou malbu ženy v nikábu, jen s viditelnýma očima, která byla vytvořena pouličním umělcem známým jako Lushsux, městská Rada v Melbourne si nebrala servítky ani s novým portrétem.

Příspěvek na sociální síti s titulkem „Vypadá to, že rada vyhrála“, ukazuje pracovníka Rady jak přemalovává muslimskou ženu, takže stěna je teď kompletně černá, což byl krok, který Lushsux označil na „ubohý“.

Spor začal, když městská Rada hrozila Lushsuxovi pokutou poté, co namaloval malbu demokratické prezidentské kandidátky Hillary Clintonové v hvězdičkových plavkách a 100 dolarovou bankovkou v nich zastrčenou. Lushsux uvedl, že dostal nápad díky memu na internetu a chtěl to namalovat jako že „virální mem se nyní proměnil ve virální zeď.“

Looks like the council wins? GG

A photo posted by lushsux (@lushsux) on

Nicméně, ne všichni sdíleli jeho vizi umění, kterou se snažil vytvořit.

„Věříme, že tato malba je urážlivá, protože vyobrazuje téměř nahou ženu, nikoli na základě neúcty k Hillary Clintonové, a to není v souladu s naším postojem k rovnosti mezi pohlavími,“ prohlásil výkonný ředitel Rady Stephen Wall.

Lushsux potvrdil, že malba demokratické kandidátky na prezidentský úřad nebyla přemalována, protože to byla Hillary, ale spíše kvůli tomu, že na sobě neměla dostatek oblečení. Alespoň je to to, co Rada tvrdí, i když je to něco, co on sám zpochybňuje.

„Já tomu zcela nerozumím, proč by to mělo být nějak pohoršivé. Ona není nahá,“ řekl umělec kanálu RT.

Lushsux vypnul svůj účet na Instagramu, zatímco dostal od Rady 10 dnů na odstranění „ofenzivní“ nástěnné malby, což je přesně to, co udělal. Namísto toho vytvořil obraz muslimské ženy, která měla na sobě nikáb.

„Myslel jsem si, proč bych ji nemohl přikrýt nikábem? Nemohou teď přece říci, že je malba urážlivá, protože je to teď krásná muslimská žena. Už to není Hillary Clinton.“

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Austalské úřady zakázaly malbu Clintonové v bikinách a nikábu

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*