Asad stojí v cestě západních zájmů na Středním východě

Asad stojí v cestě západních zájmů na Středním východě

Deník PressTV provedl rozhovor s Omarem Nashabem, novinářem, spisovatelem a politickým komentátorem a Lanem Williamsem, analytikem Foreign Policy in Focus, aby diskutovali o katastrofální situaci v Sýrii.

Nashabe věří, že strategie západních zemí v Sýrii jen chránit své vlastní zájmy na Středním východě s primárním cílem odstranit Bašára Asada.

Nashabe uvádí, že prezident Asad ohrožuje zájmy USA v regionu tím, že podporuje hnutí odporu, a ohrožuje bezpečnost Izraele, což má klíčový význam pro západní vlády.

„Syrský režim je legitimní režim. Je stejně legitimní jako další arabské režimy a s jediným významným rozdílem je, že syrský režim je jediný arabský režim, který odmítl podepsat mírovou dohodu s Izraelem a nadále podporoval ozbrojený odpor pro osvobození Palestiny a návrat uprchlíků,“ uvedl Nashabe.

Však již Sayyed Hasan Nasralláh, generální tajemník libanonského hnutí odporu Hizballáh varoval před spiknutím ze strany USA a Saúdské Arábie a jejich regionálními spojenci k rozdělení Sýrie, za účelem posloužení zájmům izraelského režimu na Středním východě.

Komentátor dále uvedl, že po porážce teroristů Islámského státu v iráckém městě Mosul, Američané mají pocit „neklidu“ a dodal, že se USA snaží potlačit bitvu na východ Sýrie, což by jim lépe vyhovovalo strategicky.

„Oni (Američané) mají pocit, že ztrácí půdu pod nohama a že ztratí svou pozici při stanovování budoucnosti v regionu, takže si myslím, že věří, že by bylo lepší, jako součást jejich strategie, přesunout Islámský stát do východní Sýrie. Tímto způsobem se mohou soustředit na boje v Sýrii k likvidaci syrského režimu,“ uvedl Nashabe.

Nashabe dále poznamenal, že nedávné události na Středním východě všechny poukazují na „bezútěšnou“ budoucnost a na další vystupňování násilí v regionu.

„Jestliže syrský režim padne, není nikdo jiný, než Islámský stát a extremistické fundamentalistické teroristické skupiny, kdo by měl šanci převzít vládu země.“

Komentátor také tvrdí, že Sýrie je „suverénní národ“, který si musí své vlastní problémy vyřešit sám, bez jakýchkoliv intervencí vnějších sil.

Nicméně, poznamenal Nashabe, v případě, že západní mocnosti a jejich regionální spojenci – Saúdská Arábie a Turecko- budou nadále posílat zbraně a peníze, aby narušili situaci v Sýrii, lidé nikdy nebudou mít možnost rozhodovat se o své budoucnosti.

Mezitím, druhý účastník diskuze pro deník Press TV, Ian Williams, uvedl, že západní země nemají v Sýrii strategii, a dodal, že jedině Rusko má strategii, která má udržet prezidenta Asada u moci, a tím zachovat svou přítomnost u Středozemního moře.

Williams je také toho názoru, že Islámský stát je děsivým režimem, je barbarský, divoký a středověký, ale není to teroristická organizace.

Podle analytika, skutečné oběti ze situace v Sýrii jsou nevinní civilisté a nikdo nemá strategii, jak se tím zabývat.

Sýrie čelí útokům ze strany v zahraničí podporovaných bojovníků od března 2011. Zvláštní vyslanec OSN pro Sýrii Staffan de Mistura odhaduje, že bylo při konfliktu zabito více než 400.000 lidí.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Asad stojí v cestě západních zájmů na Středním východě

  • Dostupná fakta jasně říkají, že usamíci ve skutečnosti chtějí hlavně zachránit svou zástupnou džihádistickou armádu zakopanou v Aleppu.

    Tuto zástupnou armádu US-CIA vybudovala aby odstranila v Sýrii legální vládu, podobně jako to předtím udělala v Lybii a v Iráku. USA v Sýrii potřebují dosadit k moci slabou loutkovou vládu, aby mohly realizovat výstavbu ropovodu ze Saúdské Arábie do Turecka a dále do Evropy — tím by zbavily Evropu závislosti na ruské ropě a plynu — a především — Rusko by bylo ekonomicky poraženo.

    Důkazů o tom, jak USA-CIA skrytě / nepřímo sponzorují a vyzbrojují teroristy v Sýrii a v Iráku se v poslední době objevuje neuvěřitelné množství. Na některé se podíváme ve speciálním článku, protože jich je fakticky hodně!

    V šokujícím rozhovoru pro Kölner Stadt-Anzeiger polní velitel „Džabhat an-Nusra“ hovořil o tom, jak USA podporují jeho teroristickou skupinu v boji proti vládě syrského vůdce Bašára Asada

    http://www.ragauian.cz/aktualne-o-udalostech-konce-veku-ruska-armada-i-civilni-sprava-se-pripravuji-na-totalni-valku-kdo-lze-o-deni-v-syrii-dukazy-o-tom-co-se-doopravdy-deje-v-syrii-ale-existuji/

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*