Mělo to být původně dokonalé představení : Ukrajina bude vyrvána z mocenských pařátů Ruska a jako  perla bude začleněna do Evropské unie a potažmo USA. Měla se stát pevným článkem světové západní demokracie, symbolem totálního neúspěchu diktátorského Putina a jeho imperiálního Ruska, jak říkají naši svazáčtí pravdoláskaři.

Tak členem Evroasijské unie se pravda nestala a otevřeně řečeno, pro tuto unii je to dobře.

Ukrajina je stát rozpadávající se v přímém přenosu.

Oligarchický základ jejího zřízení, až maniakální hysteričnost a avanturismus jejích politických představitelů, extrémní nacionalismus a příklon k vlastní odrůdě fašismu spojeného se jménem Bandery, vnitřní duchovní rozpolcení mezi západem a východem, ekonomický kolaps, který naposledy minutu před svou rezignací popsal její bývalý předseda vlády Jaceňuk  a natažená ruka všemi směry z ní činí parazita č. 1 současného světa.

Přiznávám, že nesleduji již boje na východě Ukrajiny, z části proto, že dostávám záchvaty vzteku, když vnímám čísla o rozbombardovaných školách, nemocnicích, soukromých zařízeních a mrtvých dětí a žen. Zčásti i proto, že bez ohledu na současný stav bojových akcí, tyto boje neskončí a jen možná přejdou do partyzánské podoby. Jinak to nebude.


Konstrukce Západu na zničení Ruska nevyšla a tak zůstávají už jen ty sankce. Jejich jediným smyslem je zakrýt fakt, že se na Ukrajině se prostě věci nedaří.

Snad největší fanatik současného politického světa Ukrajiny premiér Jaceňuk rezignoval a dějinná linka chaosu, násilí a destrukce započatá majdanem jen logicky pokračuje.

Je úplně jedno, kolik sankcí bude proti Rusku vyhlášeno a jak budou hluboké. Během 2. světové války padlo 20 miliónů Rusů. Oni vydrží všechno.

Čím více bude sankcí bude vyhlášeno, tím jednak – a naprosto odůvodněně – budou Rusové vidět v Západu a jeho strukturách největšího nepřítele, takže Putin bude jen upevňovat, ale nejen to: Mezi řadovým obyvatelstvem těchto zemí budou narůstat proruské sympatie.

Ukrajina je a opakuji to nepřetržitě pastí pro Západ. I vojensky, i ekonomicky a hlavně civilizačně.

Ukrajina rozhodně do Evropy nepatří. Stačí se dívat na na zasedání jejího parlamentu a člověku je zle.

Nikdy nebude standartní demokratickou zemí, možná několik desítek let se bude vzpamatovávat ze svého ekonomického kolapsu a hlavně její celistvost je chimérou.

A proto Západ, který chápe, že strategicky prohrává na celé čáře, vyhlašuje sankce.

Ubohý Západ.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://vyvadil.blog.idnes.cz