Asad: Politika EU v Sýrii vyvolala terorismus na Západě

Asad: Politika EU v Sýrii vyvolala terorismus na Západě

Vlna teroristických útoků na Západě vychází z chybné politiky řady evropských zemí vůči Sýrii a na Středním východě obecně, řekl syrský prezident Bašár Asad při nedělním setkání s delegací Evropského parlamentu vedenou Javierem Cousosem, místopředsedou výboru pro zahraniční věci.

Evropa, která uvalila nespravedlivé sankce na Damašek, nyní sklízí plody svého schvalování teroristů v Sýrii, uvedl Asad a dodal, že současná migrační krize v Evropě je zakořeněna v této chybné politice.

Ve stejné době, syrský vůdce poznamenal, že návštěvy Damašku evropskými zákonodárci, které se v poslední době staly častější, by mohly být viděny jako známka probuzení na Západě, který byl uveden v omyl desinformacemi hromadných sdělovacích prostředků o vývoji v Sýrii. „Oni chtějí vidět syrskou realitu vlastníma očima a poskytnout pravdivý obraz svým národům,“ zdůraznil Asad.

Couso, podle tiskové agentury SANA, se vyslovil pro obnovení diplomatických vztahů mezi Sýrii a Evropskou unií, které se přerušily v roce 2011. Couso se zavázal, že přijme úsilí k tomu, aby byly proti-syrské sankce zrušeny.

Couso dříve odsoudil teroristické útoky v Damašku, které si vyžádaly životy více než 70 lidí.

(Syrský prezident Bašár Asad Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*