Asad a Sýrie jsou obětí „neobjektivního přístupu“ západních médií

Asad a Sýrie jsou obětí „neobjektivního přístupu“ západních médií

Západní sdělovací prostředky se snaží poškodit obraz syrského prezidenta Bašára Asada, který je „dobrý člověk“, uvedl Lamak Kuder, předseda Syrské studentské unie v Srbsku v rozhovoru s rádiem Sputnik.      

V rozhovoru s rádiem Sputnik v srbském vydání, Lamak Kuder, předseda Syrské studentské unie v Srbsku vyčítal západním sdělovacím prostředkům jejich opakované pokusy démonizovat syrského prezidenta Bašára Asada.

Na začátku rozhovoru, Kuder uvedl, že by jej nikdy nenapadlo, že by se Sýrie mohla někdy zaplést do občanské války a dodal, že nedokázal předpovídat, že se to stane v kterékoliv zemi, kromě té jeho.

„Naše země byla vždy otevřená pro příjímání zástupců různých národů a náboženství. A my všichni jsme byli šokováni tím, co se stalo. Západ brilantně vše zosnoval, a syrský konflikt začal,“ uvedl Kuder.

V této souvislosti, Kuder konkrétně zdůraznil roli západních médií při podněcování konfliktu s odvoláním na zprávy pocházející od kanálu jako je BBC, CNN, Al-Džazíra a Al Arabíja, které, jak uvedl: „Byly více požitkářské než naše státní televize“ a které „vytvořily nový obraz Sýrie.“

„Zpočátku jsem jim věřil, ale jednoho dne jsem si uvědomil, že to všechno byla lež. Oni vyzývají obyčejné lidi, aby vyšli do ulic, aby vyvíjeli tlak na orgány. Jen dvě procenta lidí se zúčastnilo protestů, ale média referovala o davech. A poté začal proces vyzbrojování těchto lidí,“ uvedl Kuder.

Kuder se také dotkl osvobození Aleppa od teroristů, popisujíc toto severní syrské město jako „srdce Sýrie“ a to jak z ekonomického tak také z jiného hlediska.

Asi před týdnem, naše armáda s pomocí Ruska a Íránu osvobodili Aleppo. Všichni byli tak šťastní, jako během velké svatby, která se slavila po celé Sýrii,“ dodal Kuder.

V tomto duchu Kuder také připomněl, že v Aleppu nebyly žádné protesty po dobu tří let, kdy se teroristé zmocnili města a drželi civilisty jako rukojmí.

Při otázce, co si myslí o Bašáru Asadovi, Kuder poukázal na neustálé snahy západních médií, démonizovat syrského prezidenta.

„Syrský prezident Bašár Asad je muž, jehož obraz se liší od toho, jak jej popisuje Západ. Myslím, že je to dobrý člověk, a kdyby si neužíval podpory většiny obyvatelstva, již dávno byl nebyl prezidentem,“ zdůraznil Kuder.

Kuder také připomněl, že Asad byl přítelem Jacques Chiraca, ale poté se k němu Chirac otočil zády. Kuder uvedl, že „Asad byl také přítelem celé Evropy,“ dokud se situace dramaticky nezměnila.

„Západní média používají neobjektivní přístup k pokrytí situace v Sýrii. Přiznám se, že bychom měli potřebovat více demokracie, ale prezident Asad byl rychlý v zahájení reforem, které byly oponovány západními zeměmi. Byli jsme také obviněni z údajného pomáhání teroristům,“ uvedl Kuder.

„Bylo nám řečeno, že se Sýrie musí změnit, ale nebylo nám dovoleno, abychom udělali vše sami,“ dodal Kuder.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*