Asad: Bílé přilby jsou ve skutečnosti teroristická skupina a budou eliminovány

Asad: Bílé přilby jsou ve skutečnosti teroristická skupina a budou eliminovány

Prezidentovy poznámky přichází uprostřed pokračující evakuace stovek členů kontroverzní skupiny, kterou Damašek považuje za prodlouženou paži Al-Kájdy v Sýrii.

V rozhovoru pro ruská média, Bašár Asad zopakoval svou pozici, že Bílé přilby nejsou záchrannou skupinou, ale zástěrka pro spojence Al-Kájdy – militanty Fronty an-Nusrá.Asad uvedl, že vůdcové skupiny uprchli ze Sýrie, ale zbytek zaostal za civilisty a schovává se v Idlibu, který ovládají terorističtí militanti.

„Oni uprchli ze Sýrie, ale ve skutečnosti neutekli – byli evakuováni Izraelem, Jordánem a západními mocnostmi,“ uvedl Asad.

Podle prezidenta budou všichni členové Bílých přileb, kteří odmítli amnestii, eliminováni. „Osud Bílých přileb bude stejný jako u všech teroristů. Mají dvě možnosti: Buď odevzdají zbraně a využijí amnestii, nebo budou eliminováni jako ostatní teroristé,“ uvedl.

Komentujíc priority syrské armády, Asad považuje osvobození provincie Idlib za jeden z hlavních cílů, ale také ne jako jediný. Dnes, samozřejmě, existují území ve východní části Sýrie, které jsou řízeny různými skupinami, z nichž některé jsou pod kontrolou ISIS, stejně jako Frontou an-Nusrá.

Asad přirovnal současnou situaci ve své zemi k situaci východní fronty druhé světové války. Obklopen příbuznými ruských vojáků, kteří zemřeli v boji proti džihádistům v Sýrii, syrský prezident řekl, že barbarské akce nacistů byly srovnatelné s barbarskými akcemi dnešních teroristů.

Nacisté byli zapojeni do imperialistické války, aby využívali zahraniční pracovní síly a zdroje, přesně stejným způsobem, jakým se Spojené státy pokoušejí udržet svou posedlost nad globální hegemonií, což se samozřejmě děje na úkor nezávislých států jako je Sýrie.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*