Asad: Oscarem oceněné „Bílé přilby“ jsou členové Al-Kájdy

Asad: Oscarem oceněné „Bílé přilby“ jsou členové Al-Kájdy

Syrský prezident Bašár Asad odsoudil sporné Bílé přilby a označil je za zástěrku pro islámský terorismus  s tím, že jsou příkladem západních příběhů jak groteskně zkreslovat pravdu o konfliktu v jeho zemi.                    

„Bílé přilby jsou členové Al-Kájdy a je to prokázáno, informace jsou na internetu,“ sdělil Asad kanálu RT během rozhovoru s ruskými novináři v Damašku. „Stejné prvky zabíjí, popravují a oslavují nad mrtvými těly, ve stejné době, kdy jsou humanitární hrdinové, a teď mají i Oscara.“

Bílé přilby, které samy sebe označují jako organizace civilní obrany, operují v povstalci kontrolovaných částech Sýrie, kde jsou prý zapojeny do výhradně mírových aktivit, jako je zachraňování civilistů po bombardování. Bílé přilby jsou částečně financovány z darů a západními vládami.

Stejnojmenný britský film o jejich práci dostal minulý měsíc Oscara za nejlepší dokument.

Damašek i Moskva opakovaně tuto organizaci obvinili z toho, že funguje jako propaganda, která inscenuje videa a manipuluje mediální pokrytí, aby generovala sympatie v zahraničí pro rebely a funguje jako záchranná služba pro džihádisty, kteří působí v tandemu s Frontou An-Nusrá a jinými radikálními skupinami v Sýrii.

Syrský prezident uvedl, že nekritická chvála Bílých přileb ukazuje „dvojí metr Západu, v němž se hrdinové a padouši označují na základě „vyprávění“.

„Například, z jejich pohledu, nájezdy proti Islámskému státu v Mosulu, Iráku bylo něco dobrého, nebo řekněme pozitivního, zatímco stejný nájezd syrské a ruské armády v Aleppu k osvobození lidí je proti lidským právům, v závislosti na jejich politický diskurs,“ uvedl Asad.

Asad také uvedl, že mezitím, co konflikt v zemi bude trvat šestým rokem, „vlastní veřejnost Západu už nevěří vládním příběhům.“

„Lidé vědí, že je to lež, ale oni nevědí, co je pravda. To je důvod, proč mají problém například s RT,“ uvedl Asad.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu  Syrský prezident Bašár Asad Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*