Assad: „Toto je důvod pro hysterii kolem Idlibu, USA evakuují teroristy ISIS“

Assad: „Toto je důvod pro hysterii kolem Idlibu, USA evakuují teroristy ISIS“

Syrský prezident Bašár Asad vysvětlil západní „hysterii“ nad situací v provincii Idlib.

Podle syrského vůdce, jehož citovala agentura SANA, je tento výsledek boje o provincii, která je nyní pod kontrolou několika radikálních teroristických skupin, nezbytný pro západní státy.

Asad se domnívá, že vítězství syrských vládních sil v tomto boji zmaří plány Západu v Sýrii.Prezident také komentoval dohodu mezi Ruskem a Tureckem o vytvoření demilitarizované zóny v provincii. Asad zdůraznil, že tato dohoda o zabránění prolití krve je jen dočasným opatřením.

„Tato provincie bude stejně jako ostatní, které zůstávají pod kontrolou teroristů, opět pod kontrolou vlády,“ řekl agentuře SANA.

Situace v Idlibu

V polovině září se ruský a turecký prezident Vladimír Putin a Recep Tayyip Erdogan dohodli na vytvoření demilitarizované zóny v Idlibu, což by umožnilo vyhnout se vojenské ofenzívě v provincii.

V Idlibu jsou nadále militanti ozbrojené opozice a teroristé z několika radikálních skupin, kteří pravidelně útočí na syrskou armádu.

Západní země demonstrují proti vojenské operaci, ignorujíc skutečnost, že Idlib je poslední baštou teroristů v arabské zemi, což je skutečnost, na kterou neustále upozorňuje Rusko a další země.

Mezitím agentura SANA také uvedla, že mezinárodní koalice vedená USA evakuovala teroristy z východní pouštní provincie Deir ez-Zor.

„Vrtulníky koalice vedené USA v sobotu přistály poblíž města Al-Shafeh v jihovýchodní provincii Deir ez-Zor, kde jsou umístění teroristé a odvezli několik bojovníků ISIS různých národností,“ uvedla agentura.

Agentura SANA informovala dne 22. září, že mezinárodní koaliční helikoptéry evakuovaly vůdce ISIS z jihovýchodní Deir ez-Zor a odletěly neznámým směrem.

Spojené státy a jejich spojenci provádějí letecké útoky proti ISIS v Iráku a Sýrii od roku 2014. Operace v Sýrii jsou prováděné bez souhlasu vlády země. Rusko zahájilo protiteroristickou misi v Sýrii v září roku 2015, aby podpořilo vládu svého spojence prezidenta Bašára Asada a pomohlo syrské vládě převzít zpět většinu území pod kontrolou džihádistů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*